Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Úkolem soutěžících bylo ve dvouhodinovém časovém limitu nasbírat maximální počet bodů na kontrolních stanovištích, a to s možností použití všech libovolných prostředků MHD. Za nedodržení limitu následovala penalizace.

„Trasu bylo potřeba chytře naplánovat i zvolit správně typ dopravního prostředku,“ říká Ondřej Matěj Hrubeš, radní Prahy 6 pro dopravu a iniciátor nové tradice. Závod měl kromě soutěžení za cíl také podpořit cestování městskou dopravou zábavnou formou.

Vítězem se s celkovým počtem 120 bodů a časem hodina a 58 minut, stal Matyáš K. Ten zvolil trasu závodu tak, aby nevynechal stanoviště s nejvyšším ohodnocením. Těmi byl přívoz V Podbabě, Linka 216, železniční stanice Praha – Veleslavín nebo železniční stanice Praha – Ruzyně.

Nejnavštěvovanějšími stanovišti byla železniční stanice Praha – Veleslavín, kde mohli soutěžící získat 15 bodů a stanoviště číslo 9 železniční stanice Praha – Ruzyně. Pak už byla jen otázka času, za jak dlouho a jakým způsobem soutěžící trasu ujede či částečně uběhne.

„Byl jsem mile překvapen, kolik závodníků se v prvním ročníku postavilo na start. Navíc jim přálo počasí, tak mohli strávit příjemné chvíle v krásném prostředí Šestky. Těším se na další ročník a věřím, že počet závodníků bude postupně přibývat,“ dodal radní Praha 6 a organizátor závodu Ondřej Matěj Hrubeš. Závod se konal ve spolupráci s oddílem orientačního běhu DDM Prahy 6.Autoři: TZ, Cen

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru