Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
KoncertyPražský životVíkend

Prosecký podzim 2022

11. 9. 2022
Letos již po třinácté máte možnost navštívit Prosecký podzim. Akce se koná pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka v neděli 11. září od 14 hodin v parku Přátelství na Proseku.

Program:
14:30 Magda Malá zpívá dětem

15:30 Michal Nesvadba – To nejlepší od Michala
Představení je plné překvapení a legrace, nechybí dárky, samolepicí barevné pásky, legrační playbacky a hudební koláže. Popletené, poučné i groteskní představení, plné Michalových nápadů a zlepšováků.

17:00 Tanec s pohádkovou Elzou – Zuzana Galašová
Škola tance pro všechny představí své lektory tanečních kroužků pro děti a lektory tanečního klubu, který na Proseku funguje již více než 6let. Těšit se můžete na tanec s pohádkovou Elzou a taneční vystoupení.

Kromě dětské zóny se skákacími atrakcemi mohou návštěvníci v parku Přátelství využít pestrou nabídku volnočasových a sportovních aktivit organizací a klubů z Prahy 9, Divadla Gong, Domu dětí a mládeže Praha 9, Kulturního a rodinného centra Knoflík, Ráje poníků.

Součástí programu Proseckého podzimu bude i balónková show, kterou vysočanská radnice slíbila novým občánkům Prahy 9, když je v době proticovidových opatření musela místo slavnostního vítání přijmout jen formálně.

Hvězdou večera bude Jaroslav Svěcený
V 19 hodin začne v parku Přátelství koncert houslisty Jaroslava Svěceného a komorního orchestru Virtuosi Pragenses. Zazní světově proslulá hudba Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha a Fritze Kreislera. Těšit se můžete např. na Vivaldiho Čtvero ročních období v podání houslí nejlepších italských mistrů 18.století.

Komorní orchestr Virtuosi Pragenses založil v roce 1970 přední český houslový virtuóz a dirigent Libor Hlaváček. Členové tohoto vysoce renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Kritika na jejich hře nejvíce oceňuje muzikálnost, kultivovaný zvuk a precizní provedení skladeb.

Ohňostroj bude tečkou za letošním Proseckým podzimem v 20:30 hodin. Vstup zdarma.Autor: Cen

Jazz Apples vystoupí za Poříčskou bránou

Dnes ve 13:42

Kapela Jazz Apples vznikla v létě roku 2022 ve čtyřčlenném složení. V jejím rozmanitém repertoáru naleznete jak jazzové standardy, latinu a balady, tak skladby interpretů jako Queen, Amy Winehouse nebo Zuzana Navarová. Jako host vystoupí ve čtvrtek 18. července Lucie Špitálská. Začátek...

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

S dětmi za zvířátky

Včera ve 13:47

Akce pro děti se koná v sobotu 13. července od 10 hodin a je zdarma.

Letní slavnosti staré hudby rozezní vlámští a čeští hudebníci

Včera ve 13:35

25. ročník mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby zahájí v úterý 16. července v Emauzích unikátní česko-vlámský projekt souborů Oltremontano Antwerpen a Tiburtina Ensemble, který vychází z proslulého oltářního triptychu Hanse Memlinga „Bůh Otec se zpívajícími a hrajícími...

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Vycházka: Malostranské šlechtické zahrady

Včera v 06:44

Putování po malostranských zahradách započne v neděli 14. července v 9:30 v jedné z těch nejkrásnějších, Valdštejnské, další kroky povedou do vzájemně propojených zahrad na jižním svahu pod Pražským hradem. Tvoří je celkem pět honosných zahrad – Ledeburská, Malá a Velká Pálffyovská, Kolowratská a...

Další články
Nahoru