dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C

První lupič dopaden, hledá se Lubo

Mladý lupič přepadl pět sázkových kanceláří a jednu hernu na území hlavního města Prahy. Detektivové specializující se na loupežná přepadení z třetího policejního obvodu společně s kriminalisty pražského krajského ředitelství zadrželi v pátek 20. září kolem 22. hodiny ve Vlašimi muže, na kterého vydal Obvodní soud pro Prahu 9 předchozí souhlas se zadržením. Mladého sedmadvacetiletého muže kriminalisté podezřívali ze spáchání pěti loupežných přepadení, kterých se měl dopouštět od konce letošního srpna.

První případ se odehrál 18. srpna v sázkové kanceláři v pražských Letňanech, kam mladík přišel s textem v ruce, že je v nouzi, nechce dělat problémy a opakoval, že požaduje pouze peníze. Obsluha mu nakonec z obavy o svůj život vydala přes třicet tisíc korun a lupič utekl pryč. V pátek 31. srpna pak loupil v Čakovicích, kde si pod pohrůžkou použití střelné zbraně odnesl téměř dvě desítky tisíc korun.

Za jeden den dvě loupeže

V úterý 3. září dokonce přepadl dvě sázkové kanceláře. Jeho první pokus ve vestibulu metra Jana Želivského byl neúspěšný, a protože žádné peníze od obsluhy nedostal, rozhodl se přepadnout o pět hodin později jinou provozovnu, tentokrát u stanice metra I. P. Pavlova. Odtud si odnesl přes deset tisíc korun.

Poslední loupež se odehrála 9. září dopoledne v sázkové kanceláři v Koněvově ulici na Praze 3. Obsluha mu v obavě o svůj život vydala necelých šest tisíc korun.

Peníze na jídlo a automaty

Kriminalisté zadrželi dosud netrestaného mladíka na ulici ve společnosti party kamarádů ve středočeské Vlašimi.  K loupežným přepadením ho měly dohnat deprese ze špatné životní situace a uloupené peníze prohrál v hracích automatech a utratil je za jídlo.

Během výslechu se navíc doznal i k další loupeži, kterou měl spáchat společně s dalším mužem, přezdívaným Lubo. Tohoto skutku se dopustili 26. července kolem jedné hodiny v herně v noci na Praze 5 v Hábově ulici. Tam měli společně připravit čtyřiadvacetiletou barmanku o dvacet tisíc korun a mobilní telefon.

Mladík měl komplice

V souvislosti s tímto případem tak kriminalisté nadále pátrají po druhém lupiči, přezdívaném Lubo, který údajně s největší pravděpodobností navštěvuje herny zejména v oblasti pražských Vršovic. Je ve věku kolem třiceti let, vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Má tmavší pleť, krátké hnědé vlasy a hovoří česky s rumunským nebo bulharským přízvukem. Podle zadrženého lupiče by se mělo jednat o tichého a nenápadného muže. Obléká se střídavě elegantně a sportovně a téměř vždy nosí kšiltovou čepici. Po Praze by se měl pohybovat starším typem vozidla nezjištěné značky, ovšem se specifickou tunningovou úpravou spočívající v imitaci dvou vzduchových průduchů na kapotě.

Jakékoliv informace vedoucí k dopadení druhého lupiče přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoliv služebně Policie ČR.

Zadržený lupič z Vlašimi nakonec skončil v policejní cele s podnětem na návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Podle mluvčí Jany Rösslerové obviněný mladík tak v současné chvíli čeká ve vazební věznici na trest a za spáchání trestného činu loupeže mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

 


Praha 2: Naučte se pracovat s hlínou. Dílny pro dospělé

Dnes v 17:47

Klub dvojka pro děti a rodiče radnice Prahy 2 zve na kreativní dílny pro dospělé.

Škola s rozšířenou výukou jazyků přivítala rodiče a děti

Dnes v 16:33

Fakultní základní škola s rozšířenou výukou jazyků při PedF UK, Drtinova 1 na Smíchově v Praze 5 uspořádala ve čtvrtek 18. ledna Den otevřených dveří. Ve školním roce 2018/2019 se otevřou dvě první třídy po 24 žácích s výukou angličtiny.

Praha 6: Židovské dědictví v Bulharsku

Dnes v 16:25

Výstava fotografií Antoni Georgieva v Galerii Skleňák, náměstí Svobody 1, Praha 6.

Praha 9 pro seniory: Cestovatelská přednáška

Dnes v 16:01

Radnice deváté městské části zve seniory na přednášku oblíbené cestovatelky Zlatky Knollové Mystický sever Srí Lanky s videoprojekcí.

Epidemie svobody. Promítání filmu a beseda

Dnes ve 12:23

Promítání dokumentárního filmu a beseda s autorkami na téma očkování v úterý 23. ledna v 19:30.

Policisté zjišťují totožnost mrtvých i zraněných

Dnes v 11:40

Při sobotním požáru hotelu v centru Prahy bylo ošetřeno celkem 9 zraněných (5 těžce, 1 středně a 3 lehce zranění). U čtyř lidí byla provedena úspěšná resuscitace. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči. Požár má bohužel i tři oběti na životě. V sobotu zemřeli dva lidé, těžce zraněný člověk, kterého...

Vernisáž: Lukáš Pohánka, Katka Pohánka / PO2

Dnes v 11:08

Výstava sourozenců Lukáše a Kataríny Pohánkových vypráví příběh street-artu ze zcela jiné perspektivy – v interiérovém prostředí.

Požár v hotelu si vyžádal již třetí oběť

Dnes v 10:51

Včerejší požár v hotelu v Náplavní ulici si vyžádal již třetí oběť. Těžce zraněný člověk, kterého záchranáři v kritickém stavu převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, dnes ráno zemřel. 

Tajemná Praha Richarda Horáka

Včera v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Včera v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Včera v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Další krátké zprávy
Nahoru