Dnes Pondělí - mlha 5°C
Zítra Úterý - oblacno 3°C
Pondělí 1. 3. 2021
Svátek má Bedřich
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
První akce nového projektu Se starostkou Okolo Pětky byla věnována cyklistice
Po cyklistické vyjížďce následovala diskuse. Foto: JP

První akce nového projektu Se starostkou Okolo Pětky byla věnována cyklistice

V rámci nového projektu Se starostkou Okolo Pětky se dnes odpoledne uskutečnila cyklojízda po území páté městské části a následná diskuse v Radlické kulturní sportovně. Akce proběhla z iniciativy starostky Prahy 5 Renáty Zajíčkové a ve spolupráci s platformou Holky na kole.

„V září proběhne tradiční Evropský týden mobility a velmi ráda bych v předstihu otevřela debatu o bezpečné dopravě a cyklodopravě v Praze 5. Nechci být jen ta, co bude kritizovat, ale chci aktivně přispívat k rozvoji města. Proto chci otvírat diskusi k městské mobilitě, dát prostor různým názorům a následně hledat nejlepší cestu, aby byly spokojeny všechny skupiny. Chodci, cyklisté, řidiči, cestující MHD a další," uvedla starostka.

Zhruba dvouhodinová projížďka v městském provozu kopírovala Plzeňskou ulici. Cílem bylo ukázat si, v jakém stavu se cyklo a pěší doprava v Praze 5 nachází, jakým problémům cyklisté i motoristé v provozu musí čelit, jaké existují situace ohrožující bezpečnost, ale i co nového se realizovalo a s jakými výsledky.

Přibližně dvě hodiny trvala také následující diskuse v sousedství terminálu městské i dálkové autobusové dopravy Na Knížecí. Projížďky i diskuse se účastnil například specialista rozvoje dopravy z pražského magistrátu David Horatius.

„Praha 5 je specifická svým zvlněným terénem, v zaváděné opatření pro cyklisty umí být pokroková. Například zde před lety vznikl první ochranný cyklopruh v Praze,“ uvedl. Bylo to před čtyřmi lety v ulici Hlubočepská.

Dalšími účastníky byli Jan Flegl z oddělení územního rozvoje Úřadu MČ Praha 5, který má na starost dopravu, Jitka Vrtalová ze spolku Partnerství pro městskou mobilitu, zakladatelka projektu Holky na kole Jana Trávníčková, předseda Dopravního výboru Prahy 5 Jan Panenka, koordinátor bikesharingové společnosti Rekola Lubomír Fridrich a další.

Platforma Se starostkou Okolo Pětky by se měla podle starostky Zajíčkové scházet zhruba jednou za čtvrt roku a věnovat se různým druhům mobility. „Chtěla bych zachovat formát, kdy nejdříve vyrazíme do terénu a pak budeme diskutovat. Měli by účastnit lidé s různými názory, aby to mělo smysl a mohli jsme hledat návrhy řešení a kompromisy,“ dodala starostka.


Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

Včera ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

26. února 2021 v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Další články
Nahoru