dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod
Na Pražském okruhu havaroval kamion převážející nová auta. Foto: HZS Středočeského kraje

Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod

Provoz na silničním obchvatu metropole včera odpoledne a večer komplikovalo několik dopravních nehod. Zranilo se při nich několik lidí, včetně dětí.

Kolem 15. hodiny zastavila provoz na Pražském okruhu nehoda kamionu a osobního auta. Stala se na 6,5. kilometru ve směru k D1. Nákladní vůz skončil v příkopu. Z jeho poškozené nádrže hasiči přečerpali asi 80 litrů nafty. Při nehodě se lehce zranil muž a jeho tři děti. S oděrkami byli všichni převezeni k ošetření do Thomayerovy nemocnice. Místo nehody bylo kompletně zprovozněno v 17:30.

Další nehoda se stala před 16. hodinou na 4,8. kilometru pražského okruhu ve směru k dálnici D5. Tam se střetla čtyři osobní auta, po nehodě se je ale podařilo odstavit do odstavného jízdního pruhu. Lehce se zranila jedna žena.

Před 18. hodinou se na 0,5. kilometru Pražského okruhu ve směru od brněnské k plzeňské dálnici střetly dva kamiony a zablokovaly průjezd ve směru k letišti.

Jedna souprava převážela osm nových osobních vozů, které po kolizi z přepravníku spadly a byly rozházené jak na silnici, tak i mimo ni. Druhý kamion naplněný krabicemi s cigaretami zůstal po kolizi odstavený o kousek dál u krajnice, ale z rozpáraného boku návěsu se na vozovku vysypala část nákladu.

Kromě toho došlo na tahači k proražení nádrže a úniku nafty, která se dostala na rozpálený výfuk a způsobila menší požár. Ten se řidiči podařilo zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek ručním hasicím přístrojem, ale na kontrolu vyjel také vyšetřovatel požárů.

„Oba řidiči vyvázli bez zranění, a tak se hasiči věnovali zamezení dalšímu úniku pohonných hmot, zasypání rozlité nafty a zajištění protipožárního opatření na všech vozidlech,“ uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Policisté odkláněli dopravu sjezdem na Jesenici.

Na místo byl přivolán i zástupce životního prostředí příslušné obce s rozšířenou působností k odbornému posouzení situace, protože část pohonných hmot z havarovaných vozidel vytekla na silnici a do kanalizace.

Na odstranění následků nehody podle něj byla nakonec povolána specializovaná firma, stejně tak na naložení a odtah havarovaných vozidel. Provoz v inkriminovaném úseku byl obnoven až kolem půlnoci. Příčinami vzniku dopravní nehody se zabývá policie.

„Po dobu zásahu zálohovaly říčanskou stanici pro případný další výjezd jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Říčany a Mnichovice,“ dodal mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.


V úterý začne oprava Novodvorské ulice na kruhovém objezdu

Dnes v 10:31

V úterý 20. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na stavebních úpravách okružní křižovatky Chýnovská – Novodvorská v Praze 12. Jedná se o první část souvislé údržby Novodvorské ulice, která bude pokračovat na jaře příštího roku. Až do 15. prosince musí řidiči počítat s omezeným...

Florenc B: Oprava výtahu omezí přístup imobilních osob do vestibulu metra

Dnes v 08:27

Z důvodu plánované opravy osobního výtahu mezi vestibulem a ulicí dojde od úterý 20. listopadu do odvolání, pravděpodobně do 22. listopadu, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra B – Florenc.

Noční uzavření tunelů

12. listopadu 2018 ve 14:53

Tunely Brusnický a Dejvický budou z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie uzavřeny vždy v noci od 14. listopadu od 23 hodin do 18. listopadu do 5 hodin.

Nové stromy, keře a více místa na parkování v Belušově

11. listopadu 2018 v 08:41

Ve čtvrtek 8. listopadu bylo v Bellušově ulici v Praze 13 vysázeno 57 nových stromů – javory, duby letní a habry. Některé z původních stromů musely být vykáceny v souvislosti s rozšířením parkovacích míst v této ulici, teď už je však nahradily stromy nové, které jsou doplněny o 336 ks keřů a...

Uzavření Strahovského tunelu

8. listopadu 2018 ve 12:12

Z důvodu prohlídky tunelu bude uzavřen v těchto termínech:

Tunel Mrázovka se bude v noci čistit

8. listopadu 2018 ve 12:08

Z důvodu čištění kamer bude tunel Mrázovka uzavřen od soboty 10. listopadu od 23 hodin do neděle 11. listopadu do 5 hodin.

Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit ještě 30 procent řidičů

7. listopadu 2018 ve 13:33

Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká.

Další články
Nahoru