Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
První akce kampaně Praha 14 bez kazu bude před Centrem Černý Most
20 březen
Zdraví
Pěkně vypadající chrup není samozřejmostí, musíme pro to také něco udělat. Ilustrační foto: archiv

První akce kampaně Praha 14 bez kazu bude před Centrem Černý Most

20. 3. 2023
Kampaní Praha 14 bez kazu se městská část letos poprvé připojuje k aktivitám České stomatologické komory pořádaným u příležitosti Světového dne ústního zdraví. V rámci kampaně se budou v průběhu celého roku konat různé akce. První se uskuteční v pondělí 20. března na prostranství před hlavním vstupem do Centra Černý Most. O podrobnostech informoval radní Jan Liška (STAN), který má v Praze 14 na starosti naplňování mezinárodního programu místní Agenda 21.

Na místě budou stánky různých společností, které se zabývají prevencí ústního zdraví. Pro návštěvníky budou připraveny edukativní aktivity, při nichž  zábavnou i takzvanou „suchou“ formou, tedy při názorných ukázkách na modelech, seznámí s tím, jak správně pečovat o své zuby a ústní zdraví.

Přichystány budou i hry a soutěže pro děti a dospělé, užitečné drobné dárky či vhodnou formou vedené přednášky pro žáky místních základních škol. Celodenní program je připravován Českou stomatologickou komorou ve spolupráci s Městskou částí Praha 14 a Centrem Černý Most. 

„V rámci auditů udržitelného rozvoje nám bylo doporučeno, abychom se věnovali oblasti výchovy ke zdraví a zvyšování zdravotní gramotnosti. I proto se soustředíme na částečně propojující aktivity zaměřené na prevenci zdraví. Stanovil jsem si za cíl zahájit a udržet dlouhodobou sérii zdravotně preventivních kampaní.  Praha 14 bez kazu se tak stává první kampaní z této dlouhodobé série,“ uvedl radní Liška.

Cílem podle něj je, aby kampaň postupně oslovila všechny věkové skupiny. „Provážeme ji tedy s již tradičními aktivitami městské části, každoročně organizovanými v rámci Programu zdraví Prahy 14. Jsou to například pravidelné návštěvy dentálních hygienistů v mateřských školách. Ústnímu zdraví a dentální hygieně se nově budeme věnovat i při Dnu zdraví na Poliklinice Parník. Zde se zaměříme na obecné poradenství. Co se těchto aktivit týká, rádi bychom navázali spolupráci i s neziskovými organizacemi, které se věnují péči o dětský chrup, a dále i s fakultou zubního lékařství Univerzity Karlovy,“ pokračoval. 

Kampaň bude propojena i s Dnem (nejen) pro seniory. Jeho program bude částečně věnován prevenci zubních náhrad a péči o chrup seniorů. Připravují se i cílené přednášky ve školách či v místních seniorských klubech. 

Navazovat by v následujících letech měly kampaně zaměřené na krev a dárcovství krve a posléze na onkologii a prevenci onkologických onemocnění.


Autor: puc

Hlavní město podpoří osvětovou akci s názvem Praha za zdravá prsa

Včera ve 12:04

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila dotaci pro společnost Event media ve výši 220 000 korun. Tyto finance budou sloužit pro zajištění edukace veřejnosti s ohledem na samovyšetření prsu a osvětu nádorových onemocnění s názvem „Praha za zdravá...

Zdarma: Testování veřejnosti na HIV

19. července 2024 v 07:03

V úterý 23. července od 16 do 20 hodin můžete navštívit červenou mobilní ambulanci na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2. Rozkoš bez rizika zde provádí anonymně a do 15 minut test na HIV zdarma.

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Další články
Nahoru