Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Provoz u ZŠ Jílovská v Praze 4 zklidní několik dopravních opatření
Úpravy v ulici Jílovská. Foto: P4

Provoz u ZŠ Jílovská v Praze 4 zklidní několik dopravních opatření

Základní škola Jílovská v Braníku stojí ve slepé ulici, ráno tam zajíždějí se svými vozy rodiče s dětmi, a to nejen do základní, ale hlavně do mateřské školy. Na přechodu před školou tak vznikají nebezpečné situace. Praha 4 by ráda zajistila zklidnění sérií dopravních opatření. Informoval o nich radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).      

„Chceme, aby se všichni na cestě do školy cítili bezpečně, proto jsme připravili několik opatření, která mají bezpečnost zvýšit,“ uvedl. „Pro rodiče vzniká v levé části ulice sedm parkovacích míst Kiss+Ride, aby měli kde legálně a bezpečně zaparkovat a odvést děti do mateřské školy,“ pokračoval.

Městská část v tomto místě navíc uvažuje o zřízení takzvané školní ulice, kde by byl i v zadní části v době od 7:30 do 8:00 hodin zakázán vjezd všech vozidel. Tento projekt realizuje už několik městských částí.

„U plotu školy jsme před několika dny zahájili výstavbu nových parkovacích míst pro místní obyvatele, která v ranních a odpoledních hodinách pomohou rodičům s možností v klidu zaparkovat a přivézt a odvézt děti do školy a ze školy, a připravujeme další úpravu provozu v ulici,“ pokračoval radní.

Čtvrtá městská část podle něj má zpracovaný návrh dopravního opatření, který už schválila Policie ČR. Před jeho finálním schválením bude ještě prodebatován v Komisi pro dopravu, vyvěšen na úřední desce a po uplynutí lhůty předán k realizaci. Tu by měla Technická správa komunikací stihnout ještě do konce letošního roku.

„Díky tomu se výrazně se zúží přechod před školou jen na jeden pruh, což projíždějící vozidla výrazně zpomalí. Navíc tam bude nainstalován přejezdový zpomalovací polštář. Zároveň bude do zadní části ulice od hrany školy zakázán vjezd, ten bude možný jen pro dopravní obsluhu,“ popsal radní Jaroslav Míth. Úpravy komunikace by se měly zvládnout do konce října. 


Autor: puc

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

23. července 2024 v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru