Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Pronájem bytu v Praze: Jak hledat bydlení bez realitky?

Sháníte v Praze nové bydlení, ale rádi byste se vyhnuli poplatkům realitní kanceláři za zprostředkování? Poradíme vám, jak efektivně hledat svépomocí.
pronajem-bytu-v-praze-jak-hledat-bydleni-bez-realitky-ad

Ilustrační foto: Unsplash.com

Než začnete hledat

Než se pustíte do aktivního hledání nového rodinného hnízdečka, sesumírujte si několik důležitých aspektů a odpovědí na otázky, co všechno by měl váš potenciální byt splňovat. 

  • Velikost a dispozice bytu.
  • Jaké jsou vaše finanční možnosti?
  • Lokalita a dopravní dostupnost.
  • Potřebujete v domě výtah?
  • Chcete plně vybavený byt, nebo máte vlastní nábytek?
  • Stačí vám sprcha, nebo chcete i vanu?
  • Máte domácího mazlíčka? 

Jak hledat bez realitky?

Ne vždy má člověk chuť zaplatit realitní kanceláři provizi za zprostředkování bydlení, která většinou dosahuje výše jednoho měsíčního nájmu. Pokud chcete ušetřit, zkuste některý z následujících tipů, jak získat pronájem bytu v Praze bez realitky

1. Inzerce a webové portály

Na internetu můžete zabrousit hned na několik portálů, které nabízejí pronájem různých prostor, a to bez účasti realitní kanceláře. Pomocí filtru, kde si nastavíte své preference (velikost, dispozice, cena), se vám ukážou byty podle vašich představ. Pak už je jen na vás, který z bytů vám bude nejsympatičtější. 

TIP: Pokud si navíc zřídíte prémiový účet, získáte tím: 

  • Kontakt přímo na majitele,
  • webové rozhraní bez reklam,
  • a hlídacího psa (toho můžete využít i v rámci běžného účtu – stačí se zaregistrovat). 

2. Zeptejte se známých

Rozhoďte sítě, kde to jen jde. Zeptejte se kamarádů, rodiny nebo kolegů z práce. Nikdy nevíte, kdo se z vašeho okolí stěhuje a uvolní tak třeba právě ten váš vysněný byt. Nebo někdo ví o někom, kdo ví o někom, kdo pronajímá byt a zrovna ho má volný. Zkrátka si to shrňme: Líná huba holé neštěstí. 

3. Sociální sítě

Na sociálních sítích má každý určitě přidaných více známých, než s kolika se v realitě stýká, a to otevírá další možnosti, jak se vaše pátrání po ideálním bytu může šířit dál. Napište status, v jaké lokalitě a jak velké bydlení hledáte, a nechte příspěvek letět sítěmi internetu. Navštivte nějakou z existujících skupin, která se na téma bydlení a stěhování přímo soustředí. Přejeme vám hodně zdaru při hledání a ať vám spadne do klína to nejdokonalejší bydlo.


Autor: TZ

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Včera v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Další články
Nahoru