Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Provoz u ZŠ Jílovská v Praze 4 zklidní několik dopravních opatření
Úpravy v ulici Jílovská. Foto: P4

Provoz u ZŠ Jílovská v Praze 4 zklidní několik dopravních opatření

Základní škola Jílovská v Braníku stojí ve slepé ulici, ráno tam zajíždějí se svými vozy rodiče s dětmi, a to nejen do základní, ale hlavně do mateřské školy. Na přechodu před školou tak vznikají nebezpečné situace. Praha 4 by ráda zajistila zklidnění sérií dopravních opatření. Informoval o nich radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).      

„Chceme, aby se všichni na cestě do školy cítili bezpečně, proto jsme připravili několik opatření, která mají bezpečnost zvýšit,“ uvedl. „Pro rodiče vzniká v levé části ulice sedm parkovacích míst Kiss+Ride, aby měli kde legálně a bezpečně zaparkovat a odvést děti do mateřské školy,“ pokračoval.

Městská část v tomto místě navíc uvažuje o zřízení takzvané školní ulice, kde by byl i v zadní části v době od 7:30 do 8:00 hodin zakázán vjezd všech vozidel. Tento projekt realizuje už několik městských částí.

„U plotu školy jsme před několika dny zahájili výstavbu nových parkovacích míst pro místní obyvatele, která v ranních a odpoledních hodinách pomohou rodičům s možností v klidu zaparkovat a přivézt a odvézt děti do školy a ze školy, a připravujeme další úpravu provozu v ulici,“ pokračoval radní.

Čtvrtá městská část podle něj má zpracovaný návrh dopravního opatření, který už schválila Policie ČR. Před jeho finálním schválením bude ještě prodebatován v Komisi pro dopravu, vyvěšen na úřední desce a po uplynutí lhůty předán k realizaci. Tu by měla Technická správa komunikací stihnout ještě do konce letošního roku.

„Díky tomu se výrazně se zúží přechod před školou jen na jeden pruh, což projíždějící vozidla výrazně zpomalí. Navíc tam bude nainstalován přejezdový zpomalovací polštář. Zároveň bude do zadní části ulice od hrany školy zakázán vjezd, ten bude možný jen pro dopravní obsluhu,“ popsal radní Jaroslav Míth. Úpravy komunikace by se měly zvládnout do konce října. 


Autor: puc

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Další články
Nahoru