dnes
Pátek - polojasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
22°C
Průvodce pro občany Prahy: Jak zjistit kvalitu pitné vody?
Pražský životKomerční sdělení
Ilustrační foto: visualhunt.com

Průvodce pro občany Prahy: Jak zjistit kvalitu pitné vody?

V životě každého obyvatele Prahy jsou jistoty, bez kterých si už nedokáže představit běžný den. Jednou z těchto jistot je i pitná voda z kohoutku. I proto už se ani nikdo nezamyslí nad tím, zda je pitná voda opravdu kvalitní a nezávadná. A jelikož vodu využíváme nejen k pití, ale i vaření, tak by v tomhle ohledu měl mít každý záruku 100 % kvality. Pro všechny občany Prahy jsme tak sepsali průvodce, který zodpoví veškeré dotazy.

Jediná záruka? Laboratorní rozbory

Pokud si myslíte, že kvalitu vody zjistíte podle barvy či chuti, tak jste na omylu. Ano, sice dokážete například podle zakalení zjistit, že není v pořádku, ale už si sami nedokážete vyjasnit hlavní příčiny.

Chcete si tedy být naprosto jisti? Pak nečekejte a nechte si provést kompletní rozbor pitné vody od profesionální laboratorní společnosti. Zcela zásadním kritériem již na začátku je použití naprosto sterilních vzorkovnic. Sebemenší znečištění by mohlo výrazně ovlivnit kvalitu testu. Díky rozboru, který není ani příliš drahý, zjistíte případné nečistoty a škodliviny. Podle těchto zjištění se snadno naplánuje další postup, který zaručí opětovnou nezávadnou pitnou vodu.

Na kolik to vyjde?

Po přečtení předchozího odstavce se jistě ptáte, na kolik vás takový rozbor pitné vody vyjde. Na trhu naleznete několik společností zabývající se laboratorními testy. Většina z nich nabízí několik cenových nabídek. Berte prosím v potaz, že v dalších větách se snažíme o zmínění průměrných cen u většiny firem. První základní rozbor se provádí po kolaudacích a koupi nemovitostí a stojí v průměru okolo 1 500 Kč. Druhá možnost poslouží pro náročnější klienty, kteří chtějí další specifické výsledky.  Za tento rozbor většinou zaplatíte okolo 2 500 Kč.

Nespoléhejte jen na chuť

Opětovně se vrátíme k tomu, že nedoporučujeme spoléhat jen na chuť. Pro distribuci vody bude vždy zapotřebí i chemie. Je potřeba si uvědomit, že voda stojí v trubkách a nádržích a bez očistné chemie by byla lehce napadnutelná bakteriemi, které bychom následně konzumovali.

Pokud vám navíc vadí chemický nádech vody z kohoutku, tak není nic jednoduššího, než nechat nádobu s natočenou vodou chvíli odstát a chemické látky mezitím vyprchají do vzduchu.


V Suchdole a Uhříněvsi nepoteče příští týden voda

Dnes ve 20:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Sobota: Odpoledne v Praze 15

Dnes v 18:46

Odpoledne plné zábavy, sportovních a uměleckých výkonů s mnohými atrakcemi, workshopy a překvapení.

Měsíc zdravé Šestky: Vyzkoušejte zdarma, co vás baví

Dnes v 11:09

Akce Měsíc zdravé Šestky umožňuje dětem i dospělým vyzkoušet zdarma nejrůznější aktivity, kterými lze trávit volný čas. Praha 6 ve spolupráci s více než 35 volnočasovými organizacemi na území šesté městské části připravila program na celý měsíc.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku

Dnes v 07:54

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Prahy zatím žádná. Loni v Praze bodovala Klíčovská alej na Proseku, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. 

Praha 9 zve do Parku Přátelství

Dnes v 07:49

Vystoupení kapel, soutěže a sportovní disciplíny pro děti v parku Přátelství na Proseku 20. září od 14 do 18 hodin. 

Malostranské trhy se konají každý čtvrtek až do konce října

Včera ve 13:52

Až do 18. hodiny lze dnes navštívit na „dolním“ Malostranském náměstí Malostranské trhy. Konat se budou každý čtvrtek až do konce října, vždy od 8:30 do 18 hodin.

Na Sofijské náměstí se vrátí farmářské trhy

Včera ve 13:01

Od poloviny října se na Sofijské náměstí v Modřanech vrátí farmářské trhy. 

Park Lannova se loučil s Petrským hudebním létem

Včera v 08:13

Letošní poslední setkání Petrského hudebního léta minulý týden kromě divadelního představení a tvůrčí dílny pro děti nabídlo vyvrcholení v podobě kapely Vrať se do hrobu.

Dnes: Happening na Patnáctce

Včera v 07:59

Na odpoledne plné workshopů – airbrash, parkour, fotokoutek, kadeřnický salón, výroba placek, sítotisk, žonglování zve Praha 15 dnes, 17. září, od 14 do 18 hodin.

PVK kontrolují vodovodní síť pomocí satelitu. Stejně se hledá voda na Marsu

Včera v 07:39

Pražské vodovody a kanalizace začaly k vyhledávání skrytých úniků z vodovodní sítě používat unikátní technologii, satelitní dálkový průzkum Země. Ten pracuje na stejném principu jako při hledání vody na Marsu.

Zábava v Parku Podviní

Včera v 06:47

V parku Podviní na zájemce 20. září čeká od 14 do 18 hodin hudba – swingové a jazzové hity Gramofonu Petra Soviče. Děti zabaví pohádka Zachraňte princeznu, skákací hrad nebo koníci z Ráje poníků. A připraveno bude i dobré jídlo.

Praha 2 je nejlepším místem pro podnikání v metropoli

16. září 2020 ve 23:07

Praha 2 je podle srovnávacího výzkumu analytické agentury Datank nejlepším místem pro podnikatele v metropoli. Ve srovnání mezi 22 pražskými městskými částmi se Praha 2 umístila na prvním místě a potvrdila tak renomé transparentní městské části, která je přívětivá vůči podnikatelům a vytváří jim...

V Praze začal Evropský týden mobility, láká na řadu akcí

16. září 2020 ve 22:26

Dnes začal v Praze další ročník Evropského týdne mobility. Až do 22. září mohou lidé navštívit velké množství akcí, které se zaměřují na aktivní a šetrnější způsoby dopravy. A samozřejmě se mohou zapojit i do dalších událostí, které každoročně spojují města po celé...

Další články
Nahoru