dnes
Úterý - skorojasno
-1°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod
Na Pražském okruhu havaroval kamion převážející nová auta. Foto: HZS Středočeského kraje

Provoz na Pražském okruhu zkomplikovalo několik nehod

Provoz na silničním obchvatu metropole včera odpoledne a večer komplikovalo několik dopravních nehod. Zranilo se při nich několik lidí, včetně dětí.

Kolem 15. hodiny zastavila provoz na Pražském okruhu nehoda kamionu a osobního auta. Stala se na 6,5. kilometru ve směru k D1. Nákladní vůz skončil v příkopu. Z jeho poškozené nádrže hasiči přečerpali asi 80 litrů nafty. Při nehodě se lehce zranil muž a jeho tři děti. S oděrkami byli všichni převezeni k ošetření do Thomayerovy nemocnice. Místo nehody bylo kompletně zprovozněno v 17:30.

Další nehoda se stala před 16. hodinou na 4,8. kilometru pražského okruhu ve směru k dálnici D5. Tam se střetla čtyři osobní auta, po nehodě se je ale podařilo odstavit do odstavného jízdního pruhu. Lehce se zranila jedna žena.

Před 18. hodinou se na 0,5. kilometru Pražského okruhu ve směru od brněnské k plzeňské dálnici střetly dva kamiony a zablokovaly průjezd ve směru k letišti.

Jedna souprava převážela osm nových osobních vozů, které po kolizi z přepravníku spadly a byly rozházené jak na silnici, tak i mimo ni. Druhý kamion naplněný krabicemi s cigaretami zůstal po kolizi odstavený o kousek dál u krajnice, ale z rozpáraného boku návěsu se na vozovku vysypala část nákladu.

Kromě toho došlo na tahači k proražení nádrže a úniku nafty, která se dostala na rozpálený výfuk a způsobila menší požár. Ten se řidiči podařilo zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek ručním hasicím přístrojem, ale na kontrolu vyjel také vyšetřovatel požárů.

„Oba řidiči vyvázli bez zranění, a tak se hasiči věnovali zamezení dalšímu úniku pohonných hmot, zasypání rozlité nafty a zajištění protipožárního opatření na všech vozidlech,“ uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Policisté odkláněli dopravu sjezdem na Jesenici.

Na místo byl přivolán i zástupce životního prostředí příslušné obce s rozšířenou působností k odbornému posouzení situace, protože část pohonných hmot z havarovaných vozidel vytekla na silnici a do kanalizace.

Na odstranění následků nehody podle něj byla nakonec povolána specializovaná firma, stejně tak na naložení a odtah havarovaných vozidel. Provoz v inkriminovaném úseku byl obnoven až kolem půlnoci. Příčinami vzniku dopravní nehody se zabývá policie.

„Po dobu zásahu zálohovaly říčanskou stanici pro případný další výjezd jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Říčany a Mnichovice,“ dodal mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.


Královský letohrádek – Pražský hrad – Malovanka: V neděli nepojedou tramvaje

Dnes v 09:31

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde v neděli 27. ledna od 7:30 hodin do 15 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Královský letohrádek– Pražský hrad – Malovanka.

Strossmayerovo náměstí – Hradčanská: Přerušení provozu tramvají z pátku na sobotu

Včera ve 12:45

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde v pátek 25. ledna od 0.50 hodin do 4.40 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Hradčanská.

Uzavření Bubenečského tunelu od soboty do neděle

18. ledna 2019 v 07:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude probíhat úplné noční uzavření Bubenečského tunelu od soboty 19. ledna od 23 hodin do neděle 20. ledna do 5 hodin.

I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského: Přerušení provozu tramvají

14. ledna 2019 v 18:26

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 18. ledna od 0.40 hodin do 4.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského – Nákladové nádraží Žižkov.

Radošovická – Nádraží Hostivař: Zítra nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:52

V neděli 13. ledna bude od 10 do 16:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.

Další články
Nahoru