Dnes Sobota - jasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Průvodce pro občany Prahy: Jak zjistit kvalitu pitné vody?
Pražský životKomerční sdělení
Ilustrační foto: visualhunt.com

Průvodce pro občany Prahy: Jak zjistit kvalitu pitné vody?

V životě každého obyvatele Prahy jsou jistoty, bez kterých si už nedokáže představit běžný den. Jednou z těchto jistot je i pitná voda z kohoutku. I proto už se ani nikdo nezamyslí nad tím, zda je pitná voda opravdu kvalitní a nezávadná. A jelikož vodu využíváme nejen k pití, ale i vaření, tak by v tomhle ohledu měl mít každý záruku 100 % kvality. Pro všechny občany Prahy jsme tak sepsali průvodce, který zodpoví veškeré dotazy.

Jediná záruka? Laboratorní rozbory

Pokud si myslíte, že kvalitu vody zjistíte podle barvy či chuti, tak jste na omylu. Ano, sice dokážete například podle zakalení zjistit, že není v pořádku, ale už si sami nedokážete vyjasnit hlavní příčiny.

Chcete si tedy být naprosto jisti? Pak nečekejte a nechte si provést kompletní rozbor pitné vody od profesionální laboratorní společnosti. Zcela zásadním kritériem již na začátku je použití naprosto sterilních vzorkovnic. Sebemenší znečištění by mohlo výrazně ovlivnit kvalitu testu. Díky rozboru, který není ani příliš drahý, zjistíte případné nečistoty a škodliviny. Podle těchto zjištění se snadno naplánuje další postup, který zaručí opětovnou nezávadnou pitnou vodu.

Na kolik to vyjde?

Po přečtení předchozího odstavce se jistě ptáte, na kolik vás takový rozbor pitné vody vyjde. Na trhu naleznete několik společností zabývající se laboratorními testy. Většina z nich nabízí několik cenových nabídek. Berte prosím v potaz, že v dalších větách se snažíme o zmínění průměrných cen u většiny firem. První základní rozbor se provádí po kolaudacích a koupi nemovitostí a stojí v průměru okolo 1 500 Kč. Druhá možnost poslouží pro náročnější klienty, kteří chtějí další specifické výsledky.  Za tento rozbor většinou zaplatíte okolo 2 500 Kč.

Nespoléhejte jen na chuť

Opětovně se vrátíme k tomu, že nedoporučujeme spoléhat jen na chuť. Pro distribuci vody bude vždy zapotřebí i chemie. Je potřeba si uvědomit, že voda stojí v trubkách a nádržích a bez očistné chemie by byla lehce napadnutelná bakteriemi, které bychom následně konzumovali.

Pokud vám navíc vadí chemický nádech vody z kohoutku, tak není nic jednoduššího, než nechat nádobu s natočenou vodou chvíli odstát a chemické látky mezitím vyprchají do vzduchu.


Praha 2 pomůže nečekaně těhotným ženám

4. března 2021 v 18:10

Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly.   

Praha 6: Psychologická pomoc

3. března 2021 ve 13:00

Radnice Prahy 6 společně s psychology z Břevnova zřídili dvě telefonní linky, na které se mohou obrátit dospělí a děti.

innogy rozšiřuje službu pro neslyšící

3. března 2021 ve 12:47

K výročí Světového dne sluchu představuje innogy se sociálním podnikem Transkript další významnou inovaci v komunikaci osob se sluchovým postižením. Od 3. března 2021 je k dispozici nová funkce umožňující využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou...

Pražští profesionální hasiči provádí vlastní testování

3. března 2021 v 11:04

Od podzimu 2020 provádí hasiči vlastní antigenní testování svých příslušníků a zaměstnanců. Testování probíhá pravidelně buď z preventivních důvodů nebo po vyhodnocení trasování, které děláme při každém kontaktu s pozitivní osobou. Testuje se také po nahlášení příznaků od příslušníka či...

Vrcholí boj o titul Sportovec Prahy 4

2. března 2021 ve 14:10

Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. 

Praha 6: Kde najdete v nejbližších dnech velkoobjemové kontejnery

1. března 2021 ve 12:02

Vkládat do kontejnerů lze nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty.

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

28. února 2021 ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Sběr olejů a tuků v Praze 5

28. února 2021 v 19:31

Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje jejich rozšíření na více míst.

Druhý březnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. února 2021 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na druhý březnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Chabr: V realitním portálu hlavního města nyní vidím přidanou hodnotu

27. února 2021 v 18:40

Realitní portál hl. m. Prahy byl spuštěn už v roce 2018. Iniciativa si kladla za cíl především vytvoření přehledné a souborné online platformy, která navíc pomůže zvýšit transparentnost hospodaření s městským majetkem. Do projektu se zapojila i řada městských částí a příspěvkových organizací, a...

Další články
Nahoru