Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
KoncertyPražský životVíkend

Prosecký podzim 2022

11. 9. 2022
Letos již po třinácté máte možnost navštívit Prosecký podzim. Akce se koná pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka v neděli 11. září od 14 hodin v parku Přátelství na Proseku.

Program:
14:30 Magda Malá zpívá dětem

15:30 Michal Nesvadba – To nejlepší od Michala
Představení je plné překvapení a legrace, nechybí dárky, samolepicí barevné pásky, legrační playbacky a hudební koláže. Popletené, poučné i groteskní představení, plné Michalových nápadů a zlepšováků.

17:00 Tanec s pohádkovou Elzou – Zuzana Galašová
Škola tance pro všechny představí své lektory tanečních kroužků pro děti a lektory tanečního klubu, který na Proseku funguje již více než 6let. Těšit se můžete na tanec s pohádkovou Elzou a taneční vystoupení.

Kromě dětské zóny se skákacími atrakcemi mohou návštěvníci v parku Přátelství využít pestrou nabídku volnočasových a sportovních aktivit organizací a klubů z Prahy 9, Divadla Gong, Domu dětí a mládeže Praha 9, Kulturního a rodinného centra Knoflík, Ráje poníků.

Součástí programu Proseckého podzimu bude i balónková show, kterou vysočanská radnice slíbila novým občánkům Prahy 9, když je v době proticovidových opatření musela místo slavnostního vítání přijmout jen formálně.

Hvězdou večera bude Jaroslav Svěcený
V 19 hodin začne v parku Přátelství koncert houslisty Jaroslava Svěceného a komorního orchestru Virtuosi Pragenses. Zazní světově proslulá hudba Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha a Fritze Kreislera. Těšit se můžete např. na Vivaldiho Čtvero ročních období v podání houslí nejlepších italských mistrů 18.století.

Komorní orchestr Virtuosi Pragenses založil v roce 1970 přední český houslový virtuóz a dirigent Libor Hlaváček. Členové tohoto vysoce renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Kritika na jejich hře nejvíce oceňuje muzikálnost, kultivovaný zvuk a precizní provedení skladeb.

Ohňostroj bude tečkou za letošním Proseckým podzimem v 20:30 hodin. Vstup zdarma.Autor: Cen

Pěvecký sbor Cantoria zazpívá ve vysočanské radnici

Včera ve 13:00

V pondělí 11. prosince zve Praha 9 od 18:30 hodin na adventní koncert.

Cyklus komorní hudby v Praze 2 zve na poslední letošní koncert

Včera v 07:03

Inspirativní koncert dechového kvinteta uslyšíte ve středu 13. prosince.

Beseda: Husité na Žižkově

Včera v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Lenka Filipová vystoupí v KC Zahrada

7. prosince 2023 v 06:45

Adventní koncert Lenky Filipové s hity jako Zamilovaná nebo Za všechno může čas si můžete poslechnout 13. prosince od 19 hodin.

Setkání na Patnáctce. Radnice zve na Veronské náměstí

6. prosince 2023 v 15:47

Druhé Adventní setkání na Patnáctce se koná v neděli 17. prosince na Veronském náměstí, kde bude také v 17 hodin rozsvícen vánoční stromeček.

První z koncertů vánočního programu Prahy 6

6. prosince 2023 ve 13:33

Koncert Brass Bandu se koná ve čtvrtek 7. prosince v kostele u husitů. Vstup je zdarma. 

Adventní koncerty 2023 v kostelích Prahy 2

6. prosince 2023 v 07:37

Praha 2 pořádá každoročně cyklus Adventních koncertů v kostelích. Letos začínají 7. prosince a pozvou na tři místa městské části.

Další články
Nahoru