dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
První hodiny běžecké školy se v Krčském lese zúčastnila stovka sportovců
Téměř stovka běžců přišla na první hodinu Běžecké školy. Foto: archiv

První hodiny běžecké školy se v Krčském lese zúčastnila stovka sportovců

Téměř stovka běžců všeho věku i výkonnosti se vydala ve čtvrtek na první hodinu Běžecké školy Praha 4 v Krčském lese. Na místě srazu nechyběli ani místostarostové městské části Praha 4, která projekt podporuje. „Škoda, že pro mě není skupina číslo čtyři,“ posteskl si Jiří Bodenlos na výzvu o rozdělení běžců do tří skupin. Když pak uslyšel, že „čtyřku“ by v rámci hierarchie čekalo dvacet kilometrů, zůstal raději v nabízené „trojce“. Ivana Staňková sice přímo nevyběhla, ale usilovně a poctivě se rozcvičila.

Na start dorazil Miloš Škorpil, guru všech běžeckých škol. „Jsem moc rád, že vás je tady tolik a že vznikla takováhle škola. Přesně takovým způsobem by podle mě měly radnice a městské úřady podporovat zdravý životní styl,“ řekl.

Vydal se na tříkilometrový výklus. O chvíli později startovala větší skupinka, vedená Markem Blažkem, běžcem, šéfem výsledkářské firmy Apachi, a také znamenitým chodcem, který se vydává z Prahy i na Říp. „Desítka, tempo okolo šesti minut,“ zval zájemce. „Já bych chtěl desítku, ale nemám tolik času,“ váhal David Svoboda, olympijský vítěz v pětiboji. Nakonec vyrazil a našel se tempový kompromis.

Rozhovor s ředitelem společnosti SportGroup.cz Martinem Dvořákem, organizátorem Běžecké školy najdete zde:

Pět týdnů lyžování v Chuchli byl zázrak, příští rok snad bude delší okruh, věří provozovatel

Asi největší skupinka „středně pokročilých“ vyběhla na sedm kilometrů s výběhem na Hrádek v protisměru Velké kunratické. Běželo se zlehka a cestou probíraly bolístky, kompresní prádlo i možnosti závodního programu. A pokud někdo malinko zaostal, na křižovatce se na něj počkalo při strečinku.

V cíli na každého čekala voda nebo ionťák

Co čeká zájemce příště? Určitě zase na stejném místě ve stejný čas. Čtvrtek 10. dubna v 17.30 u Labutě. Znovu přislíbili účast i „profesoři“ Svoboda se Škorpilem. „Bylo to moc pěkné, takže se mnou můžete zase počítat,“ vzkázal Miloš Škorpil.

Bezplatná Běžecká škola Prahy 4 je pro každého, kdo chce začít s běháním, chce zhubnout, posílit svoji kondici nebo se vyrovnat se stresem či si jen vyčistit hlavu. Je to nový projekt městské části Praha 4, jehož cílem je sdružit všechny příznivce běhání a umožnit jim, podle jejich výkonnosti, společný a tělu zdravý pohyb v tréninkových skupinách.

„Praha 4 má pro běhání ideální podmínky, od asfaltového nábřeží v Podolí až po parky a lesy v Krči či v Hodkovičkách,“ uvedl starosta Pavel Caldr, který nový projekt městské části podporuje.

Čtěte také: Běžecká škola Prahy 4 pod taktovkou SportGroup.cz startuje 
 


Autor: Renata Rákosová

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru