dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Provoz přívozů by měl být obnoven v červenci, čeká se na opravu jezů
Na Modřanský přívoz si musí cestující ještě nějaký čas počkat. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Provoz přívozů by měl být obnoven v červenci, čeká se na opravu jezů

Červnové povodně vyřadily z provozu všechny pražské přívozy. V druhé polovině minulého měsíce sice začaly opět jezdit lodě mezi Lihovarem a Veslařským ostrovem a také mezi Výtoní a Smíchovem, nicméně tři přívozy jsou měsíc po velké vodě stále mimo provoz. Fungovat by měly začít v průběhu července.

Jako první začal po povodních vozit cestující přívoz P3. Lidé se svezli už 22. června. O pět dní později začaly lodičky pendlovat mezi Výtoní, Císařskou loukou a přístavištěm Kotevní na Smíchově.

„Z důvodu zastavení plavby ve vybraných úsecích na Vltavě podle rozhodnutí Statní plavební správy a Povolí Vltavy pokračuje do odvolání přerušení provozu přívozů P1, P2 a P6,“ informuje o aktuálním stavu mluvčí Ropidu Filip Drápal.

U „jedničky“ (Sedlec – Zámky) a „dvojky“ (V Podbabě – Podhoří) závisí obnovení provozu na jezu Klecánky, přeměření koryta a povolení správce toku. Vše by se mělo stihnout v červenci.

Z obdobného důvodu stojí také „péšestka“, na které dopravují lodičky zájemce mezi Modřanami a Lahovičkami. Zde se čeká na opravu jezu Modřany. Nicméně tento přívoz by měl začít sloužit cestujícím již v první půlce července.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru