Dnes Pondělí - skorojasno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
První jednání zastupitelů Prahy 9 bude na přelomu října a listopadu
Vysočanská radnice Prahy 9. Foto: Jan Puci

První jednání zastupitelů Prahy 9 bude na přelomu října a listopadu

Ustavující jednání nově zvolených zastupitelů Prahy 9 by se mohlo uskutečnit na přelomu října a listopadu. Koaliční jednání o podobě vedení radnice zahájila vítězná koalice Společně – ODS a TOP 09, která se chystá na schůzku s Piráty a Prahou 9 Sobě. Na dotaz ČTK to dnes řekl starosta Tomáš Portlík (ODS). Volby v Praze 9 vyhrála kandidátka Společně – ODS a TOP 09 před druhou koalicí ANO+ČSSD.

„Zahájili jsme jednání, chceme si vyslechnout představitele dalších stran, proto máme tento týden schůzku s Prahou 9 Sobě a Piráty. Není v tuto chvíli kam spěchat, chceme domluvit co nejlepší podobu a složení koalice," řekl Portlík. První jednání zastupitelů zvolených v letošních komunálních volbách by se podle něj mohlo uskutečnit na přelomu října a listopadu.

Uplynulé volební období na radnici vládla ODS, TOP 09 a STAN, kdy většinu v radě městské části měli občanští demokraté. Portlík je starostou od 1. dubna 2021, kdy nahradil starostu Jana Jarolíma (ODS), který na svou žádost odstoupil.

Do té doby byl Portlík místostarostou. Z městské rady musel kvůli své účasti v kauze Dozimetr letos odstoupit místostarosta Marek Doležal (TOP 09).

V letošních volbách vítězná koalice Společně získala 15 mandátů v 33členém zastupitelstvu. Druzí ANO + ČSSD mají šest mandátů a třetí Prahou 9 Sobě má čtyři zastupitele. Čtvrtí Piráti mají čtyři mandáty, dva zastupitele mají na pátém místě Naše devítka (KDU-ČSL, STAN). Šestá je SPD se dvěma mandáty. Voleb se zúčastnilo 39,90 procenta voličů.


Autor: ČTK

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Další články
Nahoru