Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Prvňáky v Praze 2 budou při hodinách tělocviku trénovat profesionálové
Děti si vyzkouší vždy minimálně jeden bojový sport, třeba judo nebo karate. Foto: archiv

Prvňáky v Praze 2 budou při hodinách tělocviku trénovat profesionálové

Praha 2 spouští v novém školním roce pilotní program „Profesionální trenéři v tělocviku“. Zapojí se do něj celkem dvacet prvních tříd ze základních škol zřizovaných městskou částí. Profesionální trenéři ze společnosti Sport Academy se budou pravidelně zapojovat do hodin tělocviku a spolu s pedagogy děti seznamovat s různými druhy sportů. Cílem je zkvalitnit a zpestřit hodiny tělesné výchovy a motivovat děti k tomu, aby více sportovaly. Radnice druhé městské části to uvedla v tiskové zprávě.

„Všichni jsme si vědomi toho, jaký devastující dopad měly uzavřené školy a školky na naše děti. Většina z nich neměla žádnou možnost se setkávat s kamarády, hrát si, ale ani se hýbat. Naše městská část sport a pohyb napříč generacemi dlouhodobě podporuje. Investujeme do školních hřišť, fitness parků i pronájmu oválu u Sokola Královské Vinohrady. Tentokrát jsme se ale s kolegy usnesli, že je potřeba podpořit také sportovní vyžití našich dětí přímo ve školách,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Zkušení trenéři, kteří se specializují na několik vybraných sportů, budou pravidelně navštěvovat základní školy a spolupracovat přímo s pedagogy. Předávat jim zkušenosti a učit je, jak výuku obohatit, zkvalitnit a zpestřit.

Bude se jednat například o atletiku, gymnastiku, míčové sporty a minimálně jeden bojový sport jako například judo. Výhodou podle starostky je, že si děti budou moci v praxi vyzkoušet hned několik sportů a sami se pak rozhodnout, zda se některému z nabízených sportů budou věnovat i mimoškolně.

„Od spolupráce s profesionály si slibujeme kvalitnější a pestřejší hodiny tělocviku a zlepšení pohybové všestrannosti dětí. Je důležité, aby si děti vytvořily kladný vztah ke sportu už v útlém věku, a tak došlo ke zlepšování jejich pohybových schopností,“ dodala Černochová.

Pokud se program v prvním pololetí nového školního roku osvědčí, Praha 2 je připravena v něm pokračovat.


Autor: TZ, red

Hostivařský komunitní den

Dnes v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 39. týden

22. září 2022 v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14: Komentovaná vycházka po geologických památkách

22. září 2022 v 09:05

Pokud se zajímáte o přírodu a tajemství, která skrývá, nenechte si ujít komentovanou vycházku, která se koná 26. září od 17:30 hodin. Část geologické exkurze bude zaměřena na nejvýraznější tektonickou poruchu na území metropole – Pražský zlom.

Letní dům slaví narozeniny

22. září 2022 v 07:20

Oslavy 25 let Letního domu se konají 22. září na náměstí Míru v Praze 2. Vystoupení zaměstnanců Letního domu a hostů bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek.

Další články
Nahoru