dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Prosecké jaro 2016 aneb Cesta k trůnu

V neděli 22. května se od 14 hodin koná v Parku Přátelství na Proseku tradiční akce Prosecké jaro tento rok zasvěcená výročí Karla IV. Zábavnou formou přiblíží dětem dobu i postavu Karla IV. Děti budou plnit „středověké“ dovednosti, které jim umožní stát se na konci dvořany u dvora krále Karla IV.

„Cesta k trůnu“ je zábavná soutěž pro děti, ale i jejich rodiče. Na soutěžící čeká několik úkolů, dovednostních i znalostních, kde si ověří, jak jsou schopni zvládnout některé středověké dovednosti i svoje vědomosti o době vlády českého krále a římského císaře Karla IV. Úkoly jsou jak ze života prostých lidí, tak i těch urozených. Práce se dřevem, lov divoké zvěře, boj proti lapkům nebo středověká kuchyně. Po splnění všech úkolů je sám Karel IV. bude jmenovat svými dvořany a samozřejmě je i odmění. Vše se bude odehrávat v dobových kostýmech.

Registrace do soutěže bude do 17 hodin ve stanu nad scénou. Soutěžící obdrží hrací kartu.

V podání Divadla STUDNA uvidíte od 14 hodin unikátní barokní mechanické širokoúhlé divadlo, obří dřevěnou scénu a jeden metr velké loutky v pohádce „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“.

Druhá pohádka „Zakletá princezna“ v 17 hodin, vychází ze Špalíčku pohádek Františka Hrubína.  Chutná nejen nejmenším školákům, ale i těm, co školní lavici již dávno opustili.

Navíc bude i Loutkový ateliér: špalíček dřeva, látky, koudel, kůže, drátky – to vše se v dětských rukách spojí a vytvoří loutku. Jakou?, to už záleží na vaši fantazii a šikovnosti tatínkových rukou a maminčině pečlivosti od 14 – 18 hodin.

Součástí Proseckého jara 2016 bude možnost si prohlédnout kopii svatováclavské koruny. Originál nechal vyrobit císař římský a král český Karel IV.. Kopie je přesně 1:1 a svou hmotností je velmi podobná originálu, rozdíl je jen několik málo gramů. Existují pouze čtyři kopie. Právě na Proseckém jaru bude možnost prohlédnout si jednu z nich.

Koncert středověká hudby skupiny ARCUS v 18 hodin ukončí celé odpoledne věnované době, v níž žil Karel IV., od jehož narození uplyne právě v květnu 700 let.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru