dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
První schůze nové sněmovny se uskuteční za týden. Program? Hlavně technické záležitosti
Část Thunovského paláce na Malé Straně, ve kterém sídlí Poslanecká sněmovna. Foto: VitVit / Wikimedia Commons

První schůze nové sněmovny se uskuteční za týden. Program? Hlavně technické záležitosti

Poslankyně a bývalá předsedkyně dolní parlamentní komory Miroslava Němcová (ODS) dnes svolala ustavující schůzi Poslanecké sněmovny, která bude zahájena v pondělí 25. listopadu ve 14 hodin.

Pokračovat bude i v následujících dnech. Na pořadu schůze budou především „technické“ záležitosti, začínat se bude takzvaně od nuly.

Na programu je mimo jiné slib poslanců, měly by být podány návrhy na volbu zástupců do volební komise a mandátového a imunitního výboru.

Měly by též padnout návrhy kandidátů na předsedu, místopředsedy (i jejich počet) či ověřovatele sněmovny, kteří by následně měli být voleni. Navrženo bude také zřízení výborů sněmovny a počet jejich členů.

Poslanci by se ale měli zabývat i zákonnými opatřeními Senátu: o pojistném na všeobecném zdravotním pojištění, daňovými změnami či novelou zákona o veřejných zakázkách.


Autoři: Eva Himlová, Redakce

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru