Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prostory pro zřízení nízkoprahového zařízení pro děti a mládež poskytla Praha 4
Budova v ulici Na Strži, ve které bude fungovat klub. Foto: P4

Prostory pro zřízení nízkoprahového zařízení pro děti a mládež poskytla Praha 4

Zástupci Prahy 4 a obecně prospěšné společnosti Proxima Sociale podepsali v minulém týdnu smlouvu o pronájmu nebytových prostor v ulici Na Strži. Společnost Proxima Sociale bude na této adrese provozovat nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Pomáhat bude hlavně těm mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací ohroženi. Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou. Městská část o tom informovala na svém webu.

„Nový stálý klub nabídne prostor a služby dětem a mládeži ohroženým kriminalitou nebo sociálním vyloučení,“ uvedl místostarosta pro majetek a oblast IT Filip Vácha (TOP 09). 

„Nově tak na stálé adrese získají radu, podporu a pomoc při řešení životních situací, s nimiž si sami neporadí. Nízkoprahový klub jim rovněž nabídne bezpečný prostor pro trávení volného času,“ dodal. 

Dosud Praha 4 využívá rámci prevence kriminality unikátní mobilní klub, speciálně upravený autobus, který se pod názvem Uličník pohybuje po Praze 4 v okolí základních škol a nabízí podporu a pomoc dětem a dospívajícím ve věku od deseti do osmnácti let při řešení obtížných situací, bohužel nemůže poskytnout zázemí jako kamenné centrum, včetně terénních služeb. 

„V klubu nabídneme preventivní programy pro školy z Prahy 4, ale budeme mít také probační program, který se určen pro ty děti a mladistvé, kteří už bohužel mají zkušenost s kriminalitou, v současné době především s kyberkriminalitou,“ uvedl ředitel společnosti Proxima Sociále Jindřich Racek. 

Do nízkoprahového klubového zařízení může přijít jakékoliv dítě zdarma, bez doporučení, přímo z ulice.  Zahájení provozu se počítá ještě v letošním roce, s plným využitím od 1. ledna 2024.


Autor: Hla

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Dnes v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Dnes v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru