Dnes Sobota - zatazeno 8°C
Zítra Neděle - zatazeno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Provozovatelé kadeřnictví si zoufají nad finanční situací
Ilustrační foto: Freeimages.com

Provozovatelé kadeřnictví si zoufají nad finanční situací

Někteří provozovatelé kadeřnictví v Praze si zoufají nad svou aktuální finanční situací. Kvůli uzavření na jaře i na podzim nemají už žádné rezervy, podporu od státu, o kterou žádali, zatím na účty nedostali. Dostali se na pokraj ukončení činnosti. Zástupkyně vybraných pražských salonů to sdělily ČTK.

Majitelka salonu René Olivier Kateřina Průchová finanční rezervy vyčerpala v první vlně pandemie. Jarní uzavření služeb trvalo zhruba od poloviny března do poloviny května. „V našem salonu jsou kadeřníci zaměstnáni a nároky na mzdy mají vysoké," řekla.

Druhou vlnu uzavření, od 22. října do 2. prosince, Průchová už označila za likvidační. Na mzdy si musela půjčit, uvedla. Českou správu sociálního zabezpečení žádala 5. listopadu o pomoc, peníze na svém účtu ale stále nemá.

Společnosti zasažené v souvislosti s koronavirem a vládními opatřeními mohou žádat o příspěvek na mzdy. Stát proplácí celé mzdy s odvody do 50 000 korun v zavřených provozech, 80 procent náhrady lidí v karanténě do 39 000 korun superhrubé mzdy a 60 procent náhrady při omezení výroby a služeb kvůli výpadku poptávky, personálu či surovin do 29 000 korun superhrubé mzdy. Podnikatelé mohou získat také příspěvek na komerční nájem v programu COVID nájemné.

„Situace je pro nás velmi obtížná a jsme na pokraji zavření salonu, každé omezení služeb už je rozhodující," uvedla Šárka Rytinová z Apriori salonu. Provoz jim podle ní žádné z vládních opatření úplně nekomplikuje. Je to podle ní ale tím, že mají velké studio. Jinak by limit jednoho zákazníka na 15 metrů čtverečních byl podle ní velký problém a nedokázali by pokrýt náklady.

Ocenila, že vláda nenařídila kadeřníkům dvojí ochranu obličeje, tedy štít a roušku. Opatření platilo po jarním uvolnění, uvažovalo se o něm i nyní. „V tom se opravdu nedá pracovat," dodala Rytinová. Klientů se nyní podle ní objednává hodně, proto prodloužila provozní dobu.

V salonu René Olivier budou nově kvůli velkému zájmu pracovat i v neděli. Pracovní soboty jsou tu běžné. „Pevně doufám, že to ve zdraví zvládneme a nikdo neonemocní," doplnila Průchová.

V České republice se včera kromě všech služeb, mohly otevřít také veškeré obchody a nákupní centra. Fungovat mohou hotely pro rekreační účely, restaurace v omezeném režimu. Lidé mohou jít do bazénu, sauny, wellness nebo fitness.


Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Dnes v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Nové očkovací centrum na zámku, s vybudováním pomohla Veolia

6. dubna 2021 v 17:36

V Moravskoslezském kraji s přispěním společnosti Veolia Energie vzniklo další očkovací centrum. Díky spolupráci města Kravaře, kraje, Slezské nemocnice v Opavě a společnosti Veolia začaly 30. března sloužit prostory zámku v Kravařích jako očkovací místo pro obyvatele...

Nejméně případů covidu od Mikuláše

6. dubna 2021 v 11:27

Na Velikonoční pondělí přibylo v Praze 185 potvrzených případů onemocnění covid-19, je to o 69 méně než v neděli. Nižší denní nárůst zaznamenali hygienici v hlavním městě naposledy v neděli 6. prosince, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru