dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Dětská PrahaPražská kultura

Prosecký podzim 2014

Konec září bude na devítce patřit kultuře. Jedna z nejoblíbenějších kulturních akcí s názvem Prosecký podzim se uskuteční 21. září v parku Přátelství na Proseku od 14 do 21 hodin. 

Dětem patří odpoledne, o zábavu bude postaráno. Ve 14 hodin zahájí program Pískomil se vrací, kapela pro kluky i pro holky, která se líbí také rodičům. Rockenrollová show tohoto uskupení vás jistě pohltí. Hudebně zábavný pořad je zaměřen na děti od 3 do 11 let a klade důraz na interakci s dětským publikem. Pořadem provází postavička Pískomila, která vtipně zapojuje děti i rodiče do vystoupení.

krapet-divadlo-nahled Následuje divadlo Krapet a Příhody včelích medvídků. Známé postavy Čmelda, Brumda a Pučmeloud budou bavit dětské publikum od 16 hodin. Příběh malých čmeláků plný úžasných písniček s hudbou Petra Skoumala a texty Zdeňka Svěráka pobaví jistě nejen děti, ale i rodiče.

Dětské odpoledne ukončí výchovný a poznávací program s názvem Hrajeme, poznáváme a soutěžíme, který děti zavede do světa hudby. Malí muzikanti se naučí něco o hudebních nástrojích, s nimiž se blíže seznámí hravou formou od 17 hodin.

Po celém parku Přátelství budou samozřejmě připraveny pro děti soutěže a hry a mimo jiné také lezecká stěna, skákadla nebo bungee trampolína a nemůžou chybět ani lodičky na vodotečích.

Večer patří na Proseckém podzimu vždy dospělým a hudbě. Letošní ročník přináší od 19 hodin Slavné orchestrální a sborové skladby. Poklady české i světové klasické hudby pohromadě v jednom večerním programu  jistě potěší nejednoho milovníka tohoto žánru.  Jména jako Dvořák, Smetana, Verdi nebo Mozart a s nimi Metropolitní symfonický orchestr Praha pod vedením prof. Vlastimila Mareše jsou zárukou kvalitního hudebního zážitku.

Závěr Proseckého podzimu patří jako vždy ohňostrojové show na hudbu. Letos ohňostroj zazní výhradně na hudbu českých autorů. Bude tak slavnostní poctou k Roku české hudby 2014 a důstojným zakončením XIV. ročníku  Festivalu orchestrální a komorní tvorby Devětkrát s devítkou.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru