Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
První jednání zastupitelů Prahy 9 bude na přelomu října a listopadu
Vysočanská radnice Prahy 9. Foto: Jan Puci

První jednání zastupitelů Prahy 9 bude na přelomu října a listopadu

Ustavující jednání nově zvolených zastupitelů Prahy 9 by se mohlo uskutečnit na přelomu října a listopadu. Koaliční jednání o podobě vedení radnice zahájila vítězná koalice Společně – ODS a TOP 09, která se chystá na schůzku s Piráty a Prahou 9 Sobě. Na dotaz ČTK to dnes řekl starosta Tomáš Portlík (ODS). Volby v Praze 9 vyhrála kandidátka Společně – ODS a TOP 09 před druhou koalicí ANO+ČSSD.

„Zahájili jsme jednání, chceme si vyslechnout představitele dalších stran, proto máme tento týden schůzku s Prahou 9 Sobě a Piráty. Není v tuto chvíli kam spěchat, chceme domluvit co nejlepší podobu a složení koalice," řekl Portlík. První jednání zastupitelů zvolených v letošních komunálních volbách by se podle něj mohlo uskutečnit na přelomu října a listopadu.

Uplynulé volební období na radnici vládla ODS, TOP 09 a STAN, kdy většinu v radě městské části měli občanští demokraté. Portlík je starostou od 1. dubna 2021, kdy nahradil starostu Jana Jarolíma (ODS), který na svou žádost odstoupil.

Do té doby byl Portlík místostarostou. Z městské rady musel kvůli své účasti v kauze Dozimetr letos odstoupit místostarosta Marek Doležal (TOP 09).

V letošních volbách vítězná koalice Společně získala 15 mandátů v 33členém zastupitelstvu. Druzí ANO + ČSSD mají šest mandátů a třetí Prahou 9 Sobě má čtyři zastupitele. Čtvrtí Piráti mají čtyři mandáty, dva zastupitele mají na pátém místě Naše devítka (KDU-ČSL, STAN). Šestá je SPD se dvěma mandáty. Voleb se zúčastnilo 39,90 procenta voličů.


Autor: ČTK

Praha 13: Mimořádné dotace pro kluby, spolky a volnočasové organizace

21. listopadu 2022 v 19:15

Rada městské části Praha 13 dnes odsouhlasila poskytnutí dotací na provozní výdaje sportovním klubům, kulturním spolkům a dalším volnočasovým organizacím v celkové výši 750 tisíc korun. Registrovaným organizacím, které pořádají aktivity pro občany Prahy 13, nabízí radnice pomoc formou mimořádné...

Další články
Nahoru