dnes
Pondělí - zatazeno
13°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
14°C
Protihluková stěna je další z Nápadů pro Šestku
Na červený podklad přibydou detaily, které budou vznikat i pomocí promítání na stěnu. Foto: Praha 6

Protihluková stěna je další z Nápadů pro Šestku

Při Evropské třídě právě začala realizace dalšího z Nápad pro Šestku, který si díky hlasům veřejnosti vydobyl právo na realizaci. Jde o revitalizaci protihlukové stěny, kterou každou chvíli hyzdila vandalská graffiti a malůvky amatérských sprejerů.

Stěna se neustále přetírala na bílo, což stálo magistrát nemalé peníze. Maroš Brodziansky, autor zkrášlené zdi u autobusové zastávky na Bořislavce, a Radka Johnová přišli s nápadem, jak se amatérů zbavit – svěřit plochu profesionálům.

Z oslovených umělců porotu nejvíc zaujal návrh Michal Škapa aka Trona, jednoho z nejvýraznějších českých autorů spojených s graffiti scénou. Dokázal se prosadit nejen ve veřejném prostoru, ale postupně pronikl i do galerií. Před rokem se představil i na Šestce výstavou v galerii Villa Pellé.

Při zkrášlování protihlukové zdi se nechal inspirovat skladbou Leaving on a Jet Plane, která je o cestování, návratech, vztazích.

Na červený podklad během pár dnů přibydou detaily typické pro Škapovu tvorbu, které budou vznikat i pomocí promítání na stěnu.


V Livornské ulici musel být pokácen strom

24. října 2020 ve 21:32

Při opravách chodníku v Livornské ulici došlo k poškození stromu. Kořen stromu byl narušen, když bagr vyzvedával obrubník a ten musel být pokácen.

Trhy v Praze 13 i v listopadu

23. října 2020 v 15:30

Trhy, které probíhají každé pondělí od 8 do 18 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, se blíží k zimní přestávce.

Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

23. října 2020 v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

23. října 2020 v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Reklamní chaos v pražských ulicích se začne řešit, říká radní Chabr

22. října 2020 v 19:17

Praha má problém s vizuálním smogem. Patrné je to především, pokud vyrazíte na procházku uličkami historického centra. Všemožné reklamní cedule, neonové nápisy a výlohy s reklamními sděleními na vás číhají na každém rohu. Situace, kdy v rámci jedné nemovitosti funguje více provozoven nic...

Praha 5 prodloužila projekt Splněná přání do školních lavic

22. října 2020 v 16:39

Odrostly vám děti a máte doma oblečení, které můžete darovat? Zapojte se do charitativní akce, která pomůže druhým – Splněná přání do školních lavic.

Do konce října nepoteče voda v těchto městských částech

22. října 2020 v 09:20

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru