dnes
Neděle - jasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Zpravodajství

Prosím nerušit a uklidit: Praha 10 spouští kampaň žádající hosty o dodržování nočního klidu

Zítra začne platit zákon, který zakazuje kouření ve všech restauracích, hospodách a barech. Praha 10 kvůli obavám obyvatel z nedodržování nočního klidu v rezidenčních oblastech spustí kampaň zaměřenou právě na hosty a provozovatele restaurací na desítce. 

zakaz-koureni-kampan-nahled

„Máme obavy, že zejména v rezidenčních oblastech Prahy 10 by mohly skupinky kuřáků před restauracemi narušovat noční klid. Proto chceme kampaní upozornit hosty na to, že se nachází v obydlené zóně,“ říká místostarosta Radek Lojda. Městská část zároveň úzce spolupracuje s městskou policií Prahy 10, která v souvislosti s novým zákonem plánuje posílit noční hlídky.

 „Městská policie podle mých informací počítá například s tím, že prvních několik dní v červnu posílí hlídky ve večerních hodinách například v oblasti Krymské,“ říká Radek Lojda. Právě oblast Krymské ulice je specifická – na malém území rezidenční čtvrti se nachází velký počet podniků, z nichž mnoho má otevřeno i po 22. hodině. I proto se v pondělí uskutečnilo veřejné slyšení, kde s obyvateli debatovali nejen zástupci Prahy 10, ale zejména zástupci provozovatelů místních restaurací a barů.

„Rušení nočního klidu se z pozice městské části řeší složitě. Aby se situace v Krymské se zavedením protikuřáckého zákona nezhoršila, nebo ideálně ještě zlepšila ve srovnání se současností, je potřeba, aby město spolupracovalo a jednalo nejen s policií ale také samotnými provozovateli. Proto jsme se rádi zúčastnili veřejného slyšení pořádaného STARTem Vršovice, které k tomu podle nás přispělo,“ vysvětluje Lojda.

Městská část má sama o sobě jen omezené prostředky, jak rušení nočního klidu řešit, hodlá je ale i nadále využívat na maximum. Kromě kampaně, která by se měla objevit na dveřích většiny provozoven na desítce, také dává lidem nové způsoby, jak problémy ve svém okolí hlásit. „Je pro nás důležité, abychom věděli, kde a s jakými problémy se lidé potýkají. Mohou nám je proto hlásit přes MMS systém, také přes službu zmapujto.cz a v nejbližší době zprovozníme také mobilní číslo, kam budou moci zasílat i SMS s popisem problému,“ uzavírá Radek Lojda. 


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Včera v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru