dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Průvodce pro občany Prahy: Jak zjistit kvalitu pitné vody?
Pražský životKomerční sdělení
Ilustrační foto: visualhunt.com

Průvodce pro občany Prahy: Jak zjistit kvalitu pitné vody?

V životě každého obyvatele Prahy jsou jistoty, bez kterých si už nedokáže představit běžný den. Jednou z těchto jistot je i pitná voda z kohoutku. I proto už se ani nikdo nezamyslí nad tím, zda je pitná voda opravdu kvalitní a nezávadná. A jelikož vodu využíváme nejen k pití, ale i vaření, tak by v tomhle ohledu měl mít každý záruku 100 % kvality. Pro všechny občany Prahy jsme tak sepsali průvodce, který zodpoví veškeré dotazy.

Jediná záruka? Laboratorní rozbory

Pokud si myslíte, že kvalitu vody zjistíte podle barvy či chuti, tak jste na omylu. Ano, sice dokážete například podle zakalení zjistit, že není v pořádku, ale už si sami nedokážete vyjasnit hlavní příčiny.

Chcete si tedy být naprosto jisti? Pak nečekejte a nechte si provést kompletní rozbor pitné vody od profesionální laboratorní společnosti. Zcela zásadním kritériem již na začátku je použití naprosto sterilních vzorkovnic. Sebemenší znečištění by mohlo výrazně ovlivnit kvalitu testu. Díky rozboru, který není ani příliš drahý, zjistíte případné nečistoty a škodliviny. Podle těchto zjištění se snadno naplánuje další postup, který zaručí opětovnou nezávadnou pitnou vodu.

Na kolik to vyjde?

Po přečtení předchozího odstavce se jistě ptáte, na kolik vás takový rozbor pitné vody vyjde. Na trhu naleznete několik společností zabývající se laboratorními testy. Většina z nich nabízí několik cenových nabídek. Berte prosím v potaz, že v dalších větách se snažíme o zmínění průměrných cen u většiny firem. První základní rozbor se provádí po kolaudacích a koupi nemovitostí a stojí v průměru okolo 1 500 Kč. Druhá možnost poslouží pro náročnější klienty, kteří chtějí další specifické výsledky.  Za tento rozbor většinou zaplatíte okolo 2 500 Kč.

Nespoléhejte jen na chuť

Opětovně se vrátíme k tomu, že nedoporučujeme spoléhat jen na chuť. Pro distribuci vody bude vždy zapotřebí i chemie. Je potřeba si uvědomit, že voda stojí v trubkách a nádržích a bez očistné chemie by byla lehce napadnutelná bakteriemi, které bychom následně konzumovali.

Pokud vám navíc vadí chemický nádech vody z kohoutku, tak není nic jednoduššího, než nechat nádobu s natočenou vodou chvíli odstát a chemické látky mezitím vyprchají do vzduchu.


Praha 4 vaří online

Dnes ve 20:21

Praha 4 a InBáze pořádají 27. listopadu od 17 hodin workshop přípravy „vareniků“ sladkých i slaných. Vzhledem k aktuální epidemické situaci se organizátoři rozhodli uspořádat akci on-line přes aplikace ZOOM.

Začátkem prosince nepoteče voda v těchto ulicích

Dnes v 19:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Veletrh vzdělávání Schola Pragensis začíná ve čtvrtek, startuje i nový web Praha Školská

Včera ve 21:24

Rozhovory, debaty s odborníky i poradnu pro diváky nabídnou tři dny živého vysílání 25. ročníku veletrhu vzdělávání Schola Pragensis. Jubilejní přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol začne již tento čtvrtek 26. listopadu v 10 hodin a poprvé v historii se uskuteční pouze na...

Praha 8 zve na první z Adventních koncertů

24. listopadu 2020 v 11:58

Adventní koncerty připravila Praha 8 letos celkem čtyři. Poslechnou si je můžete online.

Praha 11 pořádá Netradiční mikulášské tvoření

24. listopadu 2020 v 08:48

Netradiční mikulášské tvoření je on-line alternativa Mikulášského průvodu Jižním Městem, která se bude konat v sobotu 5. prosince v 18 hodin.

Praha 1 upozorňuje: Na náměstí Jana Palacha se budou testovat palné zbraně

23. listopadu 2020 v 16:23

V noci z 24. na 25. listopadu budou filmaři na náměstí Jana Palacha pro účely natáčení testovat různé druhy palných zbraní. Zvuková zkouška proběhne od cca 20 nejpozději do 2 hodin.

Ve školách a školkách v Praze 7 na děti čeká nové vybavení

23. listopadu 2020 ve 13:30

Děti v celé republice se pomalu začínají vracet do škol. Na ty v Praze 7 čeká překvapení v podobě nového vybavení, didaktických pomůcek, elektroniky, her, knížek a mnoha dalšího. 

Před kostelem sv. Václava v Praze 5 je vánoční stromeček

22. listopadu 2020 ve 12:13

V pátek 20. listopadu byl před kostel usazen smrk ztepilý, vysoký 12,5 metru.

Pražští radní se ve zbývajících dvou letech chtějí zaměřit na Pražskou developerskou společnost

21. listopadu 2020 ve 20:46

Náměstek pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček (za TOP 09) a radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09) se shodli, že jejich společnou prioritou je proaktivní přístup města v oblasti majetku, kdy není v zájmu města své pozemky prodávat, ale naopak zvyšovat jejich hodnotu pro budoucí...

Ve čtyřicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

20. listopadu 2020 v 19:27

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru