dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
14°C
Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod
Na Pražském okruhu havaroval kamion převážející nová auta. Foto: HZS Středočeského kraje

Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod

Provoz na silničním obchvatu metropole včera odpoledne a večer komplikovalo několik dopravních nehod. Zranilo se při nich několik lidí, včetně dětí.

Kolem 15. hodiny zastavila provoz na Pražském okruhu nehoda kamionu a osobního auta. Stala se na 6,5. kilometru ve směru k D1. Nákladní vůz skončil v příkopu. Z jeho poškozené nádrže hasiči přečerpali asi 80 litrů nafty. Při nehodě se lehce zranil muž a jeho tři děti. S oděrkami byli všichni převezeni k ošetření do Thomayerovy nemocnice. Místo nehody bylo kompletně zprovozněno v 17:30.

Další nehoda se stala před 16. hodinou na 4,8. kilometru pražského okruhu ve směru k dálnici D5. Tam se střetla čtyři osobní auta, po nehodě se je ale podařilo odstavit do odstavného jízdního pruhu. Lehce se zranila jedna žena.

Před 18. hodinou se na 0,5. kilometru Pražského okruhu ve směru od brněnské k plzeňské dálnici střetly dva kamiony a zablokovaly průjezd ve směru k letišti.

Jedna souprava převážela osm nových osobních vozů, které po kolizi z přepravníku spadly a byly rozházené jak na silnici, tak i mimo ni. Druhý kamion naplněný krabicemi s cigaretami zůstal po kolizi odstavený o kousek dál u krajnice, ale z rozpáraného boku návěsu se na vozovku vysypala část nákladu.

Kromě toho došlo na tahači k proražení nádrže a úniku nafty, která se dostala na rozpálený výfuk a způsobila menší požár. Ten se řidiči podařilo zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek ručním hasicím přístrojem, ale na kontrolu vyjel také vyšetřovatel požárů.

„Oba řidiči vyvázli bez zranění, a tak se hasiči věnovali zamezení dalšímu úniku pohonných hmot, zasypání rozlité nafty a zajištění protipožárního opatření na všech vozidlech,“ uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Policisté odkláněli dopravu sjezdem na Jesenici.

Na místo byl přivolán i zástupce životního prostředí příslušné obce s rozšířenou působností k odbornému posouzení situace, protože část pohonných hmot z havarovaných vozidel vytekla na silnici a do kanalizace.

Na odstranění následků nehody podle něj byla nakonec povolána specializovaná firma, stejně tak na naložení a odtah havarovaných vozidel. Provoz v inkriminovaném úseku byl obnoven až kolem půlnoci. Příčinami vzniku dopravní nehody se zabývá policie.

„Po dobu zásahu zálohovaly říčanskou stanici pro případný další výjezd jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Říčany a Mnichovice,“ dodal mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.


Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Další články
Nahoru