Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Průhonická botanická zahrada získala významnou mezinárodní akreditaci

Průhonická botanická zahrada Botanického ústavu AV ČR získala jako první česká botanická zahrada mezinárodní akreditaci Conservation Practitioner, kterou uděluje mezinárodní organizace botanických zahrad, Botanic Gardens Conservation International (BGCI). Získání tohoto oprávnění je významným stupněm v profesionalizaci zahrady a jejích genofondových programů. 

Průhonická botanická zahrada se tak stala právoplatnou součástí největší sítě botanických zahrad a odborníků na ochranu rostlin na světě.

„Získání této akreditace je pro naši zahradu důležitým milníkem. Společně s akreditací Botanic Garden Accreditation, kterou jsme od BGCI získali minulý rok, znamená, že je zařazena mezi mezinárodně uznávané subjekty a splňuje vysoké standardy z pohledu sbírek i návštěvnického komfortu,“ říká vedoucí Průhonické botanické zahrady Pavel Sekerka.        

Průhonická botanická zahrada je zapojena do záchranných programů kriticky ohrožených domácích druhů rostlin, je součástí Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů rostlin a agrobiodiverzity, v rámci kterého zajišťuje uchování kulturního a přírodního dědictví obsaženého ve sbírkách. Jedná se především o sbírku kosatců, která patří k z největším na světě, nejpočetnější českou sbírku růží a jednu z největších sbírek denivek a pivoněk v ČR. Návštěvníkům je otevřena od dubna do září denně mimo pondělí, od 9 do 17 hodin. Nachází se v areálu Průhonického parku a je součástí Botanického ústavu AV ČR.


Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Vesmírná turistická mise SpaceX odtajnila shortlist, je na něm i kreativní producent Yemi AD

20. července 2021 v 15:43

Miliardář Yusaku Maezawa se v roce 2023 stane prvním vesmírným turistou v rámci jím financovaného projektu dearMoon a mise organizované společností Elona Muska SpaceX. Zakladatel nejúspěšnějšího japonského retailového e-shopu Zozotown je i vášnivý milovník rozličných forem umění. Proto se v březnu...

Další články
Nahoru