dnes
Pondělí - oblacno
2°C
zítra
Úterý - snih
2°C
pozítří
Středa - jasno
3°C
Průvod Tří králů
Foto: prague.eu

Průvod Tří králů

Průvod se Třemi králi na velbloudech se vydá v pátek 5. ledna přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde zazní Rybova Česká mše vánoční. Před tím, v 15 hodin, požehná koledníkům kardinál Dominik Duka v kostele sv. Tomáše v Praze 1.

Průvod doprovázený bubeníky a trubači projde Mosteckou ulicí, Karlovým mostem, Karlovou ulicí, Seminářskou ulicí, Mariánským náměstím, Linhartskou ulicí, ulicí U Radnice, Malým náměstím, poté projde pod staroměstským orlojem a zakončí na pódiu na Staroměstském náměstí, kde se Tři králové před 16. hodinou pokloní malému Ježíškovi a předají mu své dary. S poselstvím promluví pražský arcibiskup Dominik Duka.

V 16.30 hodin pak vystoupí stodvacetičlenný smíšený sbor a orchestr při Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Pěvci zahrají a zazpívají Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru