dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - polojasno
24°C
pozítří
Úterý - jasno
25°C
Provizorium ukončeno, Praha 15 schválila rozpočet na letošní rok
Ilustrační foto: praha15.cz

Provizorium ukončeno, Praha 15 schválila rozpočet na letošní rok

Praha 15 bude letos hospodařit s příjmy 214,7 milionu korun a výdaji 264,2 milionu korun. Rozdíl dorovná z naspořených peněz. Rozpočet pro tento rok schválili dnes zastupitelé městské části. Praha 15 byla poslední z velkých městských částí, která doposud hospodařila v rozpočtovém provizoriu.

Rozpočet je podle starosty městské části Milana Wenzla (ANO) udržovací a musí dotovat výkon státní správy. Zdůraznil potřebu spolupráce s magistrátem, aby městská část získala dotace. Jinak by městská část musela s cílem navýšit rozpočet zvýšit nájmy, daně nebo prodávat majetek, dodal.

Nejvíce peněz městská část získá z takzvaných transferů, tedy převodů financí ze státního rozpočtu, vlastních fondů a peněz od hlavního města. Bude to zhruba 179,8 milionu korun. Daňové a nedaňové příjmy, kterými jsou správní nebo místní poplatky, vedení městské části odhaduje na 35 milionů.

Z výdajů činí největší podíl peníze na chod městské části, konkrétně 216,8 milionu korun. Na investice je určeno zbývajících 47,3 milionu. Nejvíce plánuje radnice dát do sportu, a to 18 milionů korun, na bytový fond 16 milionů korun a na činnost místní správy pak 10,1 milionu korun. Tyto peníze radnice využije na výpočetní techniku a další vybavení.

Pro minulý rok zastupitelstvo Prahy 15 schválilo vyrovnaný rozpočet s příjmy a výdaji 220,35 milionu korun. Po úpravách rozpočtu nakonec městská část hospodařila s příjmy 370,3 milionu korun a výdaji 429,2 milionu. Schodek je způsoben převáděním peněz na investice z roku 2017 do minulého roku.

Z velkých městských částí, tedy Prahy 1 až Prahy 15, schvalovalo rozpočet pro rok 2019 v tomto týdnu také zastupitelstvo Prahy 10. Většina radnic vstoupila do nového roku v rozpočtovém provizoriu, naopak v Praze 6 schválili rozpočet ještě v prosinci loňského roku.

Po loňských volbách sestavily v Praze 15 koalici ANO, ODS a TOP 09, dohromady mají 19 mandátů. V opozici skončil vítěz voleb, uskupení Patnáctka náš domov. V Praze 15, která je na jihovýchodě hlavního města, žije zhruba 33 840 obyvatel a tvoří ji Hostivař a Horní Měcholupy.


Zastupitelé Prahy 4 zvolili předsedy a členy výborů

3. června 2019 v 17:54

Když bylo na konci dubna zvoleno nové vedení Prahy 4, volba předsedů a členů zastupitelských výborů byla odložena na další jednání. K tomu došlo dnes.

Místostarosta Prahy 5 Karel Bauer rezignoval, ve funkci ho nahradí Petr Bervid

29. května 2019 ve 20:33

Místostarosta Prahy 5 pro finance Karel Bauer (bezp. za Piráty a SNOP 5) rezignoval ke konci května na svou funkci.

Další články
Nahoru