dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská doprava

Propad ulice Na Křivině v Michli

V pondělí 21. července došlo z důvodu večerních dešťů k propadu komunikace v ulici Na Křivině v Praze 4 Michli. Od nahlášení propadu pracují na odstranění závady pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací. Půda v okolí propadu je podmáčená. V ranních hodinách dorazili na místo starosta městské části Praha 4, vedoucí odboru stavebního a statik.

Statik zkontroloval bytový dům, u kterého došlo k propadu chodníku a silnice, konstatoval, že nehrozí žádné nebezpečí ztráty stability dotčeného objektu, neboť aktivní zóna napětí pod základy domu je mimo jámu. V případě zhoršení stávajícího stavu, zvětšení jámy směrem k objektu, je nutno opakovat kontrolní prohlídku.

 „V případě nutné evakuace jsme připraveni pomoci a máme k dispozici 100 volných míst v ubytovně na Novodvorské,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Pro obyvatele byla zajištěna náhradní pitná voda včetně svozu odpadu. Dodávka elektrické energie a plynu do okolních domů nebyla omezena.“

Voda by měla být zprovozněna během dnešního večera (cca kolem 20.00 hodiny). Pozemek, kde došlo k propadu je svěřen Technické správě komunikací hl. m. Prahy.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru