dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
Pražský život

První pražská pracovna pod širým nebem bude v Riegrových sadech

V polovině srpna 2014 se v Riegrových sadech pro veřejnost otevře první „Pracovna v parku“. Rada městské části Praha 2 odsouhlasila záměr vypůjčit část parku Riegrovy sady společnosti Pracovna.  

Projekt „Pracovna v parku“ se inspiroval podobným nápadem, který byl pod názvem Digital break uveden v roce 2012 v Paříži. Podstatou je snaha vytvořit místo, kde může každý zájemce zdarma v klidu pracovat, aniž by byl omezen čtyřmi zdmi kanceláře. Na ploše 6 m2 zastíněné stromy budou volně k dispozici lavičky a pracovní stoly, s možností připojení k wi-fi síti.

Návrhu a realizace mobiliáře se ujali studenti UMPRUM Viktória Mravčáková a Jakub Herza. Architektonický návrh počítá s estetickým začleněním do stávající podoby městského mobiliáře tak, aby nedošlo k narušení památkové ochrany.

Pracovna v parku bude situována v blízkosti vstupu na atletický areál Sokola Královské Vinohrady v jihovýchodní části Riegrových sadů. Předpokládané zahájení provozu je 11. srpna a pracovna by zde měla fungovat až do 2. listopadu 2014. 


Další články
Nahoru