Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prostranství mezi vstupy do stanice metra Budějovická se příští rok dočká úprav
Prostor, který se příští rok dočká revitalizace. Foto: Jan Puci

Prostranství mezi vstupy do stanice metra Budějovická se příští rok dočká úprav

Praha ve spolupráci se čtvrtou městskou částí příští rok upraví okolí stanice metra Budějovická v takzvaném bazénu, který je mezi vstupy do metra pod úrovní chodníku. Úpravy budou zahrnovat novou dlažbu, vyčištění zanedbaných zákoutí, umístění dřevěných pódií s posezením a zelení nebo sjednocení nápisů označujících provozovny. Práce budou probíhat za zachování průchodnosti lokality.

Průchod, který spojuje Olbrachtovu ulici s ulicí Antala Staška, nabízí v současné době kromě vstupu do stanice metra severním a jižním vestibulem, vstup do obchodního centra DBK a řadu obchůdků a provozoven služeb. V budoucnu by se měl proměnit ve víceúčelový prostor s větší mírou využití.

„Když se podíváme do vnitřku bazénu, tak to není žádná reprezentativní část. Proto vznikl společně s Prahou 4 projekt revitalizace. Ta začne příští rok na jaře, do konce léta by mělo být hotovo. Náklady budou zhruba sedm milionů korun,“ uvedl pražský radní pro správu městského majetku Jan Chabr (TOP 09).

Tento týden začala v sousedství severního vstupu do stanice Budějovická výstava. Na osmi panelech je představeno osm pohledů na pasáž, jak bude za rok po ukončení revitalizace území vypadat. Panely zůstanou na místě do konce září.

„Nejzatíženější stanice metra v Praze 4 potřebuje pěkný a kvalitní vnější prostor. Jsem rád i za dílčí úpravu, která bude hotova už letos,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 4 pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Dodal, že s projektem souhlasí všichni vlastníci prostor kolem metra, kterými jsou kromě magistrátu obchodní centrum DBK a Česká spořitelna, která na Budějovické sídlí.

„Tento projekt naváže na opravu terasy nad jižním vestibulem metra, která byla dlouho v havarijním stavu. Naším cílem je oživit celou pasáž díky zeleni, jednotnému označení obchodů a jejich výloh a omezení vizuálního smogu,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).

Dlouhodobě opomíjený prostor, který je dnes směsicí staveb a materiálů z různých dob, od vybudování DBK až po dnešek, tak podle Kováříka a Hrozy nabídne veřejnosti větší míru využití, aby pasáž nebyla jen průchodem, ale také místem pro trávení volného času.

V budoucnu je v plánu i celková rekonstrukce stanice metra, která však zřejmě nezačne dříve než za několik let. „Důležitější pro Prahu 4 je rekonstrukce stanice Kačerov, kde se dotahují vztahy se soukromým investorem. Kačerov je na tom hůř než Budějovická. Vypadá špatně, nejsou tam bezbariérové vstupy,“ řekl Kovářík.


Autor: puc

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Den Vltavy 2024

Včera v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Včera v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Včera v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

23. února 2024 v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

23. února 2024 v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Další články
Nahoru