Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pronásledovaný muž ohrožoval řidiče jízdou v protisměru, nakonec havaroval na Evropské
Muž ujížděl v protisměru i ulicí Svatovítská, která spojuje Vítězné náměstí a křižovatku Pražský most. Foto: MP Praha

Pronásledovaný muž ohrožoval řidiče jízdou v protisměru, nakonec havaroval na Evropské

Při zběsilé jízdě Prahou 6 před hlídkou strážníků nezvládl ve středu večer čtyřicetiletý muž řízení a naboural tři zaparkovaná auta. Pak se dal na útěk. Schoval se v podzemních garážích a spolupracovat začal až pod výhrůžkou použití zbraně.

Vše začalo zcela nevinně. V Myslbekově ulici si autohlídka všimla černé Fabie, jejíž řidič nepoužil při odbočování a následně ani při přejíždění z pruhu do pruhu blinkr. Hlídka zapnula majáky a rozsvítila světelný nápis „STOP“.

„Řidič však tuto výzvu k zastavení ignoroval, zvýšil rychlost a pokračoval v jízdě dál. Začala zběsilá a velmi nebezpečná jízda ulicemi Prahy 6, která skončila před hotelem Diplomat, kde řidič nezvládl řízení a naboural do zaparkovaných vozidel,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Tím však pronásledování neskončilo. Muž vyskočil z auta a dal se na útěk. Dva členové hlídky ho začali pronásledovat. Když vběhli do podzemních garáží ve Studentské ulici, dostali informaci od svého kolegy, který zůstal na místě, že v autě, které podezřelý opustil, je střelná zbraň.

„Strážníci začali garážemi prohledávat s připravenými zbraněmi, protože se mohlo jednat o zvláště nebezpečného pachatele. Toho nakonec hlídka nalezla ve druhém podzemním patře, kde se ve výšce dvou metrů ukryl v temném rohu,“ popsala mluvčí.

V ruce navíc držel na první pohled nespecifikovatelnou věc. Úkryt opustil až po druhé výzvě. Strážníci ho vzápětí zpacifikovali a nasadili mu pouta. Test na alkohol neprokázal, že by muž před jízdou požil alkohol, testu na drogy se ale odmítl podrobit.

Případem se nyní zabývají policisté. Onou nespecifikovatelnou věcí byl nakonec „jen“ mobilní telefon.


Autor: red

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Další články
Nahoru