Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Prvňáčci na Pětce dostanou první den ve škole pohádkovou knihu s ilustracemi spolužáků
Kniha je ilustrovaná dětmi ze škol Prahy 5. Foto: P5

Prvňáčci na Pětce dostanou první den ve škole pohádkovou knihu s ilustracemi spolužáků

Pohádkové příběhy zasazené do jednotlivých lokalit Prahy 5 dostanou všichni prvňáčci na pětce a ve Slivenci. Unikátní je kniha i tím, že ilustrace k pohádkám namalovali sami žáci základních škol.

Texty do Pohádek z kouzelné Pětky vznikaly od roku 2014. Jde o výběr čtrnácti nejlepších příběhů, které autor Petr Březina napsal do roku 2020 a zasadil je do prostředí jednotlivých lokalit Prahy 5.

„Psaní pohádek je pro mě velkou událostí, na kterou se dlouho připravuji. Sbírám podněty v přírodě, pozoruji lidi okolo sebe a následně uplatňuji jejich charaktery ve svých příbězích,“ popisuje spisovatel Petr Březina, kde bral pro sepsání příběhů inspiraci.

Příprava knihy až do finálního tisku neplánovaně protáhly komplikace spojené s epidemií onemocnění Covid-19. Kniha tak spatřila světlo světa na poslední chvíli koncem srpna letošního roku.

„Jsem moc ráda, že se nám podařilo knihu vydat. Jednak je ilustrovaná dětmi z našich škol a příběhy jsou napsané moc hezky a děti skrze ně získají pevnější vazbu s místem, kde bydlí, kudy chodí do školy,“ uvítala vydání knihy starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Autor pohádek Petr Březina podle svých slov sledoval tři základní cíle. Děti inspirovat, pobavit a rozesmát. „Ať chceme nebo ne, děti většinou opakují chování, které vidí okolo sebe. Chci, aby se jednoho dne třeba Honza ze 4.B. zachoval jako statečný Třetislav a pomohl slabšímu Tondovi z 1.C. vstát, než aby si ho natočil brečícího natočil mobilem a dal to na sociální sítě,“ dodává Petr Březina, který s oblibou používá motto: „Ať je váš život každý den alespoň chvilku jako v pohádce!“

Autor: TZ, red

Pohádka Na Dvorečku: Vojta a strašidla

Včera ve 21:12

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Dvojka srdcem pošle děti na tábor

23. června 2022 v 07:48

Další žádosti o příspěvky na dětské letní tábory, které byly podány do uzávěrky druhého kola 15. června, schválila na svém jednání správní rada nadačního fondu Dvojka srdcem.

V Praze 14 se bude malovat na chodník

20. června 2022 ve 13:38

Tradiční malování na chodníku se koná ve čtvrtek 30. června od 9 do 11:30 hodin před ZŠ Bratří Venclíků na Černém Mostě, u stanice metra Rajská zahrada. Pro všechny účastníky jsou připraveny barevné křídy a odměny.

Pohádka Na Dvorečku: Zvířátka a medvěd

19. června 2022 ve 21:06

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Den dětí z Ukrajiny

16. června 2022 v 08:23

Nadace Pražské děti ve spolupráci s radnicí Prahy 1 a Nadačním fondem Děti Ukrajiny zvou na Den dětí z Ukrajiny.

Na Palmovce vzniká nová pohádka pro děti

14. června 2022 ve 20:33

V Divadle pod Palmovkou bude mít v polovině června premiéru nová česko-ukrajinská pohádka Kouzelné sny pro děti od 5 do 9 let. Inscenace vzniká ve společné práci českých a ukrajinských umělců, kteří chtějí pohádkou vrátit dětem důvěru ve sny a kouzla. 

Další články
Nahoru