Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
První krok k návratu koní Převalského do Kazachstánu, bylo podepsáno memorandum
Zoo Praha úspěšně vrací koně Převalského do Mongolska. Na západě a ve středu země už je životaschopná populace. Foto Miroslav Bobek / Zoo Praha

První krok k návratu koní Převalského do Kazachstánu, bylo podepsáno memorandum

Za účasti premiérů České republiky a Republiky Kazachstán, Petra Fialy a Alichana Smajlova, podepsal v pondělí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek memorandum o spolupráci na návratu koní Převalského do Kazachstánu.

Jednání o této spolupráci probíhala již delší dobu a nyní se dostala na doposud nejvyšší úroveň.

„Koně Převalského na území dnešního Kazachstánu v minulosti žili a před dvaceti lety zde započal první pokus o jejich reintrodukci, který bohužel nebyl úspěšný. Aktuálně podepsaným memorandem se otevírá cesta k novému projektu,“ sdělil ředitel Bobek.

Zoo Praha se svými partnery z EAZA, ITG, univerzit a dalších organizací bude zajišťovat expertní část a přepravu koní Převalského.

Tým Zoo Praha vyráží společně s kazachstánskými kolegy na první obhlídku vytipovaných lokalit. Tato výzkumná a přípravná fáze potrvá podle Bobka nejméně dva roky.


Autor: puc

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

Dnes ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Včera v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

15. dubna 2024 v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

Další články
Nahoru