Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prvňáčkům rozdá Praha 17 000 balíčků se školními potřebami
Obsah balíčku pro prvňáky. Foto: MHMP

Prvňáčkům rozdá Praha 17 000 balíčků se školními potřebami

Metropole rozdá na začátku září prvňákům balíčky se školními potřebami. Za 17 000 balíčků, které poputují do 221 škol, zaplatí zhruba 1,8 milionu korun. Informoval o tom mluvčí města Vít Hofman. Balíčků podle něj bude o asi 1500 víc než loni. Mezi dárky školáci najdou mimo jiné sešity, pastelky nebo třeba ořezávátko.

Hlavní město v letošním roce jako obvykle obdaruje všechny žáky prvních tříd základních škol v metropoli potřebami, které využijí nejen při výuce. Další drobné dary přidala řada městských společností a partnerů.

Letos se jedná o přibližně 17 000 balíčků se školními potřebami a drobnými dárky, které putují do 221 školních zařízení. Balíčky stály celkem 1 817 300 korun bez DPH. 

V balíčku prvňáčci najdou bavlněný sáček na přezůvky, oboustranně stíratelnou školní tabulku s předtištěným rastrem, dva značkovače, stírací textilii, trojhranné pastelky šesti barev, ekologickou lepicí tyčinku, ořezávátko, gumu, tužku, sešity s pomocnými linkami a notýsek. 

Stejně jako v předešlých letech školní potřeby doplnily předměty věnované jak pražským magistrátem, tak příspěvkovými organizacemi hlavního města a partnery. 

Například od BESIPu naleznou děti v balíčku publikaci Ferda, dopravní podnik jim věnuje reflexní pásek a papírový rozvrh, městská policie reflexní přívěsek, společnost PRE dále poskytla do balíčku časopis KoPREtina, ROPID věnoval papírovou skládanku autobusu. 

Pražské vodovody a kanalizace dodaly do každého balíčku pravítko a blok s barevnými kreslenými obrázky mokřadu, pražská záchranka omalovánky a Zoo Praha přispěla zápisníčkem se zvířecím motivem. Nechybí ani dětské vstupenky do botanické zahrady v Troji a hvězdáren Planetum.


Autor: puc

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru