dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražská doprava

První autosalon ekologické dopravy

Pilotní ročník v rámci Autoshow Praha zaznamená poprvé akci s názvem EkoAuto, zaměřenou na ekologicky a zároveň ekonomicky šetrné vozy. EkoAuto se uskuteční od 22. do 25. září na v Křižíkově pavilonu E na Výstavišti v Praze Holešovicích. První den, 22. září od 14 do 18 hodin, v rámci doprovodného programu se dozvíte veškeré podrobnosti k dotacím a ostatním výhodám vozidel na alternativní pohon. 

Laická veřejnost, odborníci i obchodníci, budou mít jedinečnou příležitost si poprvé a na jednom místě získat informace o všech alternativních pohonech vozidel, dotacích i výhodách, porovnat je na jednom místě a vychutnat si zejména širokou nabídku aut s pohony na stlačený (CNG).

Automobilky a prodejci zde představí osobní a užitková auta, kamiony a autobusy, prezentovat se bude pestrá nabídka nejnovějších CNG vozidel, a to jak osobních, tak i užitkových.

Budou vystavena auta, které jsou nízkoemisní nebo mají nulový dopad na životní prostředí. Ze CNG vozů si můžete prohlédnout např. Volkswagen UP!, Škoda Octavia G-TEC, Fiat Dobló, Volkswagen Caddy, Škoda Citigo G-TEC, Mercedes-Benz Sprinter aj.

Vystaveny budou i nové technologie pro ekologickou dopravu, například domácí plnicí stanice, které lze umístit na dvůr rodinného domu nebo firmy. Majitel CNG auta tak může tankovat pohodlně doma. Podobně zde najdou nové kontejnerové stanice CNG pro firemní použití, zejména u dopravců, ale také rychloplnicí stanice CNG.


Další články
Nahoru