dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
První ročník BylinkoFestu nabídne sazenice, přednášky, workshopy i poradenství
Kvetoucí agastache přitahuje včely i motýly. Je jednou z padesáti základních bylinek v tradiční čínské medicíně. Foto: Jean-Pol Grandmont

První ročník BylinkoFestu nabídne sazenice, přednášky, workshopy i poradenství

V Národním zemědělském muzeu na Letné se v sobotu 23. dubna koná od 9 do 19 hodin BylinkoFest. Pro první ročník setkání milovníků a pěstitelů bylinek připravili organizátoři téměř deset hodin atraktivního programu, workshopy, přednášky, semináře, prezentace a degustace, burzu bylin, prodej přírodních produktů, diagnostiku a poradenství.

Návštěvníci si budou moci pro svou zahrádku, balkon či domácnost zakoupit celou řadu sazenic více i méně známých bylinek, které znali naši předci, ale v průběhu let bohužel upadli v zapomenutí.

K mání budou například sazenice heřmánkovce římského, stevie, řepíku lékařského, mateřídoušky, srdečníku, schzandry, měsíčku a dalších desítek léčivých rostlin. Nabízet je budou přímo pěstitelé. Nakupující se dozví praktické informace pro pěstování bylin od majitelky Kotvičníkové farmy Štěpánky Janouchové nebo třeba od Hany Jánské, která se podělí se zájemci zkušenosti s tradiční čínskou medicínou.

Tématem BylinkoFestu jsou nejen samotné bylinky a jejich léčivá moc, ale také zdravý životní styl, gastronomie, kosmetika či aromaterapie. V dopoledním i odpoledním bloku jsou připraveny celkem téměř tři desítky bezplatných přednášek. Kromě nich lze navštívit u zavřené přednášky Jarmily Podhorné, Vladimíra Mazala a Emila Havelky. Vstup na ně stojí 180 korun. Celý den budou probíhat praktické workshopy zaměřené například na výrobu bylinkových tinktur či šamponů. Účast na nich stojí mezi 150 a 200 korunami.

Připraveny jsou bezplatné ochutnávky čajů, bonbonů, olejů, bylinkových vín. K dispozici bude i bezplatné poradenství týkající se bylin. „Bylinky byly dříve spíše pohádková a lékárenská záležitost. Dnes se dostávají do podvědomí nejen jako důležitý produkt v gastronomii a ve stylu zdravého života, ale i jako možnost si vyzkoušet vypěstovat na oko líbivou a užitečnou rostlinku doma. Určitě všem návštěvníkům poskytne náš první BylinkoFest mnoho námětů,“ uvedl ředitel pražské pobočky Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

Cena vstupného na BylinkoFest je padesát korun. V době konání festivalu si návštěvníci mohou navíc prohlédnout ostatní expozice Národního zemědělského muzea.

clipboard01-nahled


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru