dnes
Pondělí - oblacno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
8°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
5°C
Provizorium ukončeno, Praha 15 schválila rozpočet na letošní rok
Ilustrační foto: praha15.cz

Provizorium ukončeno, Praha 15 schválila rozpočet na letošní rok

Praha 15 bude letos hospodařit s příjmy 214,7 milionu korun a výdaji 264,2 milionu korun. Rozdíl dorovná z naspořených peněz. Rozpočet pro tento rok schválili dnes zastupitelé městské části. Praha 15 byla poslední z velkých městských částí, která doposud hospodařila v rozpočtovém provizoriu.

Rozpočet je podle starosty městské části Milana Wenzla (ANO) udržovací a musí dotovat výkon státní správy. Zdůraznil potřebu spolupráce s magistrátem, aby městská část získala dotace. Jinak by městská část musela s cílem navýšit rozpočet zvýšit nájmy, daně nebo prodávat majetek, dodal.

Nejvíce peněz městská část získá z takzvaných transferů, tedy převodů financí ze státního rozpočtu, vlastních fondů a peněz od hlavního města. Bude to zhruba 179,8 milionu korun. Daňové a nedaňové příjmy, kterými jsou správní nebo místní poplatky, vedení městské části odhaduje na 35 milionů.

Z výdajů činí největší podíl peníze na chod městské části, konkrétně 216,8 milionu korun. Na investice je určeno zbývajících 47,3 milionu. Nejvíce plánuje radnice dát do sportu, a to 18 milionů korun, na bytový fond 16 milionů korun a na činnost místní správy pak 10,1 milionu korun. Tyto peníze radnice využije na výpočetní techniku a další vybavení.

Pro minulý rok zastupitelstvo Prahy 15 schválilo vyrovnaný rozpočet s příjmy a výdaji 220,35 milionu korun. Po úpravách rozpočtu nakonec městská část hospodařila s příjmy 370,3 milionu korun a výdaji 429,2 milionu. Schodek je způsoben převáděním peněz na investice z roku 2017 do minulého roku.

Z velkých městských částí, tedy Prahy 1 až Prahy 15, schvalovalo rozpočet pro rok 2019 v tomto týdnu také zastupitelstvo Prahy 10. Většina radnic vstoupila do nového roku v rozpočtovém provizoriu, naopak v Praze 6 schválili rozpočet ještě v prosinci loňského roku.

Po loňských volbách sestavily v Praze 15 koalici ANO, ODS a TOP 09, dohromady mají 19 mandátů. V opozici skončil vítěz voleb, uskupení Patnáctka náš domov. V Praze 15, která je na jihovýchodě hlavního města, žije zhruba 33 840 obyvatel a tvoří ji Hostivař a Horní Měcholupy.


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Zastupitelstvo Prahy 12 projedná petici proti zahušťování sídlišť

14. ledna 2020 ve 14:19

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 12 (od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany) bude projednána petice Spolku náš Kamýk proti dalšímu nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť, které představují návrhy jednotlivých developerských projektů....

Další články
Nahoru