Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Prostranství mezi vstupy do stanice metra Budějovická se příští rok dočká úprav
Prostor, který se příští rok dočká revitalizace. Foto: Jan Puci

Prostranství mezi vstupy do stanice metra Budějovická se příští rok dočká úprav

Praha ve spolupráci se čtvrtou městskou částí příští rok upraví okolí stanice metra Budějovická v takzvaném bazénu, který je mezi vstupy do metra pod úrovní chodníku. Úpravy budou zahrnovat novou dlažbu, vyčištění zanedbaných zákoutí, umístění dřevěných pódií s posezením a zelení nebo sjednocení nápisů označujících provozovny. Práce budou probíhat za zachování průchodnosti lokality.

Průchod, který spojuje Olbrachtovu ulici s ulicí Antala Staška, nabízí v současné době kromě vstupu do stanice metra severním a jižním vestibulem, vstup do obchodního centra DBK a řadu obchůdků a provozoven služeb. V budoucnu by se měl proměnit ve víceúčelový prostor s větší mírou využití.

„Když se podíváme do vnitřku bazénu, tak to není žádná reprezentativní část. Proto vznikl společně s Prahou 4 projekt revitalizace. Ta začne příští rok na jaře, do konce léta by mělo být hotovo. Náklady budou zhruba sedm milionů korun,“ uvedl pražský radní pro správu městského majetku Jan Chabr (TOP 09).

Tento týden začala v sousedství severního vstupu do stanice Budějovická výstava. Na osmi panelech je představeno osm pohledů na pasáž, jak bude za rok po ukončení revitalizace území vypadat. Panely zůstanou na místě do konce září.

„Nejzatíženější stanice metra v Praze 4 potřebuje pěkný a kvalitní vnější prostor. Jsem rád i za dílčí úpravu, která bude hotova už letos,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 4 pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Dodal, že s projektem souhlasí všichni vlastníci prostor kolem metra, kterými jsou kromě magistrátu obchodní centrum DBK a Česká spořitelna, která na Budějovické sídlí.

„Tento projekt naváže na opravu terasy nad jižním vestibulem metra, která byla dlouho v havarijním stavu. Naším cílem je oživit celou pasáž díky zeleni, jednotnému označení obchodů a jejich výloh a omezení vizuálního smogu,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).

Dlouhodobě opomíjený prostor, který je dnes směsicí staveb a materiálů z různých dob, od vybudování DBK až po dnešek, tak podle Kováříka a Hrozy nabídne veřejnosti větší míru využití, aby pasáž nebyla jen průchodem, ale také místem pro trávení volného času.

V budoucnu je v plánu i celková rekonstrukce stanice metra, která však zřejmě nezačne dříve než za několik let. „Důležitější pro Prahu 4 je rekonstrukce stanice Kačerov, kde se dotahují vztahy se soukromým investorem. Kačerov je na tom hůř než Budějovická. Vypadá špatně, nejsou tam bezbariérové vstupy,“ řekl Kovářík.


Autor: puc

V šest U Kalicha

Dnes v 09:07

Praha 2 připomíná narození spisovatele, novináře, autora Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška, od jehož narození uplyne 30. dubna 140 let. Zábavný večer věnovaný Haškovi se koná v Hostinci U Kalicha 26. dubna.

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Grill fest na náplavce

Včera ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Včera v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Včera ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Další články
Nahoru