Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Provoz na letišti je díky počasí bez omezení, porucha meteostanice trvá
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Provoz na letišti je díky počasí bez omezení, porucha meteostanice trvá

Na pražském letišti Václava Havla dnes přistávají letadla bez omezení. Další problémy s přílety, které provázely část soboty, se díky změně počasí zatím neočekávají. Bleskem poničenou meteorologickou stanici se ale dosud opravit nepodařilo. ČTK to řekla mluvčí letiště Klára Divíšková.

Z údajů na webu letiště vyplývá, že v noci i nad ránem přilétala letadla do Prahy bez větších zpoždění.

V sobotu provoz zkomplikovala hustá mlha a porucha na meteorologické stanici, kterou ve čtvrtek poškodil úder blesku. Od sobotní noci do odpoledne muselo letět 21 letadel odklonem, devět linek dopravci zrušili. Za celou sobotu by za běžných okolností na ruzyňském letišti přistálo 136 letů.

„Mlha by být neměla," řekla v neděli ráno mluvčí. „Porucha na zařízení ale trvá," doplnila. Pokud by znovu nastalo mlhavé počasí, problémy s přistáním by se podle všeho opakovaly.

Bez přesných údajů o počasí totiž nemohou řídící letového provozu informovat posádky letadel o podmínkách na letišti. V sobotu, kdy v Praze panovala hustá mlha, proto řada pilotů zvolila pro přistání jiné destinace.


Autor: ČTK

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Včera v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Další články
Nahoru