dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Prosek se letos dočká nového parkovacího domu
Parkovací dům vyroste na parkovišti prosecké Billy. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Prosek se letos dočká nového parkovacího domu

Na Proseku by ještě letos měl vyrůst nový parkovací dům. Vzniknout by měl na současném parkovišti u obchodu Billa. Stavbu zaplatí městská část Praha 9, kapacita má být asi 360 míst. Radnice nyní čeká na posouzení vlivu stavby na životní prostředí.

Výstavba parkovacího domu má vyřešit problémy s parkováním na Jablonecké a Vysočanské ulici. „Je to pro nás jedna ze zásadních věcí z hlediska parkování v klidu," uvedl zástupce starosty Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). Parkovací dům by podle něj mohl vzniknout do půl až tři čtvrtě roku. Dolní patro by i nadále měli užívat návštěvníci obchodu, zbylá dvě až tři patra by sloužila pro obyvatele okolních ulic nebo jejich návštěvníky.

„Předpokládáme, že lidem v Jablonecké ulici bychom dali parkovací karty, mohli by tam pak parkovat několikrát do roka zdarma," podotkl Portlík. Vedení radnice by chtělo, aby vybudování jednoho parkovacího místa vyšlo na asi 140 000 až 160 000 korun. Snaží se proto podle Portlíka o co nejlevnější řešení. Vrchní patro proto například nebude zastřešeno.

Šetřit se bude i na fasádě, vzhlednější bude ta, která bude směřovat do parku Přátelství. „Dělali jsme všechno pro to, abychom stavbu zlevnili, aby jedno parkovací místo nedosahovalo náklady přes 200 000 korun," řekl Portlík. Konečná cena by měla vzejít z výběrového řízení na stavební firmu.

Za možnost parkování budou muset rezidenti z okolí pravděpodobně platit, měsíční poplatek se bude pohybovat kolem 300 až 400 korun. Záležet bude na konečných nákladech na stavbu.


Další články
Nahoru