dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Protipovodňová opatření na Vltavě čekají opravy za 24 milionů korun
Protipovodňové zábrany na Smetanově nábřeží v roce 2013. Foto: archiv

Protipovodňová opatření na Vltavě čekají opravy za 24 milionů korun

Praha nechá opravit protipovodňová opatření na Vltavě. V několika výběrových řízeních nyní hledá firmy, které je provedou. Celkem do oprav chce investovat maximálně 24 milionů korun bez DPH. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek. Přesný termín ani cena prací nejsou známy, bude záležet na výsledcích tendrů.

Město vyhlásilo celkem čtyři tendry, a to sice pro Zbraslav a Radotín, Modřany, Holešovice a oblasti zahrnující Výtoň, Podolí a Smíchov. Ve všech případech vybraná firma provede revizi protipovodňových prvků a odstraní nedostatky.

Rovněž zajistí případné stavební práce, dodávku a montáž technologických prvků a jejich odzkoušení. Součástí povinností firem je zajistit zkušební provoz.

Ve všech čtyřech řízeních chce Praha zaplatit maximálně šest milionů korun bez DPH. Konečná cena vzejde až z výsledku tendrů.

Praha protipovodňové zábrany kontroluje pravidelně. Jejich stavba ve velkém začala za éry Pavla Béma (ODS) po roce 2002, kdy Prahu zaplavila velká voda. Kromě zábran Praha buduje na menších tocích takzvané suché poldry, kam se může vylít voda, a také čistí a prohlubuje koryta přítoků Vltavy.

Fotopřipomínka povodní v roce 2013

Prahou se valí velká voda

Vltava v neděli odpoledne

Holínky u Vltavy

Ptáci se uhnízdili v naplaveninách z povodní


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru