dnes
Středa - polojasno
30°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - zatazeno
29°C
Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod
Na Pražském okruhu havaroval kamion převážející nová auta. Foto: HZS Středočeského kraje

Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod

Provoz na silničním obchvatu metropole včera odpoledne a večer komplikovalo několik dopravních nehod. Zranilo se při nich několik lidí, včetně dětí.

Kolem 15. hodiny zastavila provoz na Pražském okruhu nehoda kamionu a osobního auta. Stala se na 6,5. kilometru ve směru k D1. Nákladní vůz skončil v příkopu. Z jeho poškozené nádrže hasiči přečerpali asi 80 litrů nafty. Při nehodě se lehce zranil muž a jeho tři děti. S oděrkami byli všichni převezeni k ošetření do Thomayerovy nemocnice. Místo nehody bylo kompletně zprovozněno v 17:30.

Další nehoda se stala před 16. hodinou na 4,8. kilometru pražského okruhu ve směru k dálnici D5. Tam se střetla čtyři osobní auta, po nehodě se je ale podařilo odstavit do odstavného jízdního pruhu. Lehce se zranila jedna žena.

Před 18. hodinou se na 0,5. kilometru Pražského okruhu ve směru od brněnské k plzeňské dálnici střetly dva kamiony a zablokovaly průjezd ve směru k letišti.

Jedna souprava převážela osm nových osobních vozů, které po kolizi z přepravníku spadly a byly rozházené jak na silnici, tak i mimo ni. Druhý kamion naplněný krabicemi s cigaretami zůstal po kolizi odstavený o kousek dál u krajnice, ale z rozpáraného boku návěsu se na vozovku vysypala část nákladu.

Kromě toho došlo na tahači k proražení nádrže a úniku nafty, která se dostala na rozpálený výfuk a způsobila menší požár. Ten se řidiči podařilo zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek ručním hasicím přístrojem, ale na kontrolu vyjel také vyšetřovatel požárů.

„Oba řidiči vyvázli bez zranění, a tak se hasiči věnovali zamezení dalšímu úniku pohonných hmot, zasypání rozlité nafty a zajištění protipožárního opatření na všech vozidlech,“ uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Policisté odkláněli dopravu sjezdem na Jesenici.

Na místo byl přivolán i zástupce životního prostředí příslušné obce s rozšířenou působností k odbornému posouzení situace, protože část pohonných hmot z havarovaných vozidel vytekla na silnici a do kanalizace.

Na odstranění následků nehody podle něj byla nakonec povolána specializovaná firma, stejně tak na naložení a odtah havarovaných vozidel. Provoz v inkriminovaném úseku byl obnoven až kolem půlnoci. Příčinami vzniku dopravní nehody se zabývá policie.

„Po dobu zásahu zálohovaly říčanskou stanici pro případný další výjezd jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Říčany a Mnichovice,“ dodal mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.


Protipovodňové cvičení Karlín a Libeň 2018 přinese dopravní omezení

Včera v 18:26

V sobotu 22. září pořádá hlavní město Praha protipovodňové cvičení „Karlín a Libeň 2018“, které budou doprovázet v době od 7 do 20 hodin dopravní opatření. Týkat se budou některých pozemních komunikací, cyklostezek a stezek pro pěší v Praze 1 a 8.

Omezení provozu v souvislosti s Během 11 km a 21 km Prahou 11

15. září 2018 v 15:28

V Praze 11 bude, v souvislosti s Během 11 km a 21 km Prahou 11, v neděli 16. září v době mezi 10:45 a 14, změněna doprava.

Oprava parkoviště v Pískovcové ulici

15. září 2018 v 10:47

Od pondělí 17. září bude probíhat v Praze 9 oprava parkoviště v ulici Pískovcová. Oprava bude probíhat po etapách a cílem je nejen opravit parkoviště, ale i upravit okolí.

Tunel Mrázovka bude neprůjezdný ze čtvrtka na pátek

13. září 2018 v 16:00

Tunel uzavřen od čtvrtka 13. září do pátku 14. září od 23 do 5 hodin.

Vlakem ČD na dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR v Ostravě

12. září 2018 ve 20:47

České dráhy jsou oficiálním dopravcem Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR a i letos proto posílí vlakovou dopravu na tuto největší bezpečnostní show ve střední Evropě. Ta se tentokrát koná o víkendu 15. a 16. září v prostorách Letiště Leoše Janáčka Ostrava. České dráhy vypraví speciální dálkové vlaky...

Údržba a mytí Strahovského tunelu

8. září 2018 v 08:27

Od 17. 9. do 23. 9. vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin bude uzavřena západní tunelová trouba (směr Smíchov) a druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu.

Dopravní omezení u Kongresového centra Praha

7. září 2018 v 18:30

V úterý 11. září budou od 9:25 hodin do 14 hodin uzavřeny všechny příjezdové komunikace do Kongresového centra Praha (KCP) z okružní křižovatky Pankráckého náměstí.

Další články
Nahoru