Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský život

Pronájem bytu v Praze: Jak hledat bydlení bez realitky?

Sháníte v Praze nové bydlení, ale rádi byste se vyhnuli poplatkům realitní kanceláři za zprostředkování? Poradíme vám, jak efektivně hledat svépomocí.
pronajem-bytu-v-praze-jak-hledat-bydleni-bez-realitky-ad

Ilustrační foto: Unsplash.com

Než začnete hledat

Než se pustíte do aktivního hledání nového rodinného hnízdečka, sesumírujte si několik důležitých aspektů a odpovědí na otázky, co všechno by měl váš potenciální byt splňovat. 

  • Velikost a dispozice bytu.
  • Jaké jsou vaše finanční možnosti?
  • Lokalita a dopravní dostupnost.
  • Potřebujete v domě výtah?
  • Chcete plně vybavený byt, nebo máte vlastní nábytek?
  • Stačí vám sprcha, nebo chcete i vanu?
  • Máte domácího mazlíčka? 

Jak hledat bez realitky?

Ne vždy má člověk chuť zaplatit realitní kanceláři provizi za zprostředkování bydlení, která většinou dosahuje výše jednoho měsíčního nájmu. Pokud chcete ušetřit, zkuste některý z následujících tipů, jak získat pronájem bytu v Praze bez realitky

1. Inzerce a webové portály

Na internetu můžete zabrousit hned na několik portálů, které nabízejí pronájem různých prostor, a to bez účasti realitní kanceláře. Pomocí filtru, kde si nastavíte své preference (velikost, dispozice, cena), se vám ukážou byty podle vašich představ. Pak už je jen na vás, který z bytů vám bude nejsympatičtější. 

TIP: Pokud si navíc zřídíte prémiový účet, získáte tím: 

  • Kontakt přímo na majitele,
  • webové rozhraní bez reklam,
  • a hlídacího psa (toho můžete využít i v rámci běžného účtu – stačí se zaregistrovat). 

2. Zeptejte se známých

Rozhoďte sítě, kde to jen jde. Zeptejte se kamarádů, rodiny nebo kolegů z práce. Nikdy nevíte, kdo se z vašeho okolí stěhuje a uvolní tak třeba právě ten váš vysněný byt. Nebo někdo ví o někom, kdo ví o někom, kdo pronajímá byt a zrovna ho má volný. Zkrátka si to shrňme: Líná huba holé neštěstí. 

3. Sociální sítě

Na sociálních sítích má každý určitě přidaných více známých, než s kolika se v realitě stýká, a to otevírá další možnosti, jak se vaše pátrání po ideálním bytu může šířit dál. Napište status, v jaké lokalitě a jak velké bydlení hledáte, a nechte příspěvek letět sítěmi internetu. Navštivte nějakou z existujících skupin, která se na téma bydlení a stěhování přímo soustředí. Přejeme vám hodně zdaru při hledání a ať vám spadne do klína to nejdokonalejší bydlo.


Autor: TZ

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Včera ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Včera v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

Včera v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

23. března 2023 v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru