Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Provoz v části dvou linek metra se na několik dní zastavil
Výměna pražců probíhá v metru na lince C už několik let. Zdroj foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Provoz v části dvou linek metra se na několik dní zastavil

Pražský dopravní podnik (DPP) využívá letošní Velikonoce k modernizaci metra na dvou místech. Na trase C pokračuje už v tradiční výměně starých dřevěných pražců za betonové, proto je od pátku 7. dubna od zahájení provozu do pondělí 10. dubna do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vltavská. Ve stanicích Želivského a Flora bude DPP o Velikonocích modernizovat vlakový zabezpečovač, proto bude ve stejném termínu obousměrně přerušen provoz metra na lince A v úseku Náměstí Míru – Strašnická. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková.

Výměnu starých dřevěných pražců za nové betonové bude DPP o letošních Velikonocích realizovat na první traťové koleji mezi stanicemi Hlavní nádraží a Florenc C. Pracovníci DPP v tomto úseku odstraní celkem 396 původních pražců, které pochází ještě z dob výstavby pražského metra před zhruba 50 lety a osadí místo nich stejný počet nových betonových pražců.

„Po skončení této akce bude na trase C vyměněno už 10 528 pražců, tj. více než 54 procent z celkového počtu, nicméně 8 869 jich bude ještě zbývat. Další výměna pražců na trase C je v plánu na začátku letošních letních prázdnin a na podzim,“ sdělila mluvčí.

Ve stanicích Želivského a Flora podle ní bude o letošních Velikonocích pokračovat další etapa modernizace vlakového zabezpečovače Lna trase A, kterou DPP zahájil loni na podzim. Do konce roku 2024 je v plánu kompletní rekonstrukce soustavy staničních počítačů zabezpečovacího zařízení v úseku Depo Hostivař – Dejvická. DPP do modernizace vlakového zabezpečovače na trase A investuje více než 232 milionů korun, práce realizuje společnost AŽD Praha.

DPP zatím zmodernizoval vlakový zabezpečovač na zhlaví samotného depa Hostivař a ve stanicích Depo Hostivař a Skalka. Letos DPP plánuje zmodernizovat zabezpečovací zařízení LZA ještě ve stanicích Strašnická, Hradčanská a Malostranská. 

Dopravní opatření během velikonoční výluky

Z důvodu oprav a modernizace bude od pátku 7. dubna do pondělí 10. dubna 2023 obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Náměstí Míru – Strašnická a na lince C mezi stanicemi I. P. Pavlova – Vltavská. 

Metro bude v provozu v úsecích:

-         Linka A: Depo Hostivař – Strašnická a Náměstí Míru – Nemocnice Motol

-         Linka C: Háje – I. P. Pavlova a Vltavská – Letňany 

Náhradní tramvajová doprava XA a 36

V denním provozu budou zavedeny linky náhradní tramvajové dopravy:

•         XA v trase Staré Strašnice – Strašnická – Želivského – Flora – Vinohradská vodárna – Náměstí Míru, odkud bude dále pokračovat jako linka č. 36 přes I. P. Pavlova směr Vltavská do konečné zastávky Výstaviště

•         36 v trase Výstaviště – Strossmayerovo náměstí – Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) – Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Václavské náměstí – Lazarská – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova, odkud bude dále pokračovat jako linka XA směr Náměstí Míru a Strašnická do konečné zastávky Staré Strašnice.

Náhradní tramvajová doprava XA a 36 bude ráno, dopoledne a odpoledne vypravována v jednotném intervalu 7–8 minut, ve večerních hodinách, od zhruba 21:00 pak v intervalu 10 minut. DPP bude na tyto linky nasazovat buď dvouvozové soupravy, nebo tramvaje typu 14T a 15T. 

Náhradní autobusová doprava XC

V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží – Florenc – Vltavská – Nádraží Holešovice, která bude ráno a dopoledne vypravována v souhrnném intervalu 3–4 minut, během odpoledne v intervalu 2 minuty a večer opět v souhrnném intervalu 3–4 minut. DPP na ni bude nasazovat kloubová vozidla.

Zdroj: DPP

 


Autor: Jan Puci

Na Rock for People vlakem a se slevou

Včera v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru