Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Prosincová nezaměstnanost v Praze zůstala na necelých třech procentech, volných míst ubylo
Úřad práce. Foto: archiv

Prosincová nezaměstnanost v Praze zůstala na necelých třech procentech, volných míst ubylo

Nezaměstnanost v Praze byla v prosinci 2,8 procenta, stejně jako v listopadu. Míra nezaměstnanosti v hlavním městě klesá nebo stagnuje od loňského března. Práci si na konci roku hledalo 26 047 lidí, to je o necelých 500 méně než předchozí měsíc. Volných míst bylo skoro 3,5 krát tolik – přesně 88 785, což je ale o zhruba 3800 méně než v listopadu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost v hlavním městě se snížila také meziročně, v prosinci 2020 činila 3,5 procenta. Právě na 3,5 procenta stoupla na konci minulého roku nezaměstnanost v celém Česku, to je o dvě desetiny procentního bodu víc než v listopadu.

Praha dříve patřila k regionům s nejnižší nezaměstnaností v Česku. Situace se ale zhoršila na jaře 2020, kdy vláda začala kvůli epidemii koronaviru omezovat obchod, služby, kulturu či turistiku.

Ke konci loňského roku měly nižší nezaměstnanost než Praha dva kraje, na stejné úrovni jako v metropoli byla v Jihočeském, Plzeňském a Královéhradeckém kraji. Na rozdíl od Prahy byla v ostatních regionech prosincová nezaměstnanost o něco vyšší než listopadová.

Nejlépe je na tom dál Pardubický kraj, kde míra nezaměstnanosti dosáhla 2,4 procenta, naopak nejhůře Moravskoslezský a Ústecký kraj, kde si práci hledalo 5,1 procenta lidí.

Vzhledem k počtu volných pracovních míst, kterých má Praha mezi kraji suverénně nejvíc, patří hlavní město k oblastem s nejnižším počtem uchazečů o práci na jedno volné místo. V Praze v prosinci připadalo na každé místo pouze 0,3 zájemce, zatímco na dlouhodobě nejhorším Karvinsku je to 8,5 uchazeče.

Nejlepší je situace v okresech Praha-východ a Tachov, kde připadá 0,1 uchazeče na každé volné místo.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze minulý měsíce dále klesl, a to na 23 891 lidí.


Autor: ČTK

Sociální pedagogové na školách se možná ještě letos dočkají ukotvení v zákoně

Dnes ve 12:13

Není to školní psycholog ani sociální pracovník a už vůbec ne „doučovací“ služba. Sociální pedagog je výjimečná postava rozkročená mezi školou, dítětem a rodinou, která potřebuje speciální přístup a pomoc. V praxi se už mnohokrát osvědčil.

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Dnes v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Portál Pražana se rozšiřuje o agendu poplatků za psy

Včera ve 21:49

Praha rozšiřuje Portál Pražana o další funkcionalitu, tentokrát se jedná o agendu místního poplatku ze psů. V současnosti je v provozu pilotní fáze projektu v Praze 3, další městské části budou brzy následovat. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.

Zvyšujeme počet košů na psí výkaly, uvedla Praha 5. Aktuálně je v ulicích 238 nádob

Včera ve 21:40

Na psí exkrementy je aktuálně na území Prahy 5 rozmístěno 238 košů. Jejich počet se postupně zvyšuje, uvedla městská část v tiskové zprávě. Na nejvíce exponovaných místech, jako je Smíchov, sídliště Barrandov a část Radlic navíc probíhá pravidelný úklid...

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

Včera v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Nejlepší logo mají studenti z Prahy 5

Včera v 10:39

Studenti středních škol, kteří díky programu JA Studentská firma reálně podnikají, se v lednu utkali v soutěži JA Top Logo o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Nejprve proběhlo první kolo soutěže na regionální úrovni. Následně se krajští vítězové utkali v národním finále. Absolutní...

Komentovaná procházka: Žižkovské osobnosti 19. a 20. století

Včera v 08:38

Olšanskými hřbitovy provede Šárka Těšíková.

Další články
Nahoru