Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Protipovodňová opatření se zatím měnit nebudou, situace se nemá už zhoršovat
Stavba protipovodňové ochrany. Foto: MHMP

Protipovodňová opatření se zatím měnit nebudou, situace se nemá už zhoršovat

Vedení Prahy zatím nebude měnit protipovodňová opatření, přestože se situace nemá zhoršovat. Průtok v Chuchli by neměl překročit 800 metrů krychlových za sekundu. Nicméně hladina Vltavy je nadále výrazně vyšší, proto z preventivních důvodů zůstávají všechna přijatá opatření i nadále platná, sdělil ve čtvrtek po zasedání povodňového orgánu města mluvčí Vít Hofman. Zůstávají tak zavřeny náplavky, vrata do Čertovky i u hotelu Four Seasons, podchod v ulici K Loděnici na Zbraslavi a nepřístupné je čapadlo u Divadelní ulice. Mimo provoz jsou přívozy.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu a Povodí Vltavy by se povodňová situace v metropoli již neměla zhoršovat a v následujících dnech by se naopak mohla postupně vylepšit. Všechna doposud přijatá protipovodňová opatření však z preventivních důvodů zůstávají prozatím platná. 

„Situace je podle všeho stabilizovaná a neměla by se zhoršovat. Jsme stále připraveni ochránit bezpečí obyvatel Prahy i jejích návštěvníků. Děkuji všem, kteří se na tom podílejí a také prosím o respektování vyhlášených opatření,“ řekl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS). 

Situace se v hlavním městě již nezhoršuje a některé rozhodující toky již postupně kulminují nebo kulminovat budou. Na limnigrafu v Chuchli se v následující době neočekává vyšší průtok než 800 m3/s, nicméně hladina Vltavy je i nadále výrazně vyšší, proto z preventivních důvodů zůstávají všechna přijatá opatření i nadále platná. Hlavní město bude podle Hofmana situaci nadále sledovat a vyhodnocovat.  

V pátek se sice ještě očekává déšť na Šumavě, ale srážek by již nemělo být tolik jako v předchozích dnech a v dalších dnech by pak déšť měl ustávat a transformovat se do sněžení.


Autor: red

Muž zemřel po pádu z lešení

Včera v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru