Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Právo

Průvodce zákony pro rodiče na rok 2023. Ke stažení je zdarma

Mateřská, rodičovská dovolená, rodičovský příspěvek, ošetřovné, výpověď, výživné, přídavky na dítě… Máte jako rodiče problém vyznat se ve všech předpisech, zákonech a pravidlech? 

Aperio právě vydalo aktualizovaného Průvodce zákony pro rodiče na rok 2023. Na téměř 300 stránkách najdete přehledné, čtivé a srozumitelné shrnutí právních předpisů souvisejících s rodičovstvím, nechybí v něm ani vzory žádostí, užitečné odkazy a kontakty či psychologické tipy. Ke stažení v PDF je zdarma zde.

„Rodiče často nevědí, na co mají nárok či jak postupovat v konkrétních situacích v průběhu rodičovství. V našem Průvodci zákony najdou všechny důležité informace, které během rodičovství budou potřebovat – od mateřské přes ošetřovné až po pracovní podmínky. Mezi nejvyhledávanější témata patří například výdělečná činnost během mateřské a rodičovské dovolené a ošetřovné a nemocenské,‟ popisuje Miloslava Kramná, koordinátorka Aperio poradny. „Změny v zákonech sledujeme v průběhu celého roku a rodiče o nich informujeme prostřednictvím našeho blogu, newsletteru a sociálních sítí,“ dodává Miloslava Kramná.

Za rok 2022 si Průvodce zákony v PDF stáhlo více než 1800 rodičů, přes 360 tisíc rodičů našlo potřebné informace v online verzi příručky. Příručku často využívají také rodinná centra a odborní poradci.

„Moc děkujeme za e-book Průvodce zákony pro rodiče. Mít tyto informace na jednom místě přehledně, čtivě a srozumitelně je výhodné jak pro rodiny, které nás navštěvují, tak i pro nás, kontaktní pracovníky a odborné poradce. Pomáhá nám a šetří čas, že nemusíme informace složitě dohledávat a že můžeme na tuto brožuru odkazovat, protože je volně dostupná na internetu,“ popisuje kontaktní pracovnice Centra pro rodinu Náruč.

Průvodce zákony pro rodiče vydává společnost Aperio pravidelně od roku 2007 a je součástí služeb, které Aperio rodičům poskytuje a usnadňuje jim tak cestu rodičovstvím. Mezi další bezplatné služby patří mj. Poradna pro mámy a táty, Linka pro mámy a táty nebo Průvodce porodnicemi.

Autor: Cen

Dluhová poradna Prahy 14 je do odvolání zrušena

28. května 2024 v 09:42

Ze zdravotních důvodů na straně poskytovatele byla zrušena dluhová poradna, kterou mohli lidé každé sudé pondělí využívat v prostorách ÚMČ Praha 14.

Bezplatná právní poradna Prahy 15 opět otevřena

24. dubna 2024 v 08:21

Praze 15 se podařilo získat dotaci v rámci programu prevence kriminality, jehož součástí je také podpora právní služby seniorům a matkám samoživitelkám.

Praha 14: Občanská poradna se rozšiřuje o služby Remedium

9. března 2024 v 07:44

Nabídka bezplatného právního poradenství, které MČ dlouhodobě zajišťuje, se rozšiřuje o služby Občanské poradny Remedium. Na konzultace není třeba se objednávat. Zájemcům bude poskytnuta právní pomoc v oblasti výkladu zákonů a prováděcích předpisů, uzavírání smluv či podání k soudům a státním...

Praha 14 opět otevře bezplatnou právní poradnu

31. ledna 2024 v 06:59

Provoz bezplatné právní poradny na radnici Prahy 14 bude od 31. ledna obnoven. Právní konzultace budou opět poskytovány každou středu v čase od 7:30 do 12:30 hodin.

Přednáška v Praze 1: Co dělat když

22. ledna 2024 v 07:43

Středisko sociálních služeb Praha 1 připravilo na únor zejména pro věkově zralé sousedy aktivity nejen z kultury. V programu najdou také podporu pohybu a právní rady. V úterý 6. února budou zájemcům k dispozici zástupci občanské poradny, kteří vysvětlí jaká máte práva...

Bezplatné dluhové poradenství na radnici Prahy 14

11. ledna 2024 v 09:58

Praha 14 od ledna zavádí novou službu – bezplatné dluhové poradenství poskytované certifikovanou poradkyní Lucií Vlčkovou.

Bezplatná Právní poradna Prahy 4 i letos

8. ledna 2024 v 10:37

Bezplatná Právní poradna je určena výhradně pro občany Prahy 4 s trvalým bydlištěm na území městské části Praha 4. K dispozici bude každou čtvrtou středu v měsíci od 15 do 17 hodin na Nuselské radnici, Táborská 500, Praha 4.

Pojišťovny nově zaplatí očkování proti HPV dalším „náctiletým“

1. ledna 2024 v 07:33

Dětský očkovací kalendář se mění. Od 1. ledna 2024 je očkování proti lidskému papilomaviru (HPV) plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění mnohem větší skupině „náctiletých“. Doposud proplácely zdravotní pojišťovny vakcíny jenom 13letým, od nového roku už je ale uhradí všem dívkám a chlapcům...

Další články
Nahoru