dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražská politika

Provozování sběrných dvorů je na další čtyři roky zajištěno

Městská rada dnes rozhodla na základě výsledků veřejných zakázek o provozovatelích sběrných dvorů hlavního města Prahy. Bylo vypsáno celkem pět zakázek, a to na sběrný dvůr na území správních obvodů Praha 1, 2, a 7, na území správního obvodu Praha 3, na území městské části Praha – Vinoř, na území městské části Praha – Satalice a na území městských části Praha – Ďáblice a Praha – Březiněves. 

Smlouvy se stávajícími provozovateli sběrných dvorů končí a je třeba, aby služba zůstala pro Pražany zachována a navázalo se plynule. Nové smlouvy jsou uzavírány s vybranými společnostmi na čtyři roky, tedy do roku 2020.

Provoz sběrného dvora na území správních obvodů Praha 1, 2, a 7 zajistí společnost Komwag, podnik čistoty a údržby města, a.s., za cenu 10 008 700 Kč bez DPH.

Sběrný dvůr na území správního obvodu Praha 3 bude provozovat společnost AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o., za cenu 9 920 570 Kč bez DPH.

Na území městské části Praha – Vinoř bude provozovat sběrný dvůr společnost Pražské služby, a.s., za cenu 5 998 083,60 Kč bez DPH.

Vybraným provozovatelem sběrného dvora na území městské části Praha – Satalice je společnost IPODEC – ČISTÉ MĚSTO, a.s., za cenu 5 499 800 Kč bez DPH.

Provoz sběrného dvora na území městských částí Praha – Ďáblice a Praha – Březiněves bude zajišťovat společnost FCC Česká republika, s.r.o., za cenu 3 774 417 Kč bez DPH.


Další články
Nahoru