Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pronásledovaný muž ohrožoval řidiče jízdou v protisměru, nakonec havaroval na Evropské
Muž ujížděl v protisměru i ulicí Svatovítská, která spojuje Vítězné náměstí a křižovatku Pražský most. Foto: MP Praha

Pronásledovaný muž ohrožoval řidiče jízdou v protisměru, nakonec havaroval na Evropské

Při zběsilé jízdě Prahou 6 před hlídkou strážníků nezvládl ve středu večer čtyřicetiletý muž řízení a naboural tři zaparkovaná auta. Pak se dal na útěk. Schoval se v podzemních garážích a spolupracovat začal až pod výhrůžkou použití zbraně.

Vše začalo zcela nevinně. V Myslbekově ulici si autohlídka všimla černé Fabie, jejíž řidič nepoužil při odbočování a následně ani při přejíždění z pruhu do pruhu blinkr. Hlídka zapnula majáky a rozsvítila světelný nápis „STOP“.

„Řidič však tuto výzvu k zastavení ignoroval, zvýšil rychlost a pokračoval v jízdě dál. Začala zběsilá a velmi nebezpečná jízda ulicemi Prahy 6, která skončila před hotelem Diplomat, kde řidič nezvládl řízení a naboural do zaparkovaných vozidel,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Tím však pronásledování neskončilo. Muž vyskočil z auta a dal se na útěk. Dva členové hlídky ho začali pronásledovat. Když vběhli do podzemních garáží ve Studentské ulici, dostali informaci od svého kolegy, který zůstal na místě, že v autě, které podezřelý opustil, je střelná zbraň.

„Strážníci začali garážemi prohledávat s připravenými zbraněmi, protože se mohlo jednat o zvláště nebezpečného pachatele. Toho nakonec hlídka nalezla ve druhém podzemním patře, kde se ve výšce dvou metrů ukryl v temném rohu,“ popsala mluvčí.

V ruce navíc držel na první pohled nespecifikovatelnou věc. Úkryt opustil až po druhé výzvě. Strážníci ho vzápětí zpacifikovali a nasadili mu pouta. Test na alkohol neprokázal, že by muž před jízdou požil alkohol, testu na drogy se ale odmítl podrobit.

Případem se nyní zabývají policisté. Onou nespecifikovatelnou věcí byl nakonec „jen“ mobilní telefon.


Autor: red

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

Včera v 19:03

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

Včera v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Se dvěma zákazy řízení ujížděl na kradené motorce, nakonec havaroval

10. srpna 2022 ve 12:37

Policisté si včera v půl jedenácté večer všimli ve Vršovické ulici v Praze 10 řidiče motocyklu, kterého chtěli zkontrolovat. Ten odbočil do ulice Bělocerkevská a nereagoval na výzvu k zastavení, naopak přidal plyn a snažil se jim ztratit z dohledu. 

Pod vlivem drog riskoval život na mostě

7. srpna 2022 v 09:43

Operační důstojník na lince 158 přijal v pondělí ráno oznámení o nálezu většího množství sáčků s neznámou látkou, které se měly nacházet v Trocnovské ulici v Praze 3. Policisté z obvodní hlídkové služby Prahy 1 přijeli na místo během několika málo minut, ale místo sáčků nalezli muže, který zmateně...

Na hlavy strážníků házeli ocelové trubky

7. srpna 2022 v 07:26

Žena, která působila jako osoba bez domova a měla u sebe drahé jízdní kolo, se zdála podezřelá muži z Botevovy ulice v Praze 12 a zavolal na linku 156. Vyslané hlídce žena vypověděla, že kolo objevila u popelnic, a když se k němu delší dobu nikdo nehlásil, usoudila, že si ho...

Muže utíkajícího parkem naháněl strážník na motorce

28. července 2022 ve 12:47

Oznámení o konfliktu mužů, kterému přihlížely děti, jela prověřit na Kampu v Praze 1 hlídka strážníků na motorce. K utíkajícímu útočníkovi, který se navíc snažil schovat, strážníka navigovali svědci. S opilým mužem nebyla lehká spolupráce a hlídka musela použít i donucovací prostředky, po kterých...

Policisté přesvědčili muže, aby neskočil z balkónu

25. července 2022 v 09:45

V sobotu večer vyjížděli policisté k oznámení, kdy měl manžel oznamovatelky vyhrožovat skokem z balkónu. Po příjezdu na místo policisté uviděli v ložnici ohořelé přikrývky a na balkoně stál na židli u zábradlí nahý muž.

Tři zákazy řízení a v patách strážníci

24. července 2022 ve 14:22

Vozidlo podezřelé z jízdy na červenou zastavili strážníci v Praze 3. Než však stačili řidičku zkontrolovat, rozhodla se z místa ujet. Druhá z hlídek strážníků zahájila pronásledování. Poté, co mladá řidička snahu prchnout vzdala, vyšly najevo důvody její...

Požádala strážníka, aby jí zabil

22. července 2022 v 10:29

Ve středu jen několik minut před čtvrtou hodinou odpolední oslovil procházející muž strážníka okrskáře u kostela sv. Ludmily a upozornil ho na zmatenou ženu ohánějící se nožem nedaleko tramvajové zastávky náměstí Míru.

Půlroční batole v rozpáleném autě, matka si něco zařizovala

21. července 2022 v 10:01

Pravděpodobně velkému neštěstí zabránili policisté z pohotovostní motorizované jednotky v pondělí 18. července kolem poledne. Linku tísňového volání kontaktovala oznamovatelka s tím, že v Orlické ulici stojí vozidlo s pootevřeným okénkem a malým batoletem v dětské sedačce...

Prorazil pneumatiku a chtěl odjet domů

20. července 2022 v 07:42

Ve čtvrtek 14. července prověřovali policisté hlídkové služby oznámení o řidiči v Koulově ulici, který si měl během jízdy prorazit pneumatiku o obrubník. Oznamovatel dále uvedl, že podle jízdy a také podivného chování při výměně pneumatiky nevylučuje, že by mohl být pod vlivem alkoholu...

Strážníci zadrželi dva sprejery, usvědčil je telefon

17. července 2022 v 08:44

Městská policie přijala krátce před čtvrtou hodinou ráno oznámení o čtyřech osobách, které sprejují na zeď domu v Šeříkové ulici.

Další články
Nahoru