Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pronásledovaný muž ohrožoval řidiče jízdou v protisměru, nakonec havaroval na Evropské
Muž ujížděl v protisměru i ulicí Svatovítská, která spojuje Vítězné náměstí a křižovatku Pražský most. Foto: MP Praha

Pronásledovaný muž ohrožoval řidiče jízdou v protisměru, nakonec havaroval na Evropské

Při zběsilé jízdě Prahou 6 před hlídkou strážníků nezvládl ve středu večer čtyřicetiletý muž řízení a naboural tři zaparkovaná auta. Pak se dal na útěk. Schoval se v podzemních garážích a spolupracovat začal až pod výhrůžkou použití zbraně.

Vše začalo zcela nevinně. V Myslbekově ulici si autohlídka všimla černé Fabie, jejíž řidič nepoužil při odbočování a následně ani při přejíždění z pruhu do pruhu blinkr. Hlídka zapnula majáky a rozsvítila světelný nápis „STOP“.

„Řidič však tuto výzvu k zastavení ignoroval, zvýšil rychlost a pokračoval v jízdě dál. Začala zběsilá a velmi nebezpečná jízda ulicemi Prahy 6, která skončila před hotelem Diplomat, kde řidič nezvládl řízení a naboural do zaparkovaných vozidel,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Tím však pronásledování neskončilo. Muž vyskočil z auta a dal se na útěk. Dva členové hlídky ho začali pronásledovat. Když vběhli do podzemních garáží ve Studentské ulici, dostali informaci od svého kolegy, který zůstal na místě, že v autě, které podezřelý opustil, je střelná zbraň.

„Strážníci začali garážemi prohledávat s připravenými zbraněmi, protože se mohlo jednat o zvláště nebezpečného pachatele. Toho nakonec hlídka nalezla ve druhém podzemním patře, kde se ve výšce dvou metrů ukryl v temném rohu,“ popsala mluvčí.

V ruce navíc držel na první pohled nespecifikovatelnou věc. Úkryt opustil až po druhé výzvě. Strážníci ho vzápětí zpacifikovali a nasadili mu pouta. Test na alkohol neprokázal, že by muž před jízdou požil alkohol, testu na drogy se ale odmítl podrobit.

Případem se nyní zabývají policisté. Onou nespecifikovatelnou věcí byl nakonec „jen“ mobilní telefon.


Autor: red

Cestou z restaurace poničili sprejem zastávku

Včera v 18:14

Zeď u zastávky MHD Tylova čtvrť postříkali včera před 23. hodinou dva mladíci modrým sprejem. Jejich počínání sledoval z okna strážník v době svého volna a přivolal kolegy. Výtečníky našla hlídka v podchodu zastávky, jeden měl modrou barvu na rukou, sprej ležel na zemi...

Zavřené dveře autobusu otevřel násilím, škoda přesahuje 10 tisíc korun.

20. září 2021 v 17:40

Napadení řidiče autobusu bylo hlášeno na operační středisko městské policie z Řevnické ulice. Vyslaná hlídka 19. září před půlnocí v Praze 13 na místě zjistila, že řidič napaden nebyl, ale jeden z cestujících se snažil silou vystoupit ve chvíli, kdy byly dveře zavřené a...

Cestu domů lemovaly odpadky

18. září 2021 v 09:46

Cestu z tahu si trochu „zpestřili“. Jejich aktivitě neušly koše na bio odpad, zaparkovaný motocykl stejně jako vybavení restaurační zahrádky.

Auto jako zbraň

18. září 2021 v 09:40

Řidič zaparkoval auto v zóně placeného stání bez zaplacení a nelíbilo se mu, že se dostal do hledáčku strážníků. Autem se pak pokusil najet do jednoho člena hlídky a ujel.

Podomní a pochůzkový prodej je v Praze zakázán

16. září 2021 v 16:41

Správní orgán bude nyní řešit případ 26letého cizince, který nelegálně nabízel kolemjdoucím zboží. Na jeho činnost strážníky prostřednictvím tísňové linky upozornili ti, kterým své zboží nabízel.

Vloupání do pokoje na ubytovně

15. září 2021 v 15:03

Hlídky strážníků zadržely muže a ženu, kteří se vloupali do jednoho z pokojů na ubytovně v Praze 9. Při útěku poškodili několik dalších uzamčených dveří.

Požár vzduchotechniky v areálu v Praze 10

9. září 2021 v 10:37

Včera večer zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru ve výrobním areálu soukromé firmy. Hořely filtry ve vzduchotechnice odsávání.

Po pokusu o napadení strážníků skončil v poutech

6. září 2021 ve 20:40

Včera večer byla hlídka městské policie vyslána před restauraci do Nádražní ulice, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Na místě našla dva muže, kteří se slovně přeli, ale fyzické napadání popírali.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce

6. září 2021 v 11:51

Nejprve obtěžovala zákazníky v provozovně rychlého občerstvení, pak se pustila do boje se strážníky.

Strach o otce dovedl ženu za strážníky

6. září 2021 v 07:43

Po návratu z nemocnice v pátek 3. září nebral 69letý muž své dceři telefon, když se za ním vypravila, nereagoval na zvonění. Vstup do bytu jí znemožnily klíče v zámku. Byt v Rokycanově ulici se nacházel ve zvýšeném přízemí a neprůhledná fólie byla umístěna jen do výšky 2/3 oken. Strážníkům se...

Další články
Nahoru