dnes
Neděle - obcasny-dest
12°C
zítra
Pondělí - dest
16°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
15°C
Prosím, ukliď po mně! Praha 10 dělá osvětu mezi pejskaři
Foto: P10

Prosím, ukliď po mně! Praha 10 dělá osvětu mezi pejskaři

Na vybraných chodnících Prahy 10 svítí nástřik upozorňující pejskaře, aby uklízeli exkrementy svých miláčků. Městská část zároveň připravila edukativní desatero určené majitelům psů. Předává jim tak užitečné informace, a zároveň apeluje na jejich ohleduplnost.

Piktogramem „prosím, ukliď po mně“ cílí městská část Praha 10 na pejskaře už osmým rokem, letos pro postřik na chodníky vybrala část lokalit Záběhlic a Strašnic.

Zároveň se rozhodla nejen připomínat povinnosti, ale i radit. K tomu slouží desatero, které například odkazuje na přehled míst pro volné běhání psů na Desítce, informuje o povinném hlášení na úřadě nebo pořízení mikročipu.

Desatero bude městská část šířit prostřednictvím sociálních sítí a svého webu, zároveň ho umístí do měsíčníku a na část svých venkovních promopanelů.
Začátkem listopadu nepoteče voda v těchto ulicích

29. října 2020 v 11:45

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další slevy pro živnostníky chystá Praha 1

28. října 2020 v 18:07

Provozovny ze sítě občanské vybavenosti, kulturní zařízení anebo provozovny veřejného stravování budou z rozhodnutí radnice Prahy 1 zařazeny mezi subjekty, které od ní od listopadu na dobu 6 měsíců obdrží padesátiprocentní slevu na nájemném. Sleva se bude týkat provozoven v nebytových prostorech...

Další články
Nahoru