Dnes Neděle - skorojasno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prvňáky v Praze 2 budou při hodinách tělocviku trénovat profesionálové
Děti si vyzkouší vždy minimálně jeden bojový sport, třeba judo nebo karate. Foto: archiv

Prvňáky v Praze 2 budou při hodinách tělocviku trénovat profesionálové

Praha 2 spouští v novém školním roce pilotní program „Profesionální trenéři v tělocviku“. Zapojí se do něj celkem dvacet prvních tříd ze základních škol zřizovaných městskou částí. Profesionální trenéři ze společnosti Sport Academy se budou pravidelně zapojovat do hodin tělocviku a spolu s pedagogy děti seznamovat s různými druhy sportů. Cílem je zkvalitnit a zpestřit hodiny tělesné výchovy a motivovat děti k tomu, aby více sportovaly. Radnice druhé městské části to uvedla v tiskové zprávě.

„Všichni jsme si vědomi toho, jaký devastující dopad měly uzavřené školy a školky na naše děti. Většina z nich neměla žádnou možnost se setkávat s kamarády, hrát si, ale ani se hýbat. Naše městská část sport a pohyb napříč generacemi dlouhodobě podporuje. Investujeme do školních hřišť, fitness parků i pronájmu oválu u Sokola Královské Vinohrady. Tentokrát jsme se ale s kolegy usnesli, že je potřeba podpořit také sportovní vyžití našich dětí přímo ve školách,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Zkušení trenéři, kteří se specializují na několik vybraných sportů, budou pravidelně navštěvovat základní školy a spolupracovat přímo s pedagogy. Předávat jim zkušenosti a učit je, jak výuku obohatit, zkvalitnit a zpestřit.

Bude se jednat například o atletiku, gymnastiku, míčové sporty a minimálně jeden bojový sport jako například judo. Výhodou podle starostky je, že si děti budou moci v praxi vyzkoušet hned několik sportů a sami se pak rozhodnout, zda se některému z nabízených sportů budou věnovat i mimoškolně.

„Od spolupráce s profesionály si slibujeme kvalitnější a pestřejší hodiny tělocviku a zlepšení pohybové všestrannosti dětí. Je důležité, aby si děti vytvořily kladný vztah ke sportu už v útlém věku, a tak došlo ke zlepšování jejich pohybových schopností,“ dodala Černochová.

Pokud se program v prvním pololetí nového školního roku osvědčí, Praha 2 je připravena v něm pokračovat.


Autor: TZ, red

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

Dnes ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

Dnes v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Den Vltavy 2024

Včera v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Včera v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Včera v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

23. února 2024 v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

23. února 2024 v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

23. února 2024 v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru