dnes
Pondělí - jasno
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
19°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
23°C
Zpravodajství

Protipovodňovou ochranu Libně čeká velká zkouška

Od 19. do 21. října se uskuteční velká provozní zkouška uzávěru Rokytky a Libeňských přístavů, které spolu s čerpací stanicí, mobilním hrazením, zemními valy a pevnými zídkami chrání proti velké vodě území od Libeňského mostu až k vjezdu do Libeňských přístavů.

Provozní zkoušky na této části protipovodňových opatření probíhají pravidelně čtyřikrát ročně, z toho je jedna velká zkouška s čerpáním, letos právě od středy do pátku příští týden.

Během zkoušek dojde k naplnění vakového jezu mezi Rokytkou a Libeňskými doky, uzavření obou vzpěrných vrat a čerpání všemi čerpadly jak na trvalé připojení elektrické energie, tak na náhradní zdroje energie.

V souvislosti s provozní zkouškou bude ve čtvrtek 20. října uzavřena cyklostezka vedoucí přes uzávěru říčky a doků.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Dnes v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Dnes v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Včera v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru