Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Prvňáčci na Pětce dostanou první den ve škole pohádkovou knihu s ilustracemi spolužáků
Kniha je ilustrovaná dětmi ze škol Prahy 5. Foto: P5

Prvňáčci na Pětce dostanou první den ve škole pohádkovou knihu s ilustracemi spolužáků

Pohádkové příběhy zasazené do jednotlivých lokalit Prahy 5 dostanou všichni prvňáčci na pětce a ve Slivenci. Unikátní je kniha i tím, že ilustrace k pohádkám namalovali sami žáci základních škol.

Texty do Pohádek z kouzelné Pětky vznikaly od roku 2014. Jde o výběr čtrnácti nejlepších příběhů, které autor Petr Březina napsal do roku 2020 a zasadil je do prostředí jednotlivých lokalit Prahy 5.

„Psaní pohádek je pro mě velkou událostí, na kterou se dlouho připravuji. Sbírám podněty v přírodě, pozoruji lidi okolo sebe a následně uplatňuji jejich charaktery ve svých příbězích,“ popisuje spisovatel Petr Březina, kde bral pro sepsání příběhů inspiraci.

Příprava knihy až do finálního tisku neplánovaně protáhly komplikace spojené s epidemií onemocnění Covid-19. Kniha tak spatřila světlo světa na poslední chvíli koncem srpna letošního roku.

„Jsem moc ráda, že se nám podařilo knihu vydat. Jednak je ilustrovaná dětmi z našich škol a příběhy jsou napsané moc hezky a děti skrze ně získají pevnější vazbu s místem, kde bydlí, kudy chodí do školy,“ uvítala vydání knihy starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Autor pohádek Petr Březina podle svých slov sledoval tři základní cíle. Děti inspirovat, pobavit a rozesmát. „Ať chceme nebo ne, děti většinou opakují chování, které vidí okolo sebe. Chci, aby se jednoho dne třeba Honza ze 4.B. zachoval jako statečný Třetislav a pomohl slabšímu Tondovi z 1.C. vstát, než aby si ho natočil brečícího natočil mobilem a dal to na sociální sítě,“ dodává Petr Březina, který s oblibou používá motto: „Ať je váš život každý den alespoň chvilku jako v pohádce!“

Autor: TZ, red

Trenéři do škol Prahy 15

14. října 2021 v 19:23

Minulý týden začal na základních školách Prahy 15 program Trenéři do škol, který má za cíl zkvalitnit výuku tělesné výchovy a rozvoj pohybových dovedností dětí. Program je zaměřen na nejmenší školáky ve spolupráci s pedagogy jednotlivých škol. Bude probíhat na všech základních školách...

Přání do školních lavic můžete plnit do konce října

14. října 2021 ve 12:33

Akce radnice Prahy 5, určená primárně rodičům samoživitelům, kteří mají děti navštěvující základní nebo mateřskou školu, ale nejen jim. Cílem charitativní akce je pomoci rodinám s finančně náročným průběhem školního roku, ale zároveň se chovat ekologicky, recyklovat a využívat spotřební zboží na...

Světští opět přijeli do Letňan

8. října 2021 v 08:15

V proluce mezi obchodním centrem a zastávkou autobusů Fryčovická u frekventované ulice Tupolevova v Praze 18 se v uplynulých letech opakovaně na krátký čas usadil cirkus či zábavný lunapark.

Výstavu obrázků z výtvarné soutěže dětí

7. října 2021 v 08:42

Od 5. do 31. října můžete na radnici Prahy 11 vidět výstavu obrázků dětí z výtvarné soutěže Obrázek pro radost. Vstupné je zdarma.

Putování s dětmi Prahou 15. Nová knížka pro děti a rodiče

6. října 2021 ve 12:36

Kniha Toulání s dětmi Prahou 15 má volné pokračování. Pohádkové příběhy a básničky Putování s dětmi Prahou 15 jsou určeny dětem od 3 do 11 let.

Hřiště na Výtoni bude krátkodobě uzavřeno

23. září 2021 ve 12:08

Odbor životního prostředí Prahy 2 upozorňuje, že 4. října (v případě nevhodných klimatických podmínek 5. 10. 2021), bude veřejné dětské hřiště uzavřeno.

Praha 8 bude vítat občánky, přihlášky mohou rodiče posílat ještě týden

21. září 2021 v 07:00

Praha 8 zve rodiče dětí narozených v letech 2020 a 2021 na slavnostní vítání občánků Prahy 8 v pondělí 25. a úterý 26. října v obřadní síň Libeňského zámku.

Radnice vystavuje obrázky dětí pro seniory

18. září 2021 v 07:00

Praha 13 během pandemie připravila projektovou aktivitu „Obrázky se vzkazem aneb Děti kreslí seniorům“. Radnice v lednu pořídila sady výtvarných potřeb pro tři a půl tisíce žáků prvního stupně všech deseti základních škol a děti nakreslily více než 1600 obrázků pro seniory. V prostorách radnice...

Škola v přírodě Janov nad Nisou už přivítala desítky dětí

15. září 2021 ve 14:41

Janovská škola v přírodě, kde v uplynulých letech pobývaly tisícovky dětí ze škol z Prahy 1, se na začátku léta změnila na příspěvkovou organizaci školského typu. Nově jí tak bude spravovat přímo radniční odbor. Zároveň má ŠVP Janov od 1. září nového ředitele, který má plány, jak janovskou školu...

Další články
Nahoru