dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
31°C
Prostřený stůl: Sousedské setkání pomohlo zrakově postiženým
Na akci dorazilo hodně lidí. Foto:PP

Prostřený stůl: Sousedské setkání pomohlo zrakově postiženým

Na Malostranském náměstí se dnes konal VIII. Prostřený stůl pro Konzervatoř Jana Deyla, střední školu pro zrakově postižené a Nadaci Artevide.

U dlouhého stolu mohli příchozí konzumovat pokrmy, které dodali živnostníci z Malé Strany. Zároveň byly prodávány konzumační tikety po stokorunách. Za ně měli lidé nárok na čtyři položky v prodejních stáních s občerstvením.

„Výtěžek z prodej půjde Nadaci Artevide, která učí malovat nevidomé děti unikátní metodou. Část výtěžku dostane Konzervatoř Jana Deyla a střední škola pro zrakově postižené,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma, který benefiční sousedskou akci zahájil.

Obdobný Prostřený stůl se koná už roky i na druhém břehu Vltavy, na Betlémském náměstí. Lidé se tam sejdou v první polovině září.


Dny Prahy 15 letos ve znamení ekologie

Včera v 19:38

Přípravy Dnů Prahy 15 jsou v plném proudu a na návštěvníky čeká jako každoročně mnoho kulturních i sportovních akcí. S tím je spojena i otázka ekologie, kterou se radnice patnácté městské části intenzivně zabývá již od listopadu 2018, kdy byly na Diskuzním fóru s občany použity místo vody...

Zkuste si výstavu na nečisto v Podleské Tlapkiádě

17. července 2019 v 19:50

Máte doma pejska, který neodpovídá standardům, ale i přesto by jste si chtěli zkusit atmosféru výstavy? Tak přijďte první srpnovou sobotu 3. srpna do Pesoparku Uhříněves na okraj Prahy, kde se bude konat již druhý ročník Podleské Tlapkiády a užijte si den plný pohody, zábavy a dobré nálady. U této...

Tréning pro pozemní personál na letištích, hotelnictví a cestovním ruchu

17. července 2019 v 07:25

V pondělí 9. září Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá nové kurzy pro pozemní personál na letištích, pracovníky ve službách, hotelnictví a cestovním ruchu hosteska/stevard.

Soutěž Prahy 13 Dost bylo igelitek pokračuje

16. července 2019 v 10:25

Třináctá městská část připravila projekt zaměřený na udržitelný rozvoj, kterým chce apelovat na odbourání igelitových tašek a nahradit je taškami látkovými či z materiálů, které nejsou zátěží pro životní prostředí.

Další články
Nahoru