dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
19°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
16°C
Protihluková stěna je další z Nápadů pro Šestku
Na červený podklad přibydou detaily, které budou vznikat i pomocí promítání na stěnu. Foto: Praha 6

Protihluková stěna je další z Nápadů pro Šestku

Při Evropské třídě právě začala realizace dalšího z Nápad pro Šestku, který si díky hlasům veřejnosti vydobyl právo na realizaci. Jde o revitalizaci protihlukové stěny, kterou každou chvíli hyzdila vandalská graffiti a malůvky amatérských sprejerů.

Stěna se neustále přetírala na bílo, což stálo magistrát nemalé peníze. Maroš Brodziansky, autor zkrášlené zdi u autobusové zastávky na Bořislavce, a Radka Johnová přišli s nápadem, jak se amatérů zbavit – svěřit plochu profesionálům.

Z oslovených umělců porotu nejvíc zaujal návrh Michal Škapa aka Trona, jednoho z nejvýraznějších českých autorů spojených s graffiti scénou. Dokázal se prosadit nejen ve veřejném prostoru, ale postupně pronikl i do galerií. Před rokem se představil i na Šestce výstavou v galerii Villa Pellé.

Při zkrášlování protihlukové zdi se nechal inspirovat skladbou Leaving on a Jet Plane, která je o cestování, návratech, vztazích.

Na červený podklad během pár dnů přibydou detaily typické pro Škapovu tvorbu, které budou vznikat i pomocí promítání na stěnu.


Hasiči zachránili jeřábníka. Udělalo se mu nevolno v kabině

Dnes v 18:28

Hasiči zasahovali dnes od 16:22 hodin v Novostrašnické ulici v Praze 10. Ve výšce asi 15 metrů se je jeřábníkovi udělalo v kabině jeřábu nevolno.

Praha 11 podporuje komunitní kompostování

Dnes v 18:17

Většina domácností vyprodukuje velké množství bioodpadu. Slupky od brambor, zbytky nedojedeného jídla či zvadlé květiny zaberou velké množství místa v kontejnerech a to zcela bez užitku.

Výstava: Masožravé rostliny Na Slupi

Dnes v 16:27

Od 12. června najdete v Botanické zahradě Na Slupi výstavu masožravek.

Květinový piknik na Nuselských schodech

Dnes v 16:14

Setkání na Nuselských schodech, kde se můžete podělit o občerstvení, poznat své sousedy a užít si veřejný prostor.

Hledá se fototalent Jižního Města

Včera ve 12:02

Praha 11 vyhlásila fotografickou soutěž na téma „To nej z Prahy 11“. Soutěžící může vyfotit to, co považuje v jedenácté městské části za nejhezčí, nejzajímavější, nejoblíbenější, nejunikátnější – ten nej snímek zachycující Prahu 11.

Praha 7 spouští poradnu pro krizové situace

Včera v 11:09

Na poradnu se mohou obracet rodiče z Prahy 7, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Poradna bude rodinám pomáhat s dopady současné pandemie covid-19 i s dalšími problémy, které rodiče aktuálně řeší a se kterými potřebují poradit.   

Dopravu na Pražském okruhu zastavil požár kamionu s pečivem

Včera v 07:33

Dnes ráno v 04:17 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu v oblasti Horních Počernic, před nájezdem na dálnici D11, u požáru návěsu kamionu.

Poděkování chodovským dobrovolným hasičům

2. června 2020 ve 20:47

V posledním květnovém týdnu navštívil Prahu 11 náměstek primátora hl. m. Prahy pro bezpečnost Petr Hlubuček (TOP 09-STAN).

Další články
Nahoru