Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
KoncertyPražský životVíkend

Prosecký podzim 2022

11. 9. 2022
Letos již po třinácté máte možnost navštívit Prosecký podzim. Akce se koná pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka v neděli 11. září od 14 hodin v parku Přátelství na Proseku.

Program:
14:30 Magda Malá zpívá dětem

15:30 Michal Nesvadba – To nejlepší od Michala
Představení je plné překvapení a legrace, nechybí dárky, samolepicí barevné pásky, legrační playbacky a hudební koláže. Popletené, poučné i groteskní představení, plné Michalových nápadů a zlepšováků.

17:00 Tanec s pohádkovou Elzou – Zuzana Galašová
Škola tance pro všechny představí své lektory tanečních kroužků pro děti a lektory tanečního klubu, který na Proseku funguje již více než 6let. Těšit se můžete na tanec s pohádkovou Elzou a taneční vystoupení.

Kromě dětské zóny se skákacími atrakcemi mohou návštěvníci v parku Přátelství využít pestrou nabídku volnočasových a sportovních aktivit organizací a klubů z Prahy 9, Divadla Gong, Domu dětí a mládeže Praha 9, Kulturního a rodinného centra Knoflík, Ráje poníků.

Součástí programu Proseckého podzimu bude i balónková show, kterou vysočanská radnice slíbila novým občánkům Prahy 9, když je v době proticovidových opatření musela místo slavnostního vítání přijmout jen formálně.

Hvězdou večera bude Jaroslav Svěcený
V 19 hodin začne v parku Přátelství koncert houslisty Jaroslava Svěceného a komorního orchestru Virtuosi Pragenses. Zazní světově proslulá hudba Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha a Fritze Kreislera. Těšit se můžete např. na Vivaldiho Čtvero ročních období v podání houslí nejlepších italských mistrů 18.století.

Komorní orchestr Virtuosi Pragenses založil v roce 1970 přední český houslový virtuóz a dirigent Libor Hlaváček. Členové tohoto vysoce renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Kritika na jejich hře nejvíce oceňuje muzikálnost, kultivovaný zvuk a precizní provedení skladeb.

Ohňostroj bude tečkou za letošním Proseckým podzimem v 20:30 hodin. Vstup zdarma.Autor: Cen

Farmářské trhy v Praze 11 začnou v pondělí

Včera v 11:13

Farmářské trhy Prahy 11 začínají v pondělí 3. dubna. Konat se budou každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin na tradičním místě, u Komunitního centra Matky Terezy, až do středy 29. listopadu.

Hřeje mě pohyb. Běží se na podporu obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii

31. března 2023 v 09:48

Sportovně-charitativní akce Hřeje mě pohyb si na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy vybudovala již svou tradici. Letošní třetí pokračování odstartuje v neděli 2. dubna v 11 hodin.

V šest U Kalicha

31. března 2023 v 09:07

Praha 2 připomíná narození spisovatele, novináře, autora Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška, od jehož narození uplyne 30. dubna 140 let. Zábavný večer věnovaný Haškovi se koná v Hostinci U Kalicha 26. dubna.

Grill fest na náplavce

30. března 2023 ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

Velikonoce na Kulaťáku ve znamení jara

30. března 2023 v 11:20

Návštěvníky potěší tradiční sortiment – beránci, mazance, jehněčí, uzené, bylinky, vajíčka slepiček z volného chovu, pomlázky, dekorace, vykrajovátka, pletené košíky a spousta jarních květin.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

30. března 2023 v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

30. března 2023 ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

29. března 2023 ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

Pat a Mat odstartují venkovní sezonu v Galerii Harfa

29. března 2023 v 11:39

Oblíbení nešikové Pat a Mat se budou od dubna do října pravidelně objevovat v obchodním centru Galerie Harfa. S živými maskoty pohádkových postaviček se návštěvníci na Harfě setkají vždy jeden víkend v měsíci při programech plných soutěží a zábavy. První dubnový víkend odstartuje Pat a Mat...

Trio Bohémo zakončí jarní část festivalu Věčná naděje

29. března 2023 v 10:57

Šestý ročník festivalu Věčná naděje zakončí svou jarní část 30. března koncertem Tria Bohémo v kostele sv. Vavřince na Malé Straně.

Další články
Nahoru