Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Letní PrahaPražský životSetkání

Prosekneme v Praze 9

31. 8. 2023
Klub Harfica a Terénní program Proxima Sociale pořádají 13. ročník Prosekneme. Tato komunitní akce se koná 31. srpna od 14 do 18 hodin v parku Přátelství na Proseku.

Radnice Prahy 9 se k této akci přidá a bude zde mít svůj stánek, kde bude sbírat darované školní aktovky, pastelky, sešity, pera….prostě cokoliv, co by se mohlo hodit malým školákům a ulevit rodičům.

„Pokud máte doma zachovalou školní tašku nebo baťoh, vodovky, penály atd., které ještě mohou posloužit dalšímu dítěti, nevyhazujte je a přineste. A když vyrazíte na nákupy a bude chtít potěšit i dalšího školáka, budeme rádi, “ říká místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková.

Pro dětské i dospělé návštěvníky je připravena zdarma řada zajímavých aktivit. Svoji kreativitu si mohou návštěvníci vyzkoušet ve výtvarné dílně, bude vyhlášen turnaj v oblíbeném fotbálku, sportovní nadšenci si mohou vyzkoušet zručnost při žonglování nebo svoji mrštnost při překonávání překážek pod vedením parkuristy Sahira.

Ve fotokoutku můžete změnit účes v kadeřnickém salonu nebo si vyrobit vlastní originální placku. Během odpoledne se můžete těšit i na setkání s mladými influencery Tom&Emi.

Se zajímavými volnočasovými aktivitami přichází Městská knihovna Praha 9, klub HoPo a s tanečním vystoupením Klub Harfica.

Pro všechny návštěvníky připraví občerstvení Tichá cukrárna a celé odpoledne se o hudební produkci bude starat kapela Don Bon.

Na závěr pestrého odpoledne proběhne slosování tomboly a vylosované šťastlivce čekají zajímavé odměny.

prosekneme-31-8


Autor: Cen

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

25. září 2023 v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Další články
Nahoru