dnes
Neděle - zatazeno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Průzkum: Většina obyvatel Prahy 10 chce místo stavby nové radnice opravu Vlasty
Radnice Prahy 10 sídlí ve vršovické budově Vlasta. Foto: Jan Puci

Průzkum: Většina obyvatel Prahy 10 chce místo stavby nové radnice opravu Vlasty

Nechceme novou budovu radnice, víme ale, že současná radnice potřebuje změnu. Místo nové budovy by ale měla stačit oprava té stávající. Tak se dají shrnout výsledky průzkumu na vzorku tisícovky obyvatel Prahy 10, který zpracovala společnost Demokracie 2.1.

Průzkum probíhal během letošního listopadu. Výsledky napověděly nejen to, jak se místní občané staví k hojně diskutovanému tématu „nové radnice“, ale i k celkové jejich spokojenosti s žitím na Praze 10 a k řadě dalších otázek.

radnice-praha-10-a-nahled Kompletní výsledky dotazníkového šetření úřad plánuje zveřejnit za měsíc, již nyní ale publikoval nejdůležitější část výsledku: zda občané Prahy 10 souhlasí se stavbou nové budovy radnice.

Cílem průzkumu bylo získání zpětné vazby rezidentů Prahy 10 na aktuální možnosti umístění a řešení sídla úřadu městské části. Z výsledků průzkumu vyplývá zejména znalost obyvatel o současném stavu sídla Prahy 10 – sedmdesát procent dotázaných je o uvažované rekonstrukci či stavbě nové radnice informováno, přičemž 55 % účastníků průzkumu preferuje variantu rekonstrukce stávající budovy radnice.

Loni jsme si prohlédli suterén současného sídla radnice. Vypadá takto:

Podzemní prostory radnice Prahy 10 poškozuje voda

Zhodnocení současné budovy úřadu je možné charakterizovat slovy dostačující, dostupná, k rekonstrukci či zapadající do okolní zástavby. Naopak klíčovými vlastnostmi, kterými by měla disponovat eventuální nová radnice, jsou dostupnost, přehlednost i reprezentativní vzhled a ekonomická úspornost objektu.

pruzkum-praha-10

Další příležitost zapojit se do diskuze a vyjádřit svůj názor k projektu nové radnice budou mít občané během participačních setkání s občany, která proběhnou na přelomu ledna a února příštího roku.


Další články
Nahoru