Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
První krok k návratu koní Převalského do Kazachstánu, bylo podepsáno memorandum
Zoo Praha úspěšně vrací koně Převalského do Mongolska. Na západě a ve středu země už je životaschopná populace. Foto Miroslav Bobek / Zoo Praha

První krok k návratu koní Převalského do Kazachstánu, bylo podepsáno memorandum

Za účasti premiérů České republiky a Republiky Kazachstán, Petra Fialy a Alichana Smajlova, podepsal v pondělí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek memorandum o spolupráci na návratu koní Převalského do Kazachstánu.

Jednání o této spolupráci probíhala již delší dobu a nyní se dostala na doposud nejvyšší úroveň.

„Koně Převalského na území dnešního Kazachstánu v minulosti žili a před dvaceti lety zde započal první pokus o jejich reintrodukci, který bohužel nebyl úspěšný. Aktuálně podepsaným memorandem se otevírá cesta k novému projektu,“ sdělil ředitel Bobek.

Zoo Praha se svými partnery z EAZA, ITG, univerzit a dalších organizací bude zajišťovat expertní část a přepravu koní Převalského.

Tým Zoo Praha vyráží společně s kazachstánskými kolegy na první obhlídku vytipovaných lokalit. Tato výzkumná a přípravná fáze potrvá podle Bobka nejméně dva roky.


Autor: puc

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru