Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Provoz v části dvou linek metra se na několik dní zastavil
Výměna pražců probíhá v metru na lince C už několik let. Zdroj foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Provoz v části dvou linek metra se na několik dní zastavil

Pražský dopravní podnik (DPP) využívá letošní Velikonoce k modernizaci metra na dvou místech. Na trase C pokračuje už v tradiční výměně starých dřevěných pražců za betonové, proto je od pátku 7. dubna od zahájení provozu do pondělí 10. dubna do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vltavská. Ve stanicích Želivského a Flora bude DPP o Velikonocích modernizovat vlakový zabezpečovač, proto bude ve stejném termínu obousměrně přerušen provoz metra na lince A v úseku Náměstí Míru – Strašnická. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková.

Výměnu starých dřevěných pražců za nové betonové bude DPP o letošních Velikonocích realizovat na první traťové koleji mezi stanicemi Hlavní nádraží a Florenc C. Pracovníci DPP v tomto úseku odstraní celkem 396 původních pražců, které pochází ještě z dob výstavby pražského metra před zhruba 50 lety a osadí místo nich stejný počet nových betonových pražců.

„Po skončení této akce bude na trase C vyměněno už 10 528 pražců, tj. více než 54 procent z celkového počtu, nicméně 8 869 jich bude ještě zbývat. Další výměna pražců na trase C je v plánu na začátku letošních letních prázdnin a na podzim,“ sdělila mluvčí.

Ve stanicích Želivského a Flora podle ní bude o letošních Velikonocích pokračovat další etapa modernizace vlakového zabezpečovače Lna trase A, kterou DPP zahájil loni na podzim. Do konce roku 2024 je v plánu kompletní rekonstrukce soustavy staničních počítačů zabezpečovacího zařízení v úseku Depo Hostivař – Dejvická. DPP do modernizace vlakového zabezpečovače na trase A investuje více než 232 milionů korun, práce realizuje společnost AŽD Praha.

DPP zatím zmodernizoval vlakový zabezpečovač na zhlaví samotného depa Hostivař a ve stanicích Depo Hostivař a Skalka. Letos DPP plánuje zmodernizovat zabezpečovací zařízení LZA ještě ve stanicích Strašnická, Hradčanská a Malostranská. 

Dopravní opatření během velikonoční výluky

Z důvodu oprav a modernizace bude od pátku 7. dubna do pondělí 10. dubna 2023 obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Náměstí Míru – Strašnická a na lince C mezi stanicemi I. P. Pavlova – Vltavská. 

Metro bude v provozu v úsecích:

-         Linka A: Depo Hostivař – Strašnická a Náměstí Míru – Nemocnice Motol

-         Linka C: Háje – I. P. Pavlova a Vltavská – Letňany 

Náhradní tramvajová doprava XA a 36

V denním provozu budou zavedeny linky náhradní tramvajové dopravy:

•         XA v trase Staré Strašnice – Strašnická – Želivského – Flora – Vinohradská vodárna – Náměstí Míru, odkud bude dále pokračovat jako linka č. 36 přes I. P. Pavlova směr Vltavská do konečné zastávky Výstaviště

•         36 v trase Výstaviště – Strossmayerovo náměstí – Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) – Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Václavské náměstí – Lazarská – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova, odkud bude dále pokračovat jako linka XA směr Náměstí Míru a Strašnická do konečné zastávky Staré Strašnice.

Náhradní tramvajová doprava XA a 36 bude ráno, dopoledne a odpoledne vypravována v jednotném intervalu 7–8 minut, ve večerních hodinách, od zhruba 21:00 pak v intervalu 10 minut. DPP bude na tyto linky nasazovat buď dvouvozové soupravy, nebo tramvaje typu 14T a 15T. 

Náhradní autobusová doprava XC

V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží – Florenc – Vltavská – Nádraží Holešovice, která bude ráno a dopoledne vypravována v souhrnném intervalu 3–4 minut, během odpoledne v intervalu 2 minuty a večer opět v souhrnném intervalu 3–4 minut. DPP na ni bude nasazovat kloubová vozidla.

Zdroj: DPP

 


Autor: Jan Puci

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru