Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Prostory pro zřízení nízkoprahového zařízení pro děti a mládež poskytla Praha 4
Budova v ulici Na Strži, ve které bude fungovat klub. Foto: P4

Prostory pro zřízení nízkoprahového zařízení pro děti a mládež poskytla Praha 4

Zástupci Prahy 4 a obecně prospěšné společnosti Proxima Sociale podepsali v minulém týdnu smlouvu o pronájmu nebytových prostor v ulici Na Strži. Společnost Proxima Sociale bude na této adrese provozovat nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Pomáhat bude hlavně těm mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací ohroženi. Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou. Městská část o tom informovala na svém webu.

„Nový stálý klub nabídne prostor a služby dětem a mládeži ohroženým kriminalitou nebo sociálním vyloučení,“ uvedl místostarosta pro majetek a oblast IT Filip Vácha (TOP 09). 

„Nově tak na stálé adrese získají radu, podporu a pomoc při řešení životních situací, s nimiž si sami neporadí. Nízkoprahový klub jim rovněž nabídne bezpečný prostor pro trávení volného času,“ dodal. 

Dosud Praha 4 využívá rámci prevence kriminality unikátní mobilní klub, speciálně upravený autobus, který se pod názvem Uličník pohybuje po Praze 4 v okolí základních škol a nabízí podporu a pomoc dětem a dospívajícím ve věku od deseti do osmnácti let při řešení obtížných situací, bohužel nemůže poskytnout zázemí jako kamenné centrum, včetně terénních služeb. 

„V klubu nabídneme preventivní programy pro školy z Prahy 4, ale budeme mít také probační program, který se určen pro ty děti a mladistvé, kteří už bohužel mají zkušenost s kriminalitou, v současné době především s kyberkriminalitou,“ uvedl ředitel společnosti Proxima Sociále Jindřich Racek. 

Do nízkoprahového klubového zařízení může přijít jakékoliv dítě zdarma, bez doporučení, přímo z ulice.  Zahájení provozu se počítá ještě v letošním roce, s plným využitím od 1. ledna 2024.


Autor: Hla

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru