Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Průzkum: Většina lidí ví, jak žít zdravě. Skoro polovina z nás to ale neřeší
Ke zdravému životnímu stylu patří běh. Ilustrační foto: Tirachard Kumtanom / pexels.com

Průzkum: Většina lidí ví, jak žít zdravě. Skoro polovina z nás to ale neřeší

Kooperativa přichází s další částí kampaně Zrcadlení. Tentokrát se zaměřuje na stres, vznikající při běžných rodinných situacích, jako je balení a odjezd na víkend, dovolenou nebo na jarní prázdniny. Před spuštěním si nechala zpracovat krátký průzkum. O výsledcích informoval Petr Procházka, ředitel Úseku pojištění osob v pojišťovně Kooperativa.

V televizním a online spotu napodobuje malý kluk svého tátu při nakládání auta a na cestě při řízení. V průzkumu, který pro Kooperativu realizovala společnost IBRS na vzorku 1000 respondentů, například zaznělo, že celkem 87 procent obyvatel Česka spíše ví, jak by se měli správně stravovat a celkově žít zdravě. 

„Ale když jsme se zeptali, jestli to dělají, jestli se snaží správně stravovat a žít zdravě, odpovědělo jen 58 procent dotázaných, že spíše ano. A 41 procent respondentů uvedlo, že spíše nebo rozhodně ne,“ překvapil výsledek průzkumu Procházku. 

FLEXI životní pojištění od Kooperativy si podle něj uvědomuje, jak a v jakém tempu dnes dospělí žijí. „Chce je tak povzbudit k zamyšlení a případné změně k lepšímu. Kampaň proto doprovází rady, jak pečovat o své zdraví, speciálně zaměřené na psychohygienu,“ pokračoval Procházka. Zájemci najdou zmíněné rady na speciální internetové stránce zde

Od respondentů průzkumu také zaznělo, že zdravý životní styl je důležitý pro 72 procent z nich, pro 14 procent je dokonce velmi důležitý.  Naopak 10 procent dotázaných zdravý životní styl nijak nezajímá, žijí si podle svého. 

„Obecně se udává, že zdravá výživa tvoří 70 až 80 procent úspěchu, za zbytek můžeme být vděční genetice a cvičení. Ve spolupráci s odborníky z Výživového institutu jsme proto připravili také zdravé a chutné recepty,“ dodal Petr Procházka z Kooperativy. Recepty jsou k dispozici zde.  


Autor: Alo

Probíhá Týden rané péče

16. května 2024 ve 22:24

Právě nyní probíhá už 17. ročník osvětové kampaně Týden rané péče, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Celý týden (13. — 19. 5.) je zasvěcen informování o tom, jak rodinám pečujícím o dítě s postižením pomáhá služba raná péče a proč je bez nadsázky životně důležité, aby vhodná podpora dítěte...

Dny zdraví na Desítce

15. května 2024 v 19:06

Dny zdraví se v Praze 10 konají ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května.

Festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou zkoumá město zdola

14. května 2024 v 11:27

Arnika, Paměť města, Jezevky, Roleta 39 a další iniciativy, zabývající se městskými tématy, pořádají již čtvrtý ročník festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Proběhne od pátku 17. května do neděle 19. května v Kasárnách Karlín. Název festivalu navazuje na výzvu, kterou v roce 2020 podepsalo...

Albertovský den

13. května 2024 v 09:24

Odpoledne plné zábavy a zážitků vás čeká ve středu 15. května na Palackého náměstí na Praze 2. Albertovský den je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži speciální vybavení, které umožňuje lidem po získaném poškození mozku fungovat v praktickém denním životě a věnovat se...

Diskuze s Vojtěchem Voseckým v Green Apéro

12. května 2024 v 08:31

Spletitými cestami cirkulární ekonomiky vás ve středu 15. května provede Vojtěch Vosecký, přední evropský odborník na oběhové hospodářství.

Acorus pomáhá obětem a svědkům domácího násilí

11. května 2024 v 19:26

Poradenské a terapeutické centrum Acorus zajišťuje podporu klientům, kteří zažili, zažívají anebo jsou svědky domácího násilí ve své primární rodině.

Květinový den ve SVČ Jednička

10. května 2024 v 08:51

Do Českých dnů proti rakovině, každoročně pořádané Ligou proti rakovině Praha, se do veřejné sbírky na podporu prevence rakoviny prsu od loňského roku zapojuje i SVČ1.

Zacvičte si doma nebo v kanceláři s innogy

9. května 2024 v 09:34

Také prosedíte téměř celý den za počítačem a bolí vás záda nebo za krkem? Tak až si půjdete příště udělat kávu do kuchyňky, nekoukejte do mobilu a protáhněte se.

Další články
Nahoru