Dnes Úterý - prehanky-snih 2°C
Zítra Středa - skorojasno 7°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Protihluková stěna je další z Nápadů pro Šestku
Na červený podklad přibydou detaily, které budou vznikat i pomocí promítání na stěnu. Foto: Praha 6

Protihluková stěna je další z Nápadů pro Šestku

Při Evropské třídě právě začala realizace dalšího z Nápad pro Šestku, který si díky hlasům veřejnosti vydobyl právo na realizaci. Jde o revitalizaci protihlukové stěny, kterou každou chvíli hyzdila vandalská graffiti a malůvky amatérských sprejerů.

Stěna se neustále přetírala na bílo, což stálo magistrát nemalé peníze. Maroš Brodziansky, autor zkrášlené zdi u autobusové zastávky na Bořislavce, a Radka Johnová přišli s nápadem, jak se amatérů zbavit – svěřit plochu profesionálům.

Z oslovených umělců porotu nejvíc zaujal návrh Michal Škapa aka Trona, jednoho z nejvýraznějších českých autorů spojených s graffiti scénou. Dokázal se prosadit nejen ve veřejném prostoru, ale postupně pronikl i do galerií. Před rokem se představil i na Šestce výstavou v galerii Villa Pellé.

Při zkrášlování protihlukové zdi se nechal inspirovat skladbou Leaving on a Jet Plane, která je o cestování, návratech, vztazích.

Na červený podklad během pár dnů přibydou detaily typické pro Škapovu tvorbu, které budou vznikat i pomocí promítání na stěnu.


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru