Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Průvodce pro občany Prahy: Jak zjistit kvalitu pitné vody?
Pražský životKomerční sdělení
Ilustrační foto: visualhunt.com

Průvodce pro občany Prahy: Jak zjistit kvalitu pitné vody?

V životě každého obyvatele Prahy jsou jistoty, bez kterých si už nedokáže představit běžný den. Jednou z těchto jistot je i pitná voda z kohoutku. I proto už se ani nikdo nezamyslí nad tím, zda je pitná voda opravdu kvalitní a nezávadná. A jelikož vodu využíváme nejen k pití, ale i vaření, tak by v tomhle ohledu měl mít každý záruku 100 % kvality. Pro všechny občany Prahy jsme tak sepsali průvodce, který zodpoví veškeré dotazy.

Jediná záruka? Laboratorní rozbory

Pokud si myslíte, že kvalitu vody zjistíte podle barvy či chuti, tak jste na omylu. Ano, sice dokážete například podle zakalení zjistit, že není v pořádku, ale už si sami nedokážete vyjasnit hlavní příčiny.

Chcete si tedy být naprosto jisti? Pak nečekejte a nechte si provést kompletní rozbor pitné vody od profesionální laboratorní společnosti. Zcela zásadním kritériem již na začátku je použití naprosto sterilních vzorkovnic. Sebemenší znečištění by mohlo výrazně ovlivnit kvalitu testu. Díky rozboru, který není ani příliš drahý, zjistíte případné nečistoty a škodliviny. Podle těchto zjištění se snadno naplánuje další postup, který zaručí opětovnou nezávadnou pitnou vodu.

Na kolik to vyjde?

Po přečtení předchozího odstavce se jistě ptáte, na kolik vás takový rozbor pitné vody vyjde. Na trhu naleznete několik společností zabývající se laboratorními testy. Většina z nich nabízí několik cenových nabídek. Berte prosím v potaz, že v dalších větách se snažíme o zmínění průměrných cen u většiny firem. První základní rozbor se provádí po kolaudacích a koupi nemovitostí a stojí v průměru okolo 1 500 Kč. Druhá možnost poslouží pro náročnější klienty, kteří chtějí další specifické výsledky.  Za tento rozbor většinou zaplatíte okolo 2 500 Kč.

Nespoléhejte jen na chuť

Opětovně se vrátíme k tomu, že nedoporučujeme spoléhat jen na chuť. Pro distribuci vody bude vždy zapotřebí i chemie. Je potřeba si uvědomit, že voda stojí v trubkách a nádržích a bez očistné chemie by byla lehce napadnutelná bakteriemi, které bychom následně konzumovali.

Pokud vám navíc vadí chemický nádech vody z kohoutku, tak není nic jednoduššího, než nechat nádobu s natočenou vodou chvíli odstát a chemické látky mezitím vyprchají do vzduchu.


Koncem června nepoteče voda v těchto ulicích

Dnes ve 14:24

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Sousedské setkání v Praze 5

Dnes v 10:14

Sousedské setkání se zástupci radnice Prahy 5 a společnosti Finep, kde se dozvíte informace o plánech rozvoje Barrandova a také o zachování pošty ve Voskovcově ulici, jejíž provoz v prostorách společnosti Finep přebírá městská část od 1. července.

Praha 10 přispěje policistům a hasičům milionem korun

Včera v 11:54

Hasiči a policisté z Desítky od radnice získají nové vybavení v hodnotě 600 tisíc korun, městští policisté dostanou 400 tisíc na motivační odměny pro své zaměstnance. Věcné a finanční dary pro pracovníky Integrovaného záchranného systému (IZS) na svém území schválilo...

Praha 6: Hlasujte v anketě Strom roku

22. června 2021 v 18:32

Anketa Strom roku Prahy 6 dospěla do závěrečné fáze. Veřejnost nominovala celkem 38 stromů v šesté městské části a nyní bude rozhodovat o tom vůbec nejoblíbenějším.

Pítka, kašny i fontány v Praze 13 jsou opět v provozu

22. června 2021 ve 12:58

V minulých dnech byly opět zprovozněny vodní prvky, které má ve správě radnice Prahy 13, tedy pítka, kašny a fontány. Z pítek tryská pitná voda, která slouží k občerstvení na veřejných prostranstvích. Vodní kašny a fontány byly vytvořeny jako umělecká díla, která během horkých letních dní osvěžují...

Sousedské setkání s oslavou příchodu léta

22. června 2021 v 06:26

Praha 11 zve na sousedské setkání pod širým nebem 22. června od 18 hodin

Praha 9 dokončila poslední část parku Zahrádky

21. června 2021 v 15:56

Dlouho avizované otevření bistra v parku Zahrádky se blíží a příští týden, v úterý 29. června od 16 hodin zahájí provoz.

Voda z cisterny od PVK je ideálním řešením pro napouštění zahradních bazénů

21. června 2021 v 11:10

Sezóna napouštění domácích zahradních bazénů právě vrcholí, proto Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Ladronka hostí akci Na kole jen s přilbou

21. června 2021 v 09:09

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy ve spolupráci s týmem silniční bezpečnosti pořádá dnes preventivně bezpečnostní akci s názvem „Na kole jen s přilbou“, která se bude konat v parku Ladronka v čase od 13 do 18 hodin. 

Další články
Nahoru