dnes
Pátek - jasno
27°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod
Na Pražském okruhu havaroval kamion převážející nová auta. Foto: HZS Středočeského kraje

Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod

Provoz na silničním obchvatu metropole včera odpoledne a večer komplikovalo několik dopravních nehod. Zranilo se při nich několik lidí, včetně dětí.

Kolem 15. hodiny zastavila provoz na Pražském okruhu nehoda kamionu a osobního auta. Stala se na 6,5. kilometru ve směru k D1. Nákladní vůz skončil v příkopu. Z jeho poškozené nádrže hasiči přečerpali asi 80 litrů nafty. Při nehodě se lehce zranil muž a jeho tři děti. S oděrkami byli všichni převezeni k ošetření do Thomayerovy nemocnice. Místo nehody bylo kompletně zprovozněno v 17:30.

Další nehoda se stala před 16. hodinou na 4,8. kilometru pražského okruhu ve směru k dálnici D5. Tam se střetla čtyři osobní auta, po nehodě se je ale podařilo odstavit do odstavného jízdního pruhu. Lehce se zranila jedna žena.

Před 18. hodinou se na 0,5. kilometru Pražského okruhu ve směru od brněnské k plzeňské dálnici střetly dva kamiony a zablokovaly průjezd ve směru k letišti.

Jedna souprava převážela osm nových osobních vozů, které po kolizi z přepravníku spadly a byly rozházené jak na silnici, tak i mimo ni. Druhý kamion naplněný krabicemi s cigaretami zůstal po kolizi odstavený o kousek dál u krajnice, ale z rozpáraného boku návěsu se na vozovku vysypala část nákladu.

Kromě toho došlo na tahači k proražení nádrže a úniku nafty, která se dostala na rozpálený výfuk a způsobila menší požár. Ten se řidiči podařilo zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek ručním hasicím přístrojem, ale na kontrolu vyjel také vyšetřovatel požárů.

„Oba řidiči vyvázli bez zranění, a tak se hasiči věnovali zamezení dalšímu úniku pohonných hmot, zasypání rozlité nafty a zajištění protipožárního opatření na všech vozidlech,“ uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Policisté odkláněli dopravu sjezdem na Jesenici.

Na místo byl přivolán i zástupce životního prostředí příslušné obce s rozšířenou působností k odbornému posouzení situace, protože část pohonných hmot z havarovaných vozidel vytekla na silnici a do kanalizace.

Na odstranění následků nehody podle něj byla nakonec povolána specializovaná firma, stejně tak na naložení a odtah havarovaných vozidel. Provoz v inkriminovaném úseku byl obnoven až kolem půlnoci. Příčinami vzniku dopravní nehody se zabývá policie.

„Po dobu zásahu zálohovaly říčanskou stanici pro případný další výjezd jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Říčany a Mnichovice,“ dodal mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.


Rekonstrukce Zhořelecké ulice v úseku Cafourkova – Lodžská

Včera ve 13:37

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. provede v termínu od 23. července do 31. srpna první etapu rekonstrukce ulice Zhořelecká v MČ Praha 8 – Bohnice, v úseku ulic Cafourkova a Lodžská. Oprava bude rozdělena na tři části a bude probíhat po polovinách.

V úseku Průběžná – Nádraží Hostivař nepojedou tramvaje

18. července 2018 ve 13:58

V sobotu 28. července bude od 7:30 do 17:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Přerušení provozu tramvají: Strossmayerovo náměstí – Hradčanská

17. července 2018 v 08:17

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 20. července od 0.35 hodin do 4.45 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Hradčanská.

Změny tras autobusových linek 165, 197 a 203

16. července 2018 v 07:25

Od dnešního dne dojde z důvodu opravy obratiště Háje a přilehlých autobusových zastávek k dopravním opatřením na následujících linkách PID.

Omezení provozu v Těšnovském tunelu

14. července 2018 v 10:05

Od 23. do 27. července bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Sedm nocí bude uzavřen Letenský tunel

13. července 2018 v 10:16

Z důvodu pravidelné údržby a mytí tunelu bude probíhat úplná uzávěra Letenského tunelu od 13. července do 20. července vždy pouze v noci od 23 do 5 hodin.

Do konce července a začátkem srpna bude omezen provoz v pražských tunelech

13. července 2018 v 10:13

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Brusnického a Dejvického tunelu od 14. července od 23 hodin do 15. července do 5 hodin. Objížďka bude vedena ulicemi Patočkova, Milady Horákové.

U vršovického hřbitova. Ulici čeká dopravní omezení

13. července 2018 v 09:25

Od 15. července do 30. listopadu bude omezen provoz na ulici U vršovického hřbitova v Praze 10. Důvodem je stavební zábor pod železničním mostem, který je rekonstruován v rámci modernizace železniční tratě v úseku Praha Hostivař – Praha hl. nádraží.

Další články
Nahoru