dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Povodně 2013

Protipovodňová opatření v Praze 4

Povodňová komise městské části MČ Praha 4 dnes rozhodla o evakuaci zátopové oblasti Q20. Všichni obyvatelé se musí z těchto oblastí evakuovat a platí zde zákaz vstupu. Rozhodnutí se prozatím týká těchto ulic a míst: Český yacht club – Podolí, Veslařský ostrov, cyklostezka a stezka pro pěší u Vltavy v rozmezí Podolí – Hodkovičky, Vltavanů a Lodnická. Ulice a místa budou průběžně aktualizována.

Evakuace v Praze 4 dosud proběhla v Domově Sue Ryder, senioři z domova byli rozvezeni do ubytovny Novodvorská a do ústavů sociálních služeb na území městské části Praha 4. V části ulice Podle náhonu bylo evakuováno 60 osob, 1 osoba evakuaci odmítla.


Pro případ další evakuace z  domů ohrožených velkou vodou je v Praze 4 zajištěno náhradní ubytování v budovách základních škol Bítovská 1246, Jižní IV. 1750/10, Školní 700 a na ubytovně Novodvorská 435, Praha 4 (do 20 míst). Podmínkou přijetí do školy je adresa v dané lokalitě a trvalý pobyt na území městské části Praha 4.
Praha 4 doporučila všem ředitelům základních škol v městské části, aby v souvislosti s povodněmi a situací v dopravě vyhlásili na pondělí 3. června 2013 ředitelské volno. I když školy zůstanou uzavřené, otevřené budou školní družiny.


Občanům doporučujeme, aby v zájmu vlastního bezpečí v těchto dnech nenavštěvovali Park Jezerka.


Na základě rozhodnutí Povodňové komise městské části Praha 4 byly ohledem na vývoj povodňové situace v hlavním městě uzavřeny podjezdy v ulici V Náklích a v ulici Mezi vodami. Pokud bude vzrůstat hladina Vltavy, bude také uzavřen podjezd v ulici U Kempinku, s výjimkou rezidentů a subjektů podnikající v této oblasti. Krizový štáb žádá občany, aby se vyhýbali místům ohrožených povodní a neomezovali svou přítomností zásah složek Integrovaného záchranného systému.
Praha 4 má pro veřejnost v provozu krizovou linku na čísle 800 131 290.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru