dnes
Úterý - mlha
4°C
zítra
Středa - snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
První akce nového projektu Se starostkou Okolo Pětky byla věnována cyklistice
Po cyklistické vyjížďce následovala diskuse. Foto: JP

První akce nového projektu Se starostkou Okolo Pětky byla věnována cyklistice

V rámci nového projektu Se starostkou Okolo Pětky se dnes odpoledne uskutečnila cyklojízda po území páté městské části a následná diskuse v Radlické kulturní sportovně. Akce proběhla z iniciativy starostky Prahy 5 Renáty Zajíčkové a ve spolupráci s platformou Holky na kole.

„V září proběhne tradiční Evropský týden mobility a velmi ráda bych v předstihu otevřela debatu o bezpečné dopravě a cyklodopravě v Praze 5. Nechci být jen ta, co bude kritizovat, ale chci aktivně přispívat k rozvoji města. Proto chci otvírat diskusi k městské mobilitě, dát prostor různým názorům a následně hledat nejlepší cestu, aby byly spokojeny všechny skupiny. Chodci, cyklisté, řidiči, cestující MHD a další," uvedla starostka.

Zhruba dvouhodinová projížďka v městském provozu kopírovala Plzeňskou ulici. Cílem bylo ukázat si, v jakém stavu se cyklo a pěší doprava v Praze 5 nachází, jakým problémům cyklisté i motoristé v provozu musí čelit, jaké existují situace ohrožující bezpečnost, ale i co nového se realizovalo a s jakými výsledky.

Přibližně dvě hodiny trvala také následující diskuse v sousedství terminálu městské i dálkové autobusové dopravy Na Knížecí. Projížďky i diskuse se účastnil například specialista rozvoje dopravy z pražského magistrátu David Horatius.

„Praha 5 je specifická svým zvlněným terénem, v zaváděné opatření pro cyklisty umí být pokroková. Například zde před lety vznikl první ochranný cyklopruh v Praze,“ uvedl. Bylo to před čtyřmi lety v ulici Hlubočepská.

Dalšími účastníky byli Jan Flegl z oddělení územního rozvoje Úřadu MČ Praha 5, který má na starost dopravu, Jitka Vrtalová ze spolku Partnerství pro městskou mobilitu, zakladatelka projektu Holky na kole Jana Trávníčková, předseda Dopravního výboru Prahy 5 Jan Panenka, koordinátor bikesharingové společnosti Rekola Lubomír Fridrich a další.

Platforma Se starostkou Okolo Pětky by se měla podle starostky Zajíčkové scházet zhruba jednou za čtvrt roku a věnovat se různým druhům mobility. „Chtěla bych zachovat formát, kdy nejdříve vyrazíme do terénu a pak budeme diskutovat. Měli by účastnit lidé s různými názory, aby to mělo smysl a mohli jsme hledat návrhy řešení a kompromisy,“ dodala starostka.


Jak vidí děti bezpečnost na Jižním Městě

22. listopadu 2020 ve 12:09

Jižní Město se potýká s problémem společným nejen sídlištím, ale většině městských čtvrtí – množstvím veřejných prostranství, často nízké kvality. Mnohá jsou spíše zbytkovými prostory mezi budovami, které slouží nanejvýš jako zkratky pro chodce nebo...

Praha 5: Odbor dopravy bude příští týden pracovat v omezeném rozsahu

22. listopadu 2020 v 10:03

Praha 5 sdělila, že z důvodu provádění stavebních prací bude odbor dopravy v termínu od 23. listopadu do 27. listopadu pracovat pro veřejnost v omezeném rozsahu.

Online seminář Prahy 11: Rovné příležitosti

21. listopadu 2020 v 10:34

Online setkíání se koná ve středu 25. listopadu od 15:30 hodin.

Praha 15 zve na zasedání kontrolního výboru, zveřejnila program

21. listopadu 2020 v 08:57

Praha 15 zve na 14. zasedání kontrolního výboru ZMČ Praha 15, které se bude konat ve středu 25. listopadu 2020 v 17 hodin v zasedací místnosti č. 706, 7. patro na ÚMČ Praha 15.

Praha 11 zve na jednání Finančního výboru, zveřejnila program

20. listopadu 2020 v 09:01

Jednání finančního výboru ZMČ Praha 11 je veřejné a bude se konat ve středu 25. listopadu od 17:30 hodin prostřednictvím elektronického nástroje Microsoft Teams.

Další články
Nahoru