Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Prostranství mezi vstupy do stanice metra Budějovická se příští rok dočká úprav
Prostor, který se příští rok dočká revitalizace. Foto: Jan Puci

Prostranství mezi vstupy do stanice metra Budějovická se příští rok dočká úprav

Praha ve spolupráci se čtvrtou městskou částí příští rok upraví okolí stanice metra Budějovická v takzvaném bazénu, který je mezi vstupy do metra pod úrovní chodníku. Úpravy budou zahrnovat novou dlažbu, vyčištění zanedbaných zákoutí, umístění dřevěných pódií s posezením a zelení nebo sjednocení nápisů označujících provozovny. Práce budou probíhat za zachování průchodnosti lokality.

Průchod, který spojuje Olbrachtovu ulici s ulicí Antala Staška, nabízí v současné době kromě vstupu do stanice metra severním a jižním vestibulem, vstup do obchodního centra DBK a řadu obchůdků a provozoven služeb. V budoucnu by se měl proměnit ve víceúčelový prostor s větší mírou využití.

„Když se podíváme do vnitřku bazénu, tak to není žádná reprezentativní část. Proto vznikl společně s Prahou 4 projekt revitalizace. Ta začne příští rok na jaře, do konce léta by mělo být hotovo. Náklady budou zhruba sedm milionů korun,“ uvedl pražský radní pro správu městského majetku Jan Chabr (TOP 09).

Tento týden začala v sousedství severního vstupu do stanice Budějovická výstava. Na osmi panelech je představeno osm pohledů na pasáž, jak bude za rok po ukončení revitalizace území vypadat. Panely zůstanou na místě do konce září.

„Nejzatíženější stanice metra v Praze 4 potřebuje pěkný a kvalitní vnější prostor. Jsem rád i za dílčí úpravu, která bude hotova už letos,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 4 pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Dodal, že s projektem souhlasí všichni vlastníci prostor kolem metra, kterými jsou kromě magistrátu obchodní centrum DBK a Česká spořitelna, která na Budějovické sídlí.

„Tento projekt naváže na opravu terasy nad jižním vestibulem metra, která byla dlouho v havarijním stavu. Naším cílem je oživit celou pasáž díky zeleni, jednotnému označení obchodů a jejich výloh a omezení vizuálního smogu,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).

Dlouhodobě opomíjený prostor, který je dnes směsicí staveb a materiálů z různých dob, od vybudování DBK až po dnešek, tak podle Kováříka a Hrozy nabídne veřejnosti větší míru využití, aby pasáž nebyla jen průchodem, ale také místem pro trávení volného času.

V budoucnu je v plánu i celková rekonstrukce stanice metra, která však zřejmě nezačne dříve než za několik let. „Důležitější pro Prahu 4 je rekonstrukce stanice Kačerov, kde se dotahují vztahy se soukromým investorem. Kačerov je na tom hůř než Budějovická. Vypadá špatně, nejsou tam bezbariérové vstupy,“ řekl Kovářík.


Autor: puc

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Včera v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru