dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražská doprava

U klánovického nádraží vzniklo parkoviště pro cyklisty

Na nádraží v Klánovicích vzniklo parkoviště pro cyklisty. Lidé, kteří jezdí na kole k vlaku, mohou bicykl bez starostí zaparkovat. Pražané i návštěvníci Prahy znají záchytná parkoviště „Park and Ride“ (P+R), ale parkoviště určené pouze cyklistům je novinkou. Pilotní projekt „Bike and Ride“ (B+R) Klánovice je součástí programu, jehož cílem je propojení cyklodopravy a MHD.        

b-p-klanovice-i_1

Mnoho obyvatel satelitních městeček v okolí Prahy využívá k dopravě ze svého bydliště na nádraží jízdní kolo, ale při návratu zpět na nádraží ho tam našli jenom část nebo tam nebylo vůbec.

Právě pro zamezení krádeží a tím i zvýšení počtu lidí používajících na část cesty jízdní kolo, bylo rozhodnuto o vybudování tří celoprosklených cyklopřístřešků o celkové kapacitě 30 kol, které díky své průhledné konstrukci, spolu s budovaným kamerovým systémem, umožňují dokonalý přehled o pohybu a činnosti osob uvnitř.

Dále je zde budováno 8 cykloboxů na celkem 16 jízdních kol (2 kola v jednom boxu), které před nenechavci bezpečně ochrání uvnitř uzamčená kola.

Pozemek u nádražní budovy v Klánovicích poskytla Správa železniční dopravní cesty. Cykloparkoviště slouží zatím v pilotním provozu. Náklady na jeho vybudování Technická správa komunikací nezveřejnila.


Další články
Nahoru