Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Čtvrtek 6. 10. 2022
Svátek má Hanuš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
KoncertyPražský životVíkend

Prosecký podzim 2022

11. 9. 2022
Letos již po třinácté máte možnost navštívit Prosecký podzim. Akce se koná pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka v neděli 11. září od 14 hodin v parku Přátelství na Proseku.

Program:
14:30 Magda Malá zpívá dětem

15:30 Michal Nesvadba – To nejlepší od Michala
Představení je plné překvapení a legrace, nechybí dárky, samolepicí barevné pásky, legrační playbacky a hudební koláže. Popletené, poučné i groteskní představení, plné Michalových nápadů a zlepšováků.

17:00 Tanec s pohádkovou Elzou – Zuzana Galašová
Škola tance pro všechny představí své lektory tanečních kroužků pro děti a lektory tanečního klubu, který na Proseku funguje již více než 6let. Těšit se můžete na tanec s pohádkovou Elzou a taneční vystoupení.

Kromě dětské zóny se skákacími atrakcemi mohou návštěvníci v parku Přátelství využít pestrou nabídku volnočasových a sportovních aktivit organizací a klubů z Prahy 9, Divadla Gong, Domu dětí a mládeže Praha 9, Kulturního a rodinného centra Knoflík, Ráje poníků.

Součástí programu Proseckého podzimu bude i balónková show, kterou vysočanská radnice slíbila novým občánkům Prahy 9, když je v době proticovidových opatření musela místo slavnostního vítání přijmout jen formálně.

Hvězdou večera bude Jaroslav Svěcený
V 19 hodin začne v parku Přátelství koncert houslisty Jaroslava Svěceného a komorního orchestru Virtuosi Pragenses. Zazní světově proslulá hudba Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha a Fritze Kreislera. Těšit se můžete např. na Vivaldiho Čtvero ročních období v podání houslí nejlepších italských mistrů 18.století.

Komorní orchestr Virtuosi Pragenses založil v roce 1970 přední český houslový virtuóz a dirigent Libor Hlaváček. Členové tohoto vysoce renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Kritika na jejich hře nejvíce oceňuje muzikálnost, kultivovaný zvuk a precizní provedení skladeb.

Ohňostroj bude tečkou za letošním Proseckým podzimem v 20:30 hodin. Vstup zdarma.Autor: Cen

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

Včera ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Začíná festival 4 + 4 dny v pohybu, nabídne výstavu, tanec, divadlo i koncerty

Včera ve 12:06

Šest desítek současných umělců, mezinárodní performativní soubory, koncerty, filmové projekce, workshopy, komentované procházky i projížďky, ale i program a dílny pro děti. To je sedmadvacátý ročník mezinárodního festivalu současného umění 4 + 4 dny v pohybu s podtitulem Být někdo jiný někde jinde...

Skupina Neřež hraje v KC Zahrada

Včera v 08:40

Koncert největších hitů české folkové hudební skupiny Neřež uslyšíte ve čtvrtek 6. října ve 20 hodin v KC Zahrada.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

Včera v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

Včera v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

Načeva a Zdivočelí koně míří do Vzletu

Včera v 07:49

Načeva a Zdivočelí koně vystoupí 6. října v pražském Vzletu, kde uvedou nový videoklip i skladby z připravovaného alba.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

Včera v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

4. října 2022 v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

4. října 2022 v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

4. října 2022 v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Studentský jam(ík)

4. října 2022 v 07:43

V kaváírně Kina Dlabačov si můžete zahrát i zazpívat.

Letňanská drakiáda před obchodním centrem

3. října 2022 v 16:58

Již 11. ročník soutěže v pouštění draků proběhne v sobotu 8. října. Na uvedenou akci zve všechny příznivce draků Městská část Praha 18.

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

3. října 2022 v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Další články
Nahoru