Dnes Pátek - skorojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Pronájem bytu v Praze: Jak hledat bydlení bez realitky?

Sháníte v Praze nové bydlení, ale rádi byste se vyhnuli poplatkům realitní kanceláři za zprostředkování? Poradíme vám, jak efektivně hledat svépomocí.
pronajem-bytu-v-praze-jak-hledat-bydleni-bez-realitky-ad

Ilustrační foto: Unsplash.com

Než začnete hledat

Než se pustíte do aktivního hledání nového rodinného hnízdečka, sesumírujte si několik důležitých aspektů a odpovědí na otázky, co všechno by měl váš potenciální byt splňovat. 

  • Velikost a dispozice bytu.
  • Jaké jsou vaše finanční možnosti?
  • Lokalita a dopravní dostupnost.
  • Potřebujete v domě výtah?
  • Chcete plně vybavený byt, nebo máte vlastní nábytek?
  • Stačí vám sprcha, nebo chcete i vanu?
  • Máte domácího mazlíčka? 

Jak hledat bez realitky?

Ne vždy má člověk chuť zaplatit realitní kanceláři provizi za zprostředkování bydlení, která většinou dosahuje výše jednoho měsíčního nájmu. Pokud chcete ušetřit, zkuste některý z následujících tipů, jak získat pronájem bytu v Praze bez realitky

1. Inzerce a webové portály

Na internetu můžete zabrousit hned na několik portálů, které nabízejí pronájem různých prostor, a to bez účasti realitní kanceláře. Pomocí filtru, kde si nastavíte své preference (velikost, dispozice, cena), se vám ukážou byty podle vašich představ. Pak už je jen na vás, který z bytů vám bude nejsympatičtější. 

TIP: Pokud si navíc zřídíte prémiový účet, získáte tím: 

  • Kontakt přímo na majitele,
  • webové rozhraní bez reklam,
  • a hlídacího psa (toho můžete využít i v rámci běžného účtu – stačí se zaregistrovat). 

2. Zeptejte se známých

Rozhoďte sítě, kde to jen jde. Zeptejte se kamarádů, rodiny nebo kolegů z práce. Nikdy nevíte, kdo se z vašeho okolí stěhuje a uvolní tak třeba právě ten váš vysněný byt. Nebo někdo ví o někom, kdo ví o někom, kdo pronajímá byt a zrovna ho má volný. Zkrátka si to shrňme: Líná huba holé neštěstí. 

3. Sociální sítě

Na sociálních sítích má každý určitě přidaných více známých, než s kolika se v realitě stýká, a to otevírá další možnosti, jak se vaše pátrání po ideálním bytu může šířit dál. Napište status, v jaké lokalitě a jak velké bydlení hledáte, a nechte příspěvek letět sítěmi internetu. Navštivte nějakou z existujících skupin, která se na téma bydlení a stěhování přímo soustředí. Přejeme vám hodně zdaru při hledání a ať vám spadne do klína to nejdokonalejší bydlo.


Autor: TZ

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

Včera v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

Včera v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

15. července 2024 v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Další články
Nahoru