dnes
Neděle - polojasno
24°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
23°C
pozítří
Úterý - zatazeno
21°C
Pražská doprava

Průměrná cena za taxi v Praze? Dvacetikoruna za kilometr

Současná nejvyšší cena, za kterou mohou v Praze vozy taxi jezdit, byla v roce 2007 stanovena na 28 korun. Reálně se nyní pohybuje průměrná cena za taxi v Praze na 20 korunách za kilometr. Většina provozovatelů jde s cenou dokonce níže. Nejlevněji pak vychází zahraniční aplikace Taxify, UBER POP a domácí společnost Nejlevnější Taxi Praha, které cenu za kilometr mají 19 korun a níže.

Nejdražší služby jsou pak společnosti Tick Tack, City Taxi a UBER BLACK, který dokonce výrazně převyšuje maximální povolený tarif v Praze. Do taxi trhu čím dál tím více promlouvají mobilní aplikace. Jejich podíl je v tuto chvíli odhadován kolem 5 až 10 procent celkového trhu taxi v Praze.

Tento podíl nicméně v posledních měsících a týdnech rapidně roste a do konce roku by se mohl vyšplhat možná až ke dvaceti procentům. Do pěti let je pak odhadováno, že podíl aplikací vystoupá až k 80 procentům celého trhu.


Albertov a Nusle, Výtoň a Palackého náměstí. Během víkendu se připravte na omezení v tramvajové dopravě

20. dubna 2018 ve 20:47

V sobotu 21. dubna bude od 8 do cca 16 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Albertov – Otakarova a v úseku trati mezi náměstím Bratří Synků a křižovatkou ulic Nuselská a Vladimírova.

Ropid chce prodloužit vlakovou linku S41 do Hostivaře

18. dubna 2018 ve 14:12

Organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, zamýšlí prodloužit ve všední dny příměstskou vlakovou linku S41 z Libně na nádraží v Hostivaři. Změna by měla platit od příštího roku. Na jednání magistrátního výboru pro dopravu to včera řekl ředitel Ropidu Petr...

Další články
Nahoru