Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli mlze a poruše meteostanice nepřijímalo pražské letiště některé lety
Čekání na pražském letišti. Foto: Letiště Praha

Kvůli mlze a poruše meteostanice nepřijímalo pražské letiště některé lety

Kvůli husté mlze a poruše na meteorologické stanici na pražském letišti Václava Havla od nočních hodin nepřistálo dvanáct letadel, dalších sedm linek dopravci zrušili. Krátce před sobotním polednem to sdělila mluvčí letiště Klára Divíšková. Aktualizovala tak dřívější informace, podle kterých bylo odkloněno osm letadel. 

Kvůli husté mlze a poruše na meteorologické stanici na letišti Václava Havla od nočních hodin nepřistálo dvanáct letadel, dalších sedm linek dopravci zrušili. Kolem 10:00 se situace krátkodobě zlepšila. Krátce před sobotním polednem to sdělila mluvčí letiště Klára Divíšková. Po poledni se opět zhoršilo počasí.

„Z důvodu nepříznivého počasí a poruše systému sběru meteodat může docházet k častým divertům letů na jiná letiště. Za vzniklou situaci se omlouváme,“ uvedlo Letiště Praha na síti X dopoledne.

Kromě husté mlhy situaci komplikovala porucha systému, který sbírá meteorologická data. Bez přesných údajů o počasí nemohou řídící letového provozu informovat posádky letadel o podmínkách na letišti, sdělila mluvčí.

První let byl podle mluvčí odkloněn ve 3:25. Mezi 5:00 a 6:00 přistála dvě letadla. Kolem 10:00 na letištní plochu dosedlo po několika hodinách první letadlo. Hodinu po poledni se podmínky začaly opět zhoršovat.

„S ohledem na výpadek stanic a poruchy systému sběru dat může nadále docházet k odklonům letů na jiná letiště. Letový provoz nemůže na posádky letadel aplikovat postupy za nízké dohlednosti. Provoz tak bude do opravy zařízení dodavatele záviset na aktuálním vývoji počasí a podmínek viditelnosti na letišti,“ sdělilo Letiště Praha kolem patnácté hodiny.

Konečné rozhodnutí, kde letadlo přistane, je na posádce letadla, která ovšem vychází z informací od řídících provozu daného letiště.

Odpoledne byla postupem častu situace stabilizovaná a letadla přistávala, i když některé lety měly zpoždění. Kvůli husté mlze a poruše na meteorologické stanici muselo od nočních hodin letět cekem 21 letadel odklonem, devět linek dopravci zrušili.


Autor: red

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru